הכרזה על מדינה פלסטינית

עצרת תמיכה בקריאה לאו"ם להכריז על מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. בין הדוברים/ות: כלת פרס ישראל חנה מרון, פרופ' ירון אזרחי, יאיר גרבוז, ספי רכלבסקי. צילום: הטלוויזיה החברתית (23.04)
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איזי גור

  אם לשרי המששלה ולחכי"ם היה מעט שכל והבנה פוליטית, היו מצהירים מיד על תמיכת מדינת ישראל במדינה הפלשתינית.
  מסתבר אולם כי נתניהו סומך על… האם הוא עצמו יודע על מה ומי?
  ליברמן סומך על פאינה והבלונדה ההיא עם גן הילדים הפרטי. הדוסים סומכים ,כרגיל, על ה: "אחד אלוהנו, אלוהנו, אלוהנו…"ועל היד שתרד ממרום ותוציא אותם מתוך הלהבות( אף כי בסרט הזה כבר היינו פעמיים וגם הפעם הוא לא ייגמר בהפי אנד)
  וכולנו נתונים ביד אללה.
  אבל לשם מה היה על חנה מרון להכריז על הקמת מדינה פלשתינית?
  מה? אבו מאזן לא יכול לעשות זאת בעצמו ?!
  סתם מפגן של סתם
  נ.ב. ודרך אגב.
  שערו בנפשכם מה היה קורה אם בנובמבר 47, היו הערבים אומרים "אהלן וסאהלן למדינת היהודים?
  מישהו צריך להעלות את ההתפתחות האפשרית על הניר!!!היה מעניין.

 2. יוסי

  על טהרת האשכנזים.

 3. נפתלי אור-נר

  ישראל נאבקת על נפשה. התהא מדינה גזענית-פשיסטית או דמוקראטיה נאורה. זה צעד בכיוון הנכון

 4. אלי אמינוב

  הציונים מסרבים להבין שלב השאלה הפלסטינית, היא שאלת הפליטים. כל עוד לא יקבלו היהודים את ההכרה המלאה בזכות השיבה של קעורי ומגורשי 1948, כל הסכם שיערך בין ישראל והנהגה פלסטינית כלשהי, יתפוצץ, ,יתמוסס, אויטביע את האזור שוב בדם. החלום הריאקציוני של חלוקת פלסטין תוך טיהורה מילידיה ימשיך להוות סיוט לכל אדם נאור. גם החלוקה המוצעת של שתי מדינות היא בדיחה שאינה עונה על השאלה המרכזית שלעיל מוצאה מהסכמי יאלטה הם הוכחה נוספת לברית המתועבת שיצרה מזרח תיכון מפגר וצבא שיש לו מדינה

 5. צחי

  יש לי ארנבון לבן, קטן וחמוד, שמתי אותו היום על הדשא בקיבוץ, סגור בתוך ארגז פלסטיק שיאכל קצת עשב טרי, ירגיש את הטבע תחת כפות רגליו הצעירות ויתחזק בשמש הנעימה. על ארגז הפלסטיק הנחתי כמה אבנים גדולות וכבדות, שיתנו קצת יציבות לארגז, כדי שחתולים וכלבים לא יצליחו להפוך אותו ולפגוע בארנבון.
  במשך כל היום עמדו מסביבו כלבים ולפעמים גם חתולים, נבחו, נהמו, ניסו להשחיל את ציפורניהם החדות מבעד לחרכים, אולי יצליחו לתלוש חתיכה ממנו… ומשלא הצליחו, נשארו לעמוד ליד הארגז ונעצו בו עיניים, מחכים לרגע בו יתגלה סדק במעטה ההגנה שלו והם יוכלו לתפוס אותו.
  כידוע לכם כלבי וחתולי בית לא אוכלים ארנבונים, יש להם מספיק אוכל בבית גם בלי להתאמץ, ואילו לארנבון יש מעט בשר והפרווה לא נעימה בכלל למאכל, הם לא הורגים לשם המאכל, אלא לשם לשעשוע, כי זה כיף לצוד אותם – הם תמיד בורחים…

  מדינת ישראל מוקפת במדינות ערב, שאזרחיהן המוסלמים בעיקר, עומדים מסביבנו, חפצים בהשמדתנו, ורק מחכים שנפתח סדק בחומת ההגנה. 60% מהמצרים תומכים בביטול הסכם השלום, מדינות ערב אחרות מאבדות את השלטון היציב ואנרכיה מוסלמית עומדת להשתלט על המזרח התיכון, משולהבת באש יוקדת של שנאה ליהודים באשר הם, ובמיוחד בישראל.
  אותם אלו שהכריזו היום על "מדינת פלסטין" התחילו להפוך את הארגז על פיו. אני בטוח כי הם עשו זאת רק מתוך כוונה טובה, הם מאמינים בכל ליבם כי הנביחות והנהמות הם קריאה לשלום! הכלבים והחתולים החמודים רק רוצים לשחק עם הארנבון… אם רק נפתח להם פתח וניתן להם חלק ונחלה בארגז, הם יגורו בשלום בשכנות לציד שלהם…

  המחשבה שהכרזה על מדינה פלסטינית תביא שלום, היא נאיבית בדיוק כמו המחשבה ששלום עם הפלסטינים יבטיח את בטחוננו ואת הפסקת "הציד". אנחנו חלק מהמזרח התיכון ומחשבה כזו מקורה בהתעלמות ממה שקורה סביבנו, יש כאלו שישמחו לאידם של הרודנים שנפלו ושל אלו שעוד יפלו, אך אני חרד מהיום שאחרי.
  ביום שאחרי הפלת השלטון במדינות השכנות לנו, יוכלו לקום שכנינו, שמיום לידתם ספגו תעמולה קיצונית לשנאתנו ורציחתנו, ויתחילו ללכת לכיווננו… אף אחד לא יעצור אותם, הם לא מחוייבים לאמנות והסכמים ושום נייר שבעולם לא ימנע מהם להתקדם אל עבר הגשמת המשימה אליה חונכו – השמדת ישראל!
  "מדינת פלסטין" כזו, אם תקום בליבה של מדינת ישראל, רק תקצר להם את הדרך ותקל עליהם לצוד אותנו, אם זה מנחם אתכם אז דעו לכם שהם לא יאכלו את גופותיכם, כי הם לא באמת רעבים, הם יהרגו אותנו רק לשם השעשוע.

  האם גם הפעם נברח? האם יש לאן?