אמצעי לפיזור הפגנות

חיילים השתמשו בטלפון נייד של מפגין שעוכב בכניסה לנבי סלאח, וצייצו מחשבון הטוויטר שלו
יוסף דנה

במה שנראה כעוד צעד בניסיונות החוזרים להרתיע את המצטרפים למחאה העממית בנבי סלאח, חיילי צה"ל עצרו הבוקר תלמיד קולג' פלסטיני-אמריקאי בכניסה לכפר. המפגין, שאינו מעוניין להיחשף, סיפר לאתר 972+ שהיה בדרכו להפגנה השבועית במונית מרמאללה. בכניסה לכפר עצרו החיילים את המונית וערכו חיפוש עליו ועל הנהג מספר פעמים. כשסיימו, לקחו ממנו החיילים את הארנק, הטלפון והדרכון והותירו אותו להתייבש בשמש עם הנהג.

אחרי כשעה חזרו החיילים והורו לו להסתובב ולחזור לרמאללה וש"יודיע לאנשים שלא יבואו לכפר כי הוא חסום לכניסה". ג'יפ צבאי עקב אחריו בעודו נוסע בחזרה.

מיד שהוחזרו לו חפציו הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו, תחת השם Abou_Charlie, על חוויותיו, כשגילה לתדהמתו שהחיילים השתמשו בו בעת שהיה מעוכב. הציוצים שנשלחו מודיעים לכל עוקבים אחריו כי הוא נעצר על זריקת אבנים, כי הכפר חסום לכניסה וכי עליהם ללכת הביתה:

כשגילה מה קרה, מיהר לצייץ הבהרה:

הפוסט פורסם באנגלית ב-972+

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. יהושע רוזין

    חיילי צבא התוקפנות לישראל אבדו כל פרופורציה וכל התנהגות הוגנת. הם עושים מעשים החמורים פי כמה ממה שמתואר בכתבה פציעות הרג. פוגרומים באישון לילה וכו, וכו, .אבל זה אינדקציה לאן הצבא בהשראת ,,רוח הםפקד" הגעי.