מתנגדים לדוקטרינת ההלם

DemocracyNow: נעמי קליין על המחאה בוויסקונסין
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. שבתאי לוי

  יותר משהעגל רוצה
  הפרה רוצה להניק.

  יותר משהחזקים, העשירים, הטייקונים והאוליגרכים, שכובשים, מנצלים, מדכאים וגוזלים את אוצרות הטבע של החלשים, העושקים דלים ורוצצים אביונים, רוצים לצבור הון, לעשוק, לנצל ולשעבד, ולהגדיל את רווחיהם, – רוצים הקורבנות, העניים והחלשים להיות משועבדים מנוצלים ומדוכאים. החלשים, אוהבים להיות מנוצלים ומדוכאים בידי החזקים!
  לינוק,

  "אהבתי את אדוני, לא אצא לחופשי".

  * "יותר ממיליארד אנשים בעולם מתקיימים מדולר אחד ליום, ואף פחות מדולר אחד".
  * "עבור 1.1 מיליארד מאזרחי כדור הארץ אין גישה למים זורמים"
  * "43% מכלל האנושות (!) חיים ללא תנאי סניטציה בסיסים"
  * "עבדות מודרנית. על פי הערכות שונות, מספר העבדים בשנת 2009 עמד על כ30
  מליון בני אדם. שימו לב, מדובר על יותר עבדים בעולם מאשר בכל תקופה אחרת
  בהיסטוריה העולמית. ("סחר הוגן", http://www.felo-cert.net ).

  כאשר הגלדיאטורים ברומי העתיקה, נכנסו לזירה להילחם נגד בני אדם, וחיות טרף, הם השתחוו ליפני הקיסר, והישמעו קריאה :"אוה, קיסר, אנו, ההולכים למות, מברכים אותך!". ("ave casar mortiuri te salutamus.!"). יותר משהם עשו זאת מתוך כפיה, הם עשו זאת מרצונם החופשי, מתוך חנופה, כניעה מבישה, הערצת כוח, והערצת החזק. טוב למות בעד אדוננו. אנשים קטנים וחלשים, גמדים שפלים, בזויים ועלובים, חדלי אישים ותתי אדם, עבדים נרצעים, אוהבים, מעריצים וסוגדים לאדוניהם, אנשים חזקים ותקיפים, בעלי ממון ושררה, שרומסים את כבודם, משעבדים אותם כבהמות, רודים בהם, מנצלים אותם ומתעללים בהם. העבודה משחררת. אכן, מזוכיזם מעמדי.

  רוח הבלהות שמהלכת אימים, היום, איננה רוח הבלהות של הקומוניזם. רוח הבלהות שמהלכת היום אימים, בכל העולם, זוהי רוח הבלהות של הקפיטליזם, הקולוניאליזם, הפאשיזם והציונות, שנושבת, כובשת, ודורסת כל הנקרא בדרכה. רוח בלהות שהולכת ומתחזקת מתוך החולשה הנוראית של העמים החלשים, הפרולטריון, והמחדלים המבישים של השמאל, המושחת והרקוב, שעסוק במריבות פנימיות, ואין לו זמן להיאבק נגד. (ראו מסמך "האצולה השמאלנית האשכנזית", ו"שר המלחמה"). רוח בלהות שמהלכת אימים, שנושבת מהבנק העולמי, קרן המטבע העולמי, ארה"ב וה c.i.a., שכל פשעי המלחמות ומעשי הזוועות שלה עברו את גרמניה הנאצית. (ראו קובץ "ממשפטי נירנברג – למשפטי ירושלים ומשפטי וושינגטון"). רוח בלהות, שהולכת ומתגברת, ומתחזקת להוריקן, שדורסת והורסת כל הנקרא בדרכה. רוח בלהות, שמצוידת בארסנל אדיר של נשק אטומי, ורובוטי חדיש ומשוכלל, מתעשיות המוות של ארה"ב, ישראל, בריטניה, ומדינות אחרות.

  הריאקציה, זה לא רק הבורגנות הגדולה, הטייקונים והאוליגרכים, תאווי ההון והשררה. הריאקציה היום זה גם השמאלנים, שבגדו, נהיו מושחתים, בורגנים, גזענים, שחצנים ושונאי אדם, שדואגים לרווחתם ולמכוניתם. הריאקציה זה גם הפרולטריון, פשוטי העם, החלשים והעניים, שאוהבים ומעריצים את משעבדיהם, החזקים והעשירים, מקנאים בהם ורוצים להידמות אליהם, ולהיות כמותם. עם שמאלנים מושחתים ומתנשאים שכאלה, ועם פרולטריון שכזה, לא תפרוץ אף פעם מהפכה!. הריאקציה היום, שמייצרת את רוח הבלהות שמהלכת אימים, זוהי סין ה"עממית", הקומוניסטית, שידועה לשמצה בדיכוי האכזרי של זכויות האדם, כבוש טיבט, והריסת מקדשים.

  כל עוד :"ייצר האדם רע מנעוריו", וטיפש, שלא נוקף אצבע, שניכנע ומניח לשודדים לשדוד את אוצרותיו, וכל עוד השחיתות אוכלת כל חלקה טובה בשמאל, וכול עוד המדוכאים משתפים פעולה עם מדכאיהם, (סייענים, משתפים, עמילים), וכל עוד הפרולטריון מחפש מוצא למצוקותיו ב"קדושים", בקמעות, בניסים ובניפלאות, בסכסוכים פנימיים, ואלימים, שמסתמיים לפעמים ברצח, באנשים חזקים, בנוכלים ומתחזים, שמציעים פתרונות קסם, חזרה בתשובה ומשחקי מזל, לא יוכלו להתפנות לשינוי ממשי ורדיקלי לפתרון בעיותיו.

  פני הדור כפני הכלב…
  כאשר ביית האדם הקדמון חיות, שיתנו לו ביצים, חלב, צמר, עורות ובשר, ביית גם את הכלב. מה יש לכלב לתת לאדם, חוץ מקרציות?. יותר משרצה האדם לביית את הכלב, רצה הכלב להתביית. כשנוכח האדם בנאמנותו של הכלב, וברצונו לשמור על רכושו, יומם וליל, קשר אותו בחבל, וסיפק לו שאריות מזון מפנכתו, ועצמות, תמורת שרותיו. מאוחר יותר, הטיל על הכלב משימות נוספות, ככלבי רועים, גרירת מזחלות, וניסויים. האדם, שצבר בינתיים רכוש רב, לא יכול היה להסתפק רק בלנצל את כלבים, והתחיל לנצל גם בני אדם, כעבדים. הכלבים ההולכים על 4, וה"כלבים" ההולכים על 2, אוהבים את אדונם, כנועים, ומושיטים צווארם לשאת בעול, ומשרתים את אדונם בשקט ובנאמנות. מעל למיליארד בני אדם, בכל ההיסטוריה האנושית, שועבדו כעבדים, ללא התקוממות או מרד. (למעט מספר מצומצם מאוד של מרידות).

  גיבורים על חלשים…
  בספרו של פאולו פרירה, "פדגוגיה של מדוכאים" מחנך, (1921, רסיפה – 1997, סאן פאולו), יש תאור על התנהגותם של החלשים, קורבנות ההתעללויות והשפלה, העניים, מיעוטים, פליטים, חסרי זכויות. החלשים, שאינם יכולים לסבול את חבריהם לעוני ולמצוקה, ומרבים להתקוטט, לריב ולהחליף מהלומות על כל דבר פעוט. נגד מדכאיהם החזקים, אינם מסוגלים להילחם. אבל נגד חבריהם החלשים והעניים, נלחמים, והורגים, כאילו היו הגרועים שבאויביהם.

  האינדיאנים, שנכבשו בידי קומץ חיילים ספרדים, לא רק שלא גילו התנגדות, אלה סייעו לספרדים לכבוש, ולחמוס את מקדשיהם, ולשדוד את אוצרות הזהב שלהם. האויבים של האינדיאנים, לא היו הספרדים. האויבים היו של האינדיאנים – היו אינדיאנים.

  עד לאיזה תהומות של אכזריות, נבזות, שפלות, התרפסות וכניעה מסוגלים אנשים להגיע!.

  הבורגני, כשתימנה את כספך ואושרך השדודים, זכור! – בעמלנו, בכניעתנו, בחולשתנו ובמותנו, ציווינו לך את אושרך!. איך נפלו גיבורים, ויאבדו כלי מלחמה.

  מסמך זה נכתב תחת השפעת סיפרה של נעמי קליין, דוקטרינת ההלם.
  שבתאי לוי