איפה המאהלים הערביים?

המהדורה השבועית, הפעם סביב המחאה ובהגשת דרור פויר ואורית רביבו
חדשות הירקון 70
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. יוסי לוס

    בכתבה נאמר שכולם משלמים את אותם המסים העקיפים. זה לא מדויק. מסים עקיפים אינם שווים לכולם. אמנם, כל אחד מוסיף סכום זהה כמע"מ כאשר הוא קונה אותו המוצר. אולם, את תשלום המס יש לבחון כאחוז מההכנסה. כל השוואה אחרת היא אחיזת עיניים. כאשר עושים זאת מתברר שבאופן מדהים, ככל שאנשים משתכרים פחות כך הם משלמים אחוז גבוה יותר מהכנסתם במסים העקיפים.
    אנשים שמוציאים את כל שלושת אלפי השקלים שהם משתכרים בחודש למחייתם, משמע הם משלמים 16% מהכנסתם כמע"מ. לעומת זאת, בקצה השני אנשים שמוציאים 100000 ש"ח בחודש למחייתם שהם חצי מהכנסתם החודשית משלמים רק 8% מהכנסתם מע"מ. כך, מע"מ מגדיל את אי השוויון ומס הכנסה מקטין אותו. אי השוויון אינו תקלה במדיניות הממשלה אלא תוצאה מכוונת.