אלימות ועצורים בשייח' ג'ראח

נראה שלנוכח המעצרים של פורעי תג מחיר מהימין, מנסה המשטרה לאזן את המשוואה – באמצעות גביית תג מחיר מהשמאל

עוד לפני שהחלה ההפגנה השבועית בשייח ג'ראח, כוחות היס"מ כבר נכחו במקום וחיכו להוראה, כפי שהתברר בהמשך. בשבועות האחרונים הופיעו להפגנה רק מג"בניקים. חודשים חלפו מאז המעצרים האחרונים של מפגינים בשייח ג'ראח, ונראה שלנוכח המעצרים של פורעי תג מחיר מהימין, מנסה המשטרה לאזן את המשוואה, באמצעות גביית תג מחיר מהשמאל. ההפגנה לא חרגה ממנהגה הקבוע בחודשים האחרונים, כאשר היא צעדה אל ביתם המופקע בידי מתנחלים, של בני משפחת חאנון. עיתונאי טורקי שניסה לצלם בפתח הבית סיפק כנראה את העילה. לפתע ללא אזהרה, התנפלו מאחור כתריסר יס"מניקים רעולי פנים ודחפו את המפגינים בגסות ברוטאלית. הם שלפו מהקהל באקראי שלושה גברים, אזקו אותם, והם נלקחו למשטרת שלם. המפגינים הצליחו לעקוף את מחסום המשטרה ולהגיע לקרבת בית משפחת ראווי, שנלקח ע"י עמותת מתנחלים, שמטרתה לייהד את ירושלים המזרחית. הם התיישבו על הכביש במחאה והזכירו לשוטרים שגם הם קרבנות לחוסר הצדק ולקיפוח, והזמינו אותם להצטרף אליהם. שלושת העצורים הוחזקו בתא המעצר, במשך השבת, עד ליום ראשון לפנות בוקר, כשהופיעו בפני שופט להארכת מעצרם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.