תו התקן השירי: תהיי יפה

מסתבר שלהיות משוררת טובה זה לא באמת מספיק. כדי לעמוד בסטנדרטים המחמירים של רן יגיל ולחמוק מדימוי הדודה המוטרפת, תצטרכי להיות בעלת שיק, סטייל או לכל הפחות סקס אפיל
ענת לוין

אתמול בערב קראתי את הפוסט של רן יגיל "אחרי הכול את שיר: על הסקס אפיל של המשוררות שלנו". לפני שנרדמתי, חשבתי על כל המשוררות הנפלאות, האהובות, שמופיעות אצל יגיל, ובשתיים ומשהו בלילה פתאום התרוממתי מהמיטה והלכתי למחשב. ובניגוד להרגלי, בבת אחת:

תהיי יפה.

תהיי יפה ולבושה. חייכי חזק בפה סגור, חזקי מעט את האיפור, שיראו כולם כמה את יפה ובלי בושה. אפילו לבושה היטב.

תהיי יפה ולבושה יפֶה. וערומה בפנים. ולפעמים בחוץ.

אבל הכי חשוב, זכרי – יפה ותסתמי. כלומר, היי סתומה, כלומר, פתוחה ואוורירית, תהיי נוחה ועכשווית, תהיי זונה, סליחה, בלי כוונה, כלומר, אישה שמשתנה לפי עונות, שיהיו לךְ עגילים וערגונות, התנועות הנכונות לכל מצב. ושתהיה לךְ עלילה נשית:

ספרי שהיית כעורה בילדות ובגרת ויפית, שחלית במחלה סופית, בשחפת, או עגבת או סתימה בחצוצרות, שכיבית את האורות, ישבת בחושך לבדך וכל היום חיכית, מחית את הדמעות, בכית בגלל כל שטות, לעיתים חשת בלהיטות באגנים התחתונים, היו לךְ נתונים טובים של הזדיינות, אֶה, באמת סליחה, היית יותר מדי מינית, בלבלת אותי, כלומר, של הצטיינות. היית יפה.

תהיי יפה ובדיוק. שכובה על המיטה חולה או חבולה מאכזבה או ממכות או רק חזרת מהאשפוז, תשתדלי לזוז במין ריקוד מפה לשם לאט, תשימי לק. עכשיו את חגיגית.

תהיי יפה ושתוקה ופרועה וכנועה, והומה, רגועה, רוחנית. וטובה וגבוהה ורבה וקומפקטית קטנה ונכונה להכל וקסומה, איומה, משונה, תהיי יונה, ציפור, כן, תהיי ציפור, אולי זרזיר ממש קטן, את יכולה להיות ענן? ורוצה וכמהה ושנונה ושקטה ופורה ונורא בודדה. תהיי מופע של לוליינות על חבל דק, יורקת אש, בולעת חרבות. אולי תהיי מבוך. או שפשוט, לעזאזל, תהיי יפה.

את גם יכולה לכתוב שירים. זה תחביב מאוד חמוד.

פורסם לראשונה בבלוג "יכולה לפעמים"

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. תהל פרוש

  ענת, תודה על השירה שלך וההפנייה ל"מאמר" של יגיל. מעיינות השנינות, חדות האבחנה והחוכמה לא שפעו מעולם כפי ששפעו בטקסט שלו. ולא רק אינטלקט וכישרון פואטי יש לו – לכל אלה גם מצטרפת החושניות שבה ניחן: בטנו ההררית, זקנו החמדמד, עיני העגל התמימות.

 2. רתם

  נוסף לריח הרע שעולה מהדברים עצמם של יגיל, הוא עוד מוסיף וכותב בלשון "אנחנו" מה שמעלה תהיה מי אלה אנחנו? הגברים? המשוררים? היהודים? או המין האנושי?

 3. bar

  לאשתו של רן יגיל – יש זמן, היא לא משוררת. יש באפשרותה להראות "מיליון דולר" כמו שהמונח הטבוע שגור בפי כול.

  אז נשמח לראות – תמונה שלה, ורצוי בסקס אפיל.

  ויש לי חדשות עבור מר רן יגיל – רוב המשוררים בעלי הסקס אפיל, הכותבים שירי אהבה מדהימים – אימפוטנטים [ ממקור ראשון].