תחושה של אנשים מכוערים?

פעילת מאהל הדיור סתיו שפיר מול גברת (סליחה, ח"כ) מירי רגב
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. בתיה

  מירי רגב [תת] אלופה בהתלהמות ובביטוי ברברי ונדחפת לכל מיני מחאות רק כי היא חברת כנסת וצריך לתת לה כבוד ובמה לצעקותיה.
  עובדת פעולתה בנושא בכנסת לא מקנה לה שום זכויות יתר.
  תמיד ניתן להיטפל למיעוט קטן ומתלהם שכמובן השתלחותו נגדה פסולה. מקוה שיהיו ח"כים שיקשיבו לעצם המחאה ובלי להתנהג כי הם ואפסם הוא וייצרו מענה בר מימוש.

 2. נפתלי אור-נר

  חוסר היכולת להקשיב לטענות הצד שכנגד, להפריע לו באמצע דבריו, לחפש כבוד כאשר ההתנהגות אינה מקנה אותו – אלו אפיוניו של הימין המבוטאים כה טוב ע"י מי שהייתה דוברת צה"ל ותרמה להמשך הידרדרות האימון בדיווחיו

 3. אלי קליר

  בנוסף לנפתלי אור נר שכתב לפני כי רגב אכן ממחישה יותר מאלף מילים מיהם נציגיו של הימין בישראל: את גסות הרוח, הדיבור בשפת רחוב, ההתפרצות לדבריו של
  הצד השני מבלי לתת לו לדבר, המאפיינים אותם, בנוסף הייתי רוצה לומר כי מנחה הדיאלוג- דן מרגלית,
  שהוא כידוע משמש בפועל דובר של הליכוד, מעל בתפקידו כשפינה את הבמה באופן כה בולט לטובתה של רגב, ואילו לסתיו, נציגת המפגינים, הוא איפשר להביע רק אי אלו משפטים כאילו כדי לצאת ידי חובה.
  סתיובקושי הספיקה לומר שצריך לראות מה קורה בניו- יורק, בבירות אחדות באירופה, וללמוד מהן כיצד לפתור את קשיי הדיור אך הוא חתך אותה באמצע.
  זה כשהימין משתלט על התיקשורת הציבורית.

 4. אסף

  כל הכבוד סתיו.
  רואים שכל מה שחשוב למירי רגב זה שיציגו אותה כמלאכית שמנסה לעזור – מנסה לגרוף רווח פוליטי מכל הסיפור ותו לא

 5. אסתי סגל

  משרתם של כל האדונים.
  מחליא.

  ואני חוזרת על התפעלות קודמי – סתיו שפיר – את מעוררת גאווה והתרגשות.
  כל הכבוד איך בכבוד ובתרבות אבל גם בנחישות הצלחת להעביר את האמת למרות נסיונות ההשתקה של פוליטיקאית דרגה ז' ואלימה דרגה א' (סליחה חברת כנסת) ושל מנחה הדיון.

 6. סבלנות

  על הסבלנות מול הח"כית שכל הזמן התפרצה לה לדברים, ועל כך שהיא לא צעקה עליה שאפילו לא מגיע לה התואר גברת, אלא פרחה שמצאה לה נישה של כבוד סינטטי בתוך ארץ הגנבים והשקרנים (=הכנסת), ממש יופי.

  עם זאת זה נורא שאנשים שמוחים על דבר מסויים משתמשים באלימות, גם אם היא מכוונת כנגד צביעות הפוליטיקאים.
  היה עדיף לנהל איתם שיחה ולהוציא הבטחות אל מול המצלמה. תיעוד כלשהו של כוונה לשנות את המצב, במקום לייצב אותו במקום בהנהגות ילדותית כזו.
  תנו למחאה כוח, בשקט, בסבלנות, דברים לא ישתנו מחר.

 7. גולן

  המחאה חשובה מאין כמוה, והמאבק ראוי. אני עכשיו בדרך לכיכר.
  אז איך זה שיצאתי מהראיון הזה כשעיקר ההזדהות שלי נתונה למירי רגב?
  מירי רגב לא אור אינטלקטואלי גדול וגם לא פרלמנטרית מי יודע מה. אבל הגישה החצופה והמתנשאת של סתיו עוררה אצלי אנטגוניזם חריף, ואפילו חמלה כלפי מירי רגב שניסתה להציע צעדים אופרטיביים והתגוננה בצורה מעט מביכה מפני העלבונות הצוננים שסתיו הטיחה בה. עדיף בפעם הבאה דובר שיצליח לייצר אמפתיה בציבור ולעשות בכנסת שותפים למטרה ולא אויבים.

 8. לוטם

  מירי רגב אישה בהמית, כוחנית ומניפולטיבית-ללא תחכום. מנסה לצבור הון פוליטי בדרכים מביכות.
  ביחד עם דן מרגלית-ליצן החצר "והעוזר השמן" כבר אפשר להקים קרקס.

 9. נימרוד

  מקווה שלא יצנזרו אותי, אבל יש גם צורך במאבק אלים – לא כלפי אנשים! להפוך כמה סופרמרקטים, להחריב איזה סניף של חברות הסלולר, ואולי לשרוף איזה כמה ג'יפים, זה בהחלט לגיטימי. כוס מים על רגב? סבבה

 10. חיפה

  זאת לא חוכמה לכתוב בתגובות שמירי רגב היא פוליטיקאית יוצאת צבא בינונית… בשביל זה לא היה צריך לצפות בקטע… אבל החלק המעניין יותר זה ש"נציגת האוהלים" הבלונדינית אומרת במילים שלה ש"היא לא מומחית לכלכלה" אלא ל"פילוסופיה והיסטוריה"… ובכן, זה מסכם את הפלגמטיות האנטי אינטלקטואלית של כל המהפכות בקוטג'\דיור: זה מראה שאין להם כמעט שכל בשביל להביע עמדה. ושבמקום לחשוב על רעיונות קונסטרוקטיבים ורלבנטים, הם ישר מקימים קמפינג שנראה כמו פרסומת שאין לה מוצר אמיתי. ואפילו לא טיוטא של רשימת מכולת בסיסית. ההעדר של דרישות או מסר מציאותי גורם לכל המחאה הזאת להסריח כמו חלב לא מפוסטר מהודו. או שההסברה של המחאה הזאת שואפת לאפס כבר יותר משבוע… או שזאת עבודה בינונית של אופוזיציה.

 11. שלמה

  "הם לא נחמדים", ואפילו הזכירה את גולדה בכבודה ובעצמה. ועל זה נאמר – אמור לי מי הם חבריך ואגיד לך מי אתה.

 12. מיקי

  למירי רגב אין כל תרבות דיבור ויכולת הקשבה, וסתיו שפיר לא יודעת לתת תשובות קונקרטיות.

  זו וגם זו אינן מייצגות אותי; את מירי רגב אני מתעב אבל הייתי שמח לתשובה או מחקר בנושא הצעות החוק שכן העלתה ונדחו.

  זו מחאה פוליטית בהחלט, שכן דרכה הכלכלית של מפלגת השלטון נבזית ומקוממת – אם יש בתוך המפלגה הזו חברי כנסת שאינם תומכים במדיניות הדורסנית – שיעמדו על שלהם.

 13. אסף

  לא שיש לזה חשיבות ואולי גם אף אחד לא יקרא את זה. אבל פתאום אני מרגיש רע עם מה שכתבתי, אז החלטתי לכתוב עוד טוקבק.

  כתבתי את מה שכתבתי מתוך תמיכה במאבק וכעס על מירי רגב, שראויה וצריכה לקבל טונות של ביקורת קשה על ההתנהלות וגם על סגנון הדיבור הטעון שלה. היא גם יותר מעניינת והציפיות ממנה אחרות בתור חברת כנסת מאשר סתיו שפיר. אבל היא עדיין בן אדם. וביקורת חייבת עדיין לכבד את הנשמה האנושית של המבוקר ולא להתייחס אליה כאל ישות מיותרת וסרח עודף בעולם הזה. (ואפשר גם לדבר על תגובת בוז אופיינית של אשכנזיה למזרחית אבל נוותר)

  ניתן להטיח בבן אדם אלף דברים, גרועים וגרועים יותר, אבל הנורא מכל זה להתעלם ממנו בבוז גדול כאילו הוא לא שווה את הנשימות שהוא נושם.
  ואחרי זה, לא פלא שמירי רגב הגיבה לסתיו כמו שהגיבה. הרי גם אני הייתי מתערער אם גם אליי היו מדברים בזלזול מתנשא ומתנכר גם שסתיו דיברה אל מירי רגב בריאיון.
  מה שחשוב הוא לא מי צודק או לא, מחאה מוצדקת או מחאה של שמאל קיצוני, מדינת רווחה או מדינת עשירים, מה שחשוב בחיים האלה הוא שנהיה בני אדם אחד לשני. וזה ממש לא היה בריאיון הזה מצדה של סתיו.