אמצעי לפיזור הפגנות

חיילים השתמשו בטלפון נייד של מפגין שעוכב בכניסה לנבי סלאח, וצייצו מחשבון הטוויטר שלו
יוסף דנה

במה שנראה כעוד צעד בניסיונות החוזרים להרתיע את המצטרפים למחאה העממית בנבי סלאח, חיילי צה"ל עצרו הבוקר תלמיד קולג' פלסטיני-אמריקאי בכניסה לכפר. המפגין, שאינו מעוניין להיחשף, סיפר לאתר 972+ שהיה בדרכו להפגנה השבועית במונית מרמאללה. בכניסה לכפר עצרו החיילים את המונית וערכו חיפוש עליו ועל הנהג מספר פעמים. כשסיימו, לקחו ממנו החיילים את הארנק, הטלפון והדרכון והותירו אותו להתייבש בשמש עם הנהג.

אחרי כשעה חזרו החיילים והורו לו להסתובב ולחזור לרמאללה וש"יודיע לאנשים שלא יבואו לכפר כי הוא חסום לכניסה". ג'יפ צבאי עקב אחריו בעודו נוסע בחזרה.

מיד שהוחזרו לו חפציו הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו, תחת השם Abou_Charlie, על חוויותיו, כשגילה לתדהמתו שהחיילים השתמשו בו בעת שהיה מעוכב. הציוצים שנשלחו מודיעים לכל עוקבים אחריו כי הוא נעצר על זריקת אבנים, כי הכפר חסום לכניסה וכי עליהם ללכת הביתה:

כשגילה מה קרה, מיהר לצייץ הבהרה:

הפוסט פורסם באנגלית ב-972+

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. יהושע רוזין

    חיילי צבא התוקפנות לישראל אבדו כל פרופורציה וכל התנהגות הוגנת. הם עושים מעשים החמורים פי כמה ממה שמתואר בכתבה פציעות הרג. פוגרומים באישון לילה וכו, וכו, .אבל זה אינדקציה לאן הצבא בהשראת ,,רוח הםפקד" הגעי.