חוק הבורקה, היום הראשון

נשים שהפגינו נגד החוק של סרקוזי בעודן מסתובבות בפרוורי פריז עם רעלה, נעצרו (bbc, 11.04)
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ראובן גרבר

    לדעתי, צודק הממשל הצרפתי. לדוגמא, גם במדינת ישראל יש איסור על ביגמיה, אף כי באסלם זה מותר. כמובן, שזו פגיעה מסויימת ברגשות הדתיים, אך גם לדמוקרטיה יש גבולות ערכיים. חופש הדת והחופש מהדת מאזנים זה את זה.

  2. אריק

    אני אישית חושב שהאיסור על כיסוי פנים מלא מוצדק משום שלא ניתן להתנהל כך מול א/נשים. איך אפשר לתת שירות הדורש זיהוי במצב כזה, למשל בבנקים, משרדי ממשלה, בתי חולים וכו'? וגם, בעולם רדוף הטרור בו אנו חיים זהו גם סיכון בטחוני מסויים.

    כל זאת מעבר לכך שלדעתי מדובר בדיכוי גברי כלפי הנשים המוסלמיות, שהפנימו אותו לצערי. בדיוק כמו דרישות הצניעות הקיצוניות אצל היהודים החרדים, הדורשים מנשים לכסות את עצמן באופן מופרך. אבל זה כבר טיעון אחר שיש נשים המתנגדות לו.