פורים שמח בדרום הר חברון

קבוצה של בינלאומיים, פעילי תעאיוש ותושבי טוואנה יצאה לנטוע שתילי זית בכרם שחלק מעציו הושחתו לאחרונה. מתנחלים מחוות מעון באו להפריע, אבל כוחות מג"ב בחרו לעצור שלושה פלסטינים. אחד מהם נפצע והובהל לבית החולים

קבוצה של בינלאומיים, פעילי תעאיוש ותושבי טוואנה יצאה לנטוע שתילי זית בכרם שחלק מעציו הושחתו לאחרונה. קבוצת מתנחלים, ביניהם חמומי מוח, הגיעה מחוות מעון ומההתנחלות מעון כדי להפריע. כוחות מג"ב וצבא שמעו את דברי הנאצה של המתנחלים ולא הגיבו. כעבור שעה הם הכריזו צו שטח צבאי סגור. כולם פוזרו. בדרך חזרה לטוואנה המתנחלים המשיכו להטריד את הקבוצה ורעולי פנים פרצו אל תוך עדר הכבשים שפוזר לכל עבר. הצבא היה באופן בוטה לצד הפורעים והשתמש נגדם בכפפות של משי. איש מהם לא נעצר. לעומת זאת שוטרי מג"ב עצרו נער כבן חמש עשרה ושני בוגרים מטוואנה. אחד מהם, פאדל רבאעי, נפצע בעת מעצרו הברוטאלי, איבד את ההכרתו ונלקח באמבולנס לבית החולים בחברון. בעת המעצרים השתמש הצבא ברימוני הלם כלפי הפלסטינים. עשרים דקות אחר כך תיעדנו עדר של חוות דליה הר סיני רועה על שדה חיטה של משפחת מור, מול התנחלות סוסיא. משפחת מור גורשה מאדמתה ע"י המתנחלים, לפני כעשר שנים בתגובה לרצח יאיר הר סיני. הבתים והמערות שבהם התגוררו נהרסו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.