מארק, אמא תרזה וכאפייה

סרטון שעלה באתר Electronic Intifada ומריח כמו HASBARA ישראלית, יוצא נגד המשט לעזה בעזרת מנה הגונה של פינקוושינג
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אריק

  פינקוושינג משמש ל"הלבנת" עוולות הכיבוש באמצעות התפארות בזכויות הלהט"ב (או בעיקר, זכויות ההומואים) היחסית מתקדמות בישראל בהשוואה למדינות סביבנו.
  העניין הוא שהסרטון הזה כלל לא מדבר על הכיבוש ולמעשה לא מדבר על ישראל בכלל.
  מה שיש פה, הוא דיבור – די אמיתי – על הפגיעה בלהט"בים ברשות הפלסטינית, פגיעה שהיא קשה והורגת, והתנערות ארגוני זכויות אדם מוסלמיים מהנושא החשוב הזה, בתירוצים שונים.

  לטעמי, להגיד שזה פינקוושינג זו צביעות.
  זה מזכיר לי את המקרים בהם "שמנו בצד" את זכויות הנשים ברשות הפלסטינית, כי המאבק בכיבוש חשוב יותר. כאן, מתנערים מהסרטון תוך קריאת המחץ – "פינקוושינג!!" כדי לא להתייחס לכך שלהט"ב *באמת* נפגעים ונרדפים מדי יום ביומו ברחבי הרשות הפלסטינית, ובמידה חמורה במיוחד תחת השלטון הדתי-קיצוני שהחמאס הנהיג.

  אז לא, זה לא פינקוושינג וחבל שמשתמשים במונח הזה בלי מחשבה. זה רק יגרום להמעטה בערכו במקרים שבהם זה באמת קורה.