וולקאם טו מדינת משטרה

מאות שוטרים ואנשי אבטחה אחרים, עשרות עובדי משרד הפנים, עבודת מודיעין מוקפדת, קמפיין הסברה מסיבי, ובשביל מה? למנוע מכמה מאות פעילי שלום לסייר בארץ ולהכיר את המציאות בה, לעצור חמישה ישראלים, ולגרש מנתב"ג שלושה עיתונאים (חגי מטר, mysay)
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. גרי רשף

  אם חגי מטר ועוד כמה אלפים אומרים את זה- אז כנראה שזה נכון. לא כך?
  בסוריה או בסין אף אחד לא אומר שהן מדינת משטרה (או ליתר דיוק- אף אחד *כבר* לא אומר זאת), אז.. מה?

  אני מבין שיש חומרה חדשה- לא רק שהדמוקרטיה צריכה לאפשר לכל אזרח לחרף ולגדף אותה (ועל כך אין ביננו מחלוקת) אלא שיש הסבורים שעליה לאפשר לכל אדם מרחבי העולם לבוא לכאן ולעשות זאת, כולל במקרים מסויימים אנשים שמחזיקים באידאולוגיה אנטי דמוקרטית (תומכי חמאס שרוצים במדינה מוסלמית בה יהיה אסור לקרוא למדינה "מדינת משטרה").

  המונח "פעילי שלום" מתייחס במקרה הטוב לאנשים תמימים שבאו לעורר פרובוקאציות, ובמקרה הפחות טוב לאנשים אלימים ש"אסור לעצבן אותם" (IHH).

  גם הגרעינים האלימים של המתנחלים הם לשיטתם "פעילי שלום", רק שבמקום לחתור לשלום ללא ישראל בו לפלסטינאים זכות להתיישב בכל חלקי הארץ, הם חותרים לשלום ללא מדינה פלסטינאית בו ליהודים מותר להתיישב היכן שירצו.

  מדינה שבה כל אזרח יכול לכנותה "מדינת משטרה" תוך הזדהות בשמו המלא וללא כל חשש- זו מדינה דמוקרטית, ואינך צריך להודות על כך לאיש- היא שלך כשם שהיא שלי.

 2. דנהR

  אלא שככל שנוקף הזמן גם *כאן* מותר לומר זאת פחות ופחות. למשל "חוק החרם" המופרע, שאוסר דה-פקטו מתיחת ביקורת על מדיניות ישראל בשטחים. או "חוק הנכבה", שאוסר ביטוי דעות מסויימות. והלוואי ונהיה מדינת משטרה, שהיא כוח שיטור באוכלוסייה אזרחית, אבל בינתיים אנחנו בדרך להיות מדינת כוחות הביטחון לסוגיהם, שאמונים על מלחמה של ממש נגד כוחות אוייב.
  ואם אתה לא מבין כמה מסוכן להימנע מאבחנה בין אוייב (=איום קיומי, חמוש וכיוצא בזאת) לאזרח – אין לי עוד מה להוסיף.

 3. יעל

  כל מי שחושב שאנחנו מדינת משטרה ומאמין בליברליזם וחושב שמדינת ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה, למה הם בכל זאת נשארים לחיות כאן. אני מבינה שפרט לכך שיש להם כאן משפחה ואולי גם שכנים ברחוב וחברי ילדות, זה לא באמת משנה להם אם יחיו בא"י או שוויץ או קנדה או עזה…אופססס סליחה לא עזה. שכחתי שהיא פרימיטיבית ולא נוחה ומפלים שם בין נשים וגברים, שלעשירים יש שכונות יוקרה וכל היתר מחפשים אוכל בפחי אשפה סובלים מדיכוי ונרדפים ע"י הצבא הישראלי…