אמ"ן נגד אמנסטי

מה בדיוק יעשה המדור המיוחד במודיעין – ירגל אחרי פעילי BDS?
רועי ילין

היום התבשרנו בעיתון הארץ שצה"ל עומד לצאת לקרב ההירואי והחשוב בתולדותיו: המאבק בארגוני שמאל זרים. אם יש הישג אחד משמעותי לקואליציה הנוכחית זה הגילוי שמקבלי ההחלטות לא סובלים מעודף אינטליגנציה. לא שממשלות קודמות לא הובילו לאסונות, אבל עדיין היתה להן הילה מסויימת של מכובדות ורצינות שהקואליציה הנוכחית חפה ממנה.

קשה לחשוב על דרך אידיוטית יותר לבזבז את כספי המיסים (למרות שביבי-ליברמן ודני דנון בטח ימצאו כמה) מאשר פעולת הסתננות נועזת לשורות Human Rights Watch או טיפוח "גרון עמוק" בארגון Jewish Voice for Peace, שבפעולה ג'יימס בונדית בתעוזתה תמנע מבוכה מראש הממשלה. הרי מה בדיוק יעשה המדור המיוחד במודיעין והרס"ן שיעמוד בראשה? ירגלו אחר פעילי BDS ברחבי עולם ויגלו שהם מנהלים או מנהלות רומנים מאחורי הגב של בן/ת הזוג? שאחד מראשי הארגונים תפס מקום בחניית נכים? יגייסו את "אם תרצו" ו"ישראל שלי" לקמפיין מיילים נזעם נגד לאונרד כהן?

הצעד הזה, בדומה להחלטה להזמין את ארגון ג'יי-סטריט לדיון בכנסת בעקבות חוצפתו לבקר את מדיניות ממשלת ישראל, מעיד על שגעון גדלות. השרים שלא מצליחים לנהל את המדינה שבריבונותם, החליטו שאם גלובליזציה אז עד הסוף: למה להסתפק באגודה לזכויות האזרח, שוברים שתיקה, בצלם ורופאים לזכויות אדם אם אפשר לחקור גם את אמנסטי וגרינפיס?

סביר יותר להניח שלרעיון העיוועים הזה יהיו תוצאות לגמרי שונות: ברגע שיבינו בעולם (שכולו נגדנו) שצבא ההגנה לישראל מנהל עכשיו קרב פוליטי נגד ארגונים אזרחיים, יסלקו אחר כבוד את הנספחים הצבאיים וישנמכו את התיאום עם כוחות הביטחון הישראליים וצה"ל – שראשי התיבות שלו יהיו מעתה רשמית צבא ההגנה לכיבוש.

אבל גם יש אופציה אחרת, שבמסגרת חדירתם של סוכני החרש הצבאיים לארגוני השמאל הם יפנימו כמה ערכים ויהפכו לסוכנים כפולים; כבר קרו דברים מוזרים יותר, ההחלטה הזאת למשל.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. י.א

  לספק מידע רלבנטי לדרגים המחליטים וכמובן לכוחות הלוחמים לקראת פעילות ובזמן אמיתי…
  דרך אגב, וכי אין סימנים מזה זמן לא מבוטל שגורמים באמ"ן ואולי גורמים הקשורים לפרקליטות הצבאית,בעיקר בעקבות דו"ח גולדסטון, מזינים ומטפחים גופים "פרטיים" ו"אזרחיים" כדי לצמצם\למנוע את "הפגיעה בצה"ל"?
  כי דו"ח גולדסטון השיג משהו שככל שאני יודע הוא כמעט חסר-תקדים: הדו"ח אילץ את צה"ל לשנות את דפוס הפעולה שלו לפחות במידת מה ולחלק מהזמן.

 2. מאור

  נחשבים "חברי ארגוני שמאל זרים" או "פעילי גרינפיס". ברור שאלו היעדים.

 3. עמית כהן

  "צה"ל עומד לצאת לקרב ההירואי והחשוב בתולדותיו" בעזרת יחידה קטנה בראשות רב-סרן?

  יחידה שנתנו לה תפקיד לברר מידע על ארגונים שצה"ל במסגרת פעולותיו יפגש בהם. איך בדיוק מזה הגעת ל"סוכנים" שתולים באמנסטי – לך הפתרונות.

 4. עודד דינר

  לכל המתממים, בכתבה בהארץ ברור כי לא מדובר רק על פעילות מודיעינית כנגד ארגוני טרור, אלא כתוב במפורש כי "ההחלטה באמ"ן להתחיל לאסוף מודיעין על ארגונים אנטי-ישראליים בחו"ל, שאינם דווקא עוסקים בטרור…", כלומר ענייני דה-לגיטימציה. מה הקשר בין הצבא לבין חקר ארגונים פוליטיים? הצבא צריך להתמקד באויביה הצבאיים של ישראל, לא בעמותות פוליטיות

 5. מושמט 306

  חושב גם כן ש"שמטרתם (של הארגונים) ליצור דה-לגיטימציה של המדינה" – היות שאת המרכאות שאני שמתי בציטוט, הם לא שמו במקום שהיה מתאים לכך, אי לכך הטענה שמטרת הארגונים היא ליצור דה-לגיטימציה נקראת כעובדה מוסמכת, לא כחוות דעת של דובר צה"ל (המתאימה גם לאם תרצו-ישראל ביתנו ודומיהן – בובות של אותו ממסד, כמו דובר צה"ל, ובעצם של מפלגת השלטון היחידה – מפלגת שלטון הבטחון). כל הנסיונות להעיר על כך לעתון צונזרו.
  אגב, לגוף הידיעה החדשה – אני מניח שהיא לא חדשה באמת, ודברים קרו מאז ומעולם.

 6. עפרה

  וגם תגובה מהירה לפרסום שיצא רק הבוקר.

 7. רלוקה

  מסכימה כמובן עם הניתוח של רועי את האיוולת שבהחלטה החדשה.

  מה שכן, סביר שהפעולות של החיל יכללו דווקא מעקב אלקטרוני אחרי התקשרויות טלפוניות ואינטרנטיות. סביר שמעקב כזה יציף – ולא בפעם הראשונה – את נושא המעקב של חיל המודיעין אחרי ישראלים, פשוט בגלל שהם הצד השני בהתקשרות כזו או אחרת של הארגונים הזרים. לחיל המודיעין אסור לעקוב אחרי ישראלים, אבל קשה לי להאמין שהחוקים האלו ישמרו בקפידה.

 8. מאור

  דומני שאת מתבלבלת עם החוק האמריקאי. מי קבע שלצה"ל אסור לפעול נגד אזרחים, ובפרט "לחיל המודיעין אסור לעקוב אחרי ישראלים"?

 9. רלוקה

  אמ"ן אמון על מעקב אחרי גורמים חיצוניים. שב"כ מתעסק באזרחים.
  האזנות לאזרחים ישראלים דורשות אישור מבית המשפט והן לא חלק מעבודת המודיעין, שנעשית ברובה על ידי חיילים וחיילות בשירות חובה.

 10. דרור בל"ד

  בתגובה לדבריו של חיים אורון, בהם נקבע כי פושע המלחמה אהוד ברק הוא האדם המסוכן ביותר בישראל, נמסר כי "העובדות הן כי בתקופת כהונתו של ברק כשר ביטחון נהנית ישראל משקט שלא היה כמותו שנים רבות…". שבוע קודם לכן קבע פושע המלחמה ברק כי אנו עומדים בפני צונאמי מדיני. שבוע קודם לכך פרסם דורון רוזנבלום מאמר שכותרתו "בזמן שהצטנפנו" (הארץ). מתוכו:

  "כאשר רוצים לומר מלה טובה על נתניהו ותפקודו, מצביעים בעיקר על "השקט הביטחוני"; משתבחים בכך ש"אין פיגועים באוטובוסים", שהבורסה גואה, ומספר האבידות הצבאיות קטן".

  […]

  "אף שהמפולת המדינית שישראל חווה כיום אינה נופלת בחומרתה ממפולת צבאית, ומשמעויותיה לטווח ארוך אפילו מאיימות אולי עוד יותר על העתיד והחוסן של המדינה… בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן מוסיפים להתרווח בכורסאותיהם, יוהרתם והתרסתם מתגברות, ושרווליהם מופשלים להמשיך ביתר שאת באותה "מדיניות", המתפוצצת בפנינו מדי יום".

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1219761.html

  עוד בעניין תבוסתם הבלתי נמנעת של הציונים ראו כאן:

  http://www.alanhart.net/could-pariah-status-spell-the-end-for-zionism/

  בקריאה מדוקדקת של הידיעה אפשר להבחין כי ברק רביד מצטרף למוריו הרוחניים אלוף בן עמוס הראל ואבי יששכרוף ומנהל מסע הסתה משלו: "מלבד המשטים לעזה, המדור החדש יעקוב אחרי ארגוני שמאל באירופה ובמדינות ידידותיות אחרות במערב, העוסקים במה שמכונה קמפיין ה-BDS . כמו כן, יעסוק המדור בגופים המנהלים לוחמה משפטית נגד ישראל ויוזמים תביעות משפטיות נגד בכירים ישראלים. המדור ימפה את הקשרים בינם לבין ארגוני הטרור".

  בזריית חול אופיינית למה שמכונה כתבינו לענייני בטחון\ערבים, רביד קובע כי קיימים קשרים בינם לבין ארגוני הטרור, ואילו המדור – המדור שאינו מתלבט כלל בשאלה "מהי משמעות המונח "דה-לגיטימציה", וסביב השאלה היכן מסתיימת ביקורת לגיטימית על מדיניות ממשלת ישראל ומתחילה דה-לגיטימציה, או אפילו אנטישמיות" – מדור זה, הוא הוא זה שימפה את הקשרים ביניהם.

  טמינת הראש בחול בעניין סוגייה זו, במקביל לזריית אותו חול בעיני משלם המיסים (המממן מכספו את כל האיוולת), היא היא הודעת הכניעה של הציונים. אין להם, ולא תהיה להם, תשובה ציונית הולמת למשט הבא לשחרור עזה הנצורה. טירקל אמנם נזף באמ"ן, אך בקרוב ייחקר בהאג על קביעתו כי המצור בעזה חוקי. אמ"ן עצמו נכנס לקרב שראוי היה להכנע בו ללא תנאי, ומצהיר: "המעורבות של אגף המודיעין בעניין החלה בעקבות התגברות הניסיון לדה-לגיטימציה של מדינת ישראל ושל זכות קיומה. האויב ואופי המערכה משתנים ולכן צריך לחזק את הפעילות גם בתחום הזה".

  עוד אמרו הקצינים, כי "בכל מקרה העיסוק בנושא מתבצע תוך הבחנה ברורה בין ביקורת לגיטימית על מדינת ישראל לבין ניסיונות לפגיעה בה ולערעור זכות קיומה". על יכולת ההבחנה הברורה של פושע המלחמה אהוד ברק מספר חיים אורון:

  ש: "מדוע אהוד ברק כה מסוכן בעיניך"?
  –"אני לא מאמין באישיות מפוצלת. אני מתקשה לקבל את המציאות שבה אדם מקבל בתחום הגלוי, הנראה לעין, רצף של החלטות שגויות, שגורמות נזקים מאוד-מאוד גדולים, ופתאום בתחום הביטחוני, הסמוי מהעין בחלקו, הוא שוקל את הדברים אחרת ומגיע להחלטות נכונות רק כי הוא 'מר ביטחון'. שאלתי את האנשים שעבדו עם ברק 26 שעות ביממה, 'תגידו, מה קרה לו?' וזכיתי לתשובות מאוד-מאוד קשות. במקרה הטוב הם לא יודעים להסביר, ובמקרה הרע הם מספקים לי תשובות שבאמת עדיף שלא לפרט את תוכנן. אלה תשובות מהתחום הפסיכולוגיסטי".

  על הבעיות הפסיכולוגיסטיות של פושע המלחמה אהוד ברק הרצה לפני כשבועיים גדעון לוי. רגע לפני הכניעה, כשמטורפים אלו יהפכו כל מאבק בלתי אלים הבא עלינו לטובה למאבק אלים, תוך נסיון לערב גם את חיזבאללה ואיראן במערכה, רגע לפני שפושע המלחמה אהוד ברק יעמוד ויתדרך את קציני אמ"ן איך והיכן לחפש את מובילי החרם והמשט (בית בית, דאר דאר, זנגה זנגה), יש להזהיר בקול רם: כשחיית טרף, במיוחד כלב שוטה, נעמדת על רגלייה האחוריות, היא מסוכנת פי שבעים ושבעה.

  http://www.alanhart.net/peace-or-apartheid-are-not-the-only-options-for-israel/

 11. ISRAEL en route to FULL FLEDGED APARTHEID

  נראה שרוב ה"יהודים" [חילונים כציונים-דתיים] אינם מתנגדים להפיכתה של מדינתם למדינת אפרטהייד. זו עובדה. וגם העובדה שכך יוצרת הנהגת המדינה את הדה-לגיטימיזציה לעצמה, בצורה ואופן "עצמוני".