ופתאום, סטירה

אירוע חמור ביום הנכבה: נצ"מ קובי בכר סטר לעו"ד מייסא ארשיד מ"הוועד נגד עינויים" בהפגנה בגליל. צפו וקראו את התלונה שהוגשה למחלקה לחקירות שוטרים

הנדון: תלונה דחופה נגד תקיפת עו"ד מייסא ארשיד באופן ברוטאלי ושלא כדין במהלך מילוי תפקידה

הריני לפנות אליכם דרישה לפתוח לאלתר בחקירה פלילית בנסיבות תקיפתה הברוטאלית ומעצרה שלא כדין של עו"ד מייסא ארשיד העובדת במחלקה המשפטית של הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, ככל הנראה בידי נצ"מ קובי בכר, סגן מפקד מרחב גליל. כמו-כן, נבקש לפתוח בחקירה בנוגע להתנהלות יתר השוטרים המעורבים באירוע, וזאת כפי שיפורט להלן:

1. עו"ד מייסא ארשיד התלוותה אתמול לקבוצה של מפגינים, שהפגינו ליד הכפרים העקורים אקרית ובירעם שבמהלכה נעצרו חמישה מפגינים. לאחר הנחיה טלפונית שקיבלה ממני בסביבות השעה 16:55, היא ניגשה לאחד השוטרים כדי לברר מדוע נעצרו המפגינים, ולאן יועברו. או אז התנתק הקשר איתה ונודע לי מאחת המפגינות שעמדה לצידה כי השוטר שניסתה לשוחח איתו עו"ד ארשיד תקף אותה וככל הנראה סטר לה בברוטאליות על פניה. לפי עדי ראייה, שוטרים עצרו אותה והמשיכו לתקוף את המפגינים, בין היתר באמצעות גז מדמיע ואף השתמשו באלימות נגדם. אחד המפגינים תיעד בסרטון וידיאו קצר את התנהלות השוטרים באופן המוכיח מעבר לכל ספק את דבר תקיפתה שלא כדין.

2. ככל הידוע לנו, עו"ד ארשיד ויתר המפגינים שנעצרו באירוע נמצאת כרגע באולם הדיון בבית משפט השלום בצפת לדיון בהארכת מעצרם (עדכון 18:00: היא שוחררה לארבעה ימי מעצר בית – העוקץ).

3. אין צורך להרבות במלים אודות הפסול החוקי והמוסרי שבהתנהלות השוטרים ובמיוחד סנ"צ קובי בכר, שתפקידו הרם מחמיר בעשרות מונים את חומרת מעשיו, במיוחד כאשר הוא בחר לתקוף פיזית עורכת דין בזמן מילוי תפקידה

בכבוד רב,

באנה שגרי -בדארנה, עו"ד

מנהלת המחלקה המשפטית

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יובל

  לא נרגע מהסטירה הזאת מאז אתמול, היא מקפלת את כל היהירות, השובניזם האלימות והכיעור של ישראל ברגע קטן אחד. זה מפחיד

 2. יובל

  לא נרגע מהסטירה הזאת מאז אתמול, היא מקפלת את כל היהירות, השובניזם האלימות והכיעור של ישראל ברגע קטן אחד. מפחיד

 3. נפתלי אור-נר

  במקום שהמשטרה תגן על האזרח וזכויותיו כאדם חופשי ואזרח פעיל בחברה דמוקראטית, מהווה היא זרוע שלטונית להנצחת שלטון הכיבוש תוך רמיסת זכויות האזרח.
  אירוע הסטירה הוא אך דוגמא למגמה מחליאה זו

 4. נתן

  צריך לרדוף אחרי האיש הזה עד שיפוטר בבושת פנים. שגם נכדיו עוד ימלמלו שאדם שסותר לאדם אחר כך סתם יחרב עליו עולמו.

 5. שלמה כהן

  אותי זה מפחיד…