אני מורה פוליטי/ת

המאבק על הדמוקרטיה מתחיל בבתי הספר – הזמנה לקבוצת לימוד חדשה למורים ולמורות
סולידריות שייח ג'ראח

אנו, קבוצה של מורות ירושלמיות ושותפות בתנועת סולידריות שייח ג'ראח, מזמינות מורות, מורים וסטודנטים להוראה מכל בתי הספר ומכל תחומי ההוראה להצטרף ללימוד משותף במסגרת קבוצת הלימוד אני מורה פוליטי/ת. הקבוצה תעסוק במשמעויות הפוליטיות של מעשה ההוראה בישראל בשנת 2011. הקבוצה מיועדת למורות ולמורים שמעוניינים להשתתף באופן קבוע במפגשים ובתהליך למידה קבוצתי (הקבוצה לא נועדה לשמש שופר לתנועה, אנחנו מבקשות לקיים בה לימוד משותף שיצמח מתוך דיאלוג רב-קולות).

להרשמה ולפרטים: politicalteacher@gmail.com (גם למורים שרוצים רק מידע על הסיורים ולא להצטרף לקבוצה, מתארגנת קבוצה גם בתל אביב).

תוכנית המפגשים: http://www.justjlm.org/1200

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. hhh

    הקבוצה אני מורה פוליטי אינה מייצרת שיח פוליטי הוגן, אל תתנו למילים "לימוד, משמעויות, לבחון, היבטים שונים, לדון .." להטעות אתכם. דינה אחת המורות החברות בארגון הנפלא "אני מורה פוליטי" לימדה אותי מהו חינוך מטיפני עיוות הקריאה לחינוך ערכי ואידיאולוגי. עצוב שדווקא המורים שלקחו על עצמם חינוך לערכים ודיון בשאלות עמוקות ומכריעות לעתידה של מדינת ישראל, לא מציגים בכיתות דיון אמיתי ומעמיק הבוחן את הערכים שבהם הם דוגלים. המורים שמעבירים אג'נדה פוליטית בין אם במוצהר ובין אם לאו פועלים בצורה לא הוגנת ומציגים בפני התלמידים אמת חלקית, לא חושפים אותם למגוון רחב של דעות ותפיסות שאינן עולות בקנה אחד עם דעותיהם. מעיון קצר בתוכניה של קבוצת הלימוד למורים לא נותר לי אלא להבין שגם בפני המורים מוצגת תמונה לא שלמה ודיון חלקי חסר שטחי, פשרני, וחשיפה רק לחלק מסוים, לאג'נדה פוליטית אחת ויחידה. הנושאים העולים לדיון באים לערער על "שטיפת המוח של מערכת החינוך" כשלמעשה התוכנית עצמה אינה רבגונית ובאה להעביר דעה פוליטית ואמירה אחת. אל תשלו את עצמכם באמונה שאתם מקיימים דיון משותף ודיאלוג רב-קולות. אני עדה לתוצאות של מורים שבאים להעביר לתלמידים אג'נדה פוליטית. עובדה שכשהמורים אינם נחשפים לדיון עמוק ומורכב המציג עמדות מנוגדות זו לזו דיון המעשיר את תפישת עולמם ודורש מהם לבחון את דעותיהם, להעמיק במציאות ולכבד דעות שונות בשיח הפוליטי, בפני התלמידים מוצגות אמיתות חלקיות ושטחיות, ודרישתם לדיון אמיתי נענת תמיד בתשובות פשרניות על אמת מורכבת שאין ביכולתם להבין.