טיפול בהלם

"Sexy Israel" על ספת הטיפולים בעוד כישלון מפואר של ה-Hasbara
דימי ריידר

יש לי חיבה מסוימת לסרטוני הסברה מביכים, אבל זה ללא ספק לוקח את כולם:

מהסרטון הזה אנחנו למדים שישראל היא פרנואידית, אפילו מעט היסטרית, קונה עדויות מגמתיות ממקורות משוחדים (הווידאו של דובר צה"ל מהמשט הקודם), חושדת באנשים שמנסים לעזור לה ומסתלקת בזעם באמצע טיפול – עד כאן הכל אמת. בנוסף לשימוש עלוב בחוויות של נשים אמיתיות עם טראומות אמיתיות, הווידאו, שעלה ב-1 ביולי, גם סקסיסטי להביך: ממעבר המצלמה הזול על רגליה של השחקנית ועד העובדה שעלה ליו-טיוב יום קודם לכן תחת השם "סקס עם הפסיכולוג".

ניסיון ההסברה הזה כל כך התאבדותי, שמתחשק להאמין שזו סאטירה. מצד שני, אותו הדבר תקף גם לגבי מדיניות החוץ שלנו.

השחקנית היא איימי נייסטט, המתגוררת בתל אביב. היא אישרה את עובדת השתתפות עבור מגזין 972+ (שם פורסם במקור הפוסט באנגלית), אבל סירבה לומר מי עומד מאחורי העניין, או לאשר או להכחיש שמדובר בגוף ממשלתי. מקור נוסף שידע על ליהוקה של השחקנית אמר כי בזמנו אכן דובר על פרויקט ממלכתי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עמית

    על פי דיווחי "הארץ", לא אחר מאשר האו"ם הולך לעשות בשביל לישראל את עבודת ה-Hasbara שהיא מנסה לעשות בדרכיה הנלעגות. כי מה לעשות, האמת נשארת אותה אמת, גם היא מועברת בעילגות. והאמת היא אחת: המצור הימי חוקי, המשט לא חוקי, ההשתלטות על המשט חוקית. וזה, ידידי, משבוע הבא בחותמת האו"ם. או ליתר דיוק, בחותמת וועדת האו"ם שהוקמה בלחץ טורקי.

  2. דניאל

    בחורה יפהפייה. אבל מה אנחנו צריכים עוד סרטון הסברה. לוב כבר לא חברה בוועדת זכויות האדם של האו"ם. האו"ם בעצמו (שהוא לא ממש גוף אוהד ישראל) קבע כי המצור חוקי. ואפילו לטורקיה ויוון נמאס מפרובוקטורים שמנסים להגיע לעזה.
    הגיע הזמן שהאנרכיסטים והרדיקלים יפנימו: אנחנו כאן כדי להישאר. אין לנו ארץ אחרת. לא נחזור לפולין, רוסיה, עירק ,סוריה…