מנקים את השטח

סרטונים וצילומים מהיום: הצריפים במאהל ג'סי כהן נהרסו * פקחים צבאו על רוטשילד, עשרות אוהלים וציוד נזרקו לפח * 30 עצורים בהפגנה מול עיריית תל אביב
העוקץ

הצריפים במאהל ג'סי כהן נהרסו הבוקר לחלוטין על ידי כוחות משטרה ויס"מ, יש עצורים ומורחקים. מי שנותרו במקום זקוקים למזון ולמים.

באותו הזמן צבאו פקחים על שדרות רוטשילד ופינו חלק גדול מהאוהלים וציוד יקר ערך:

בהפגנה מול העיריייה נעצרו 30 בני אדם:

*** לתמונות מעודכנות מכל האירועים היכנסו לפליקר של אקטיבסטילס ***

רון חולדאי: "לא אתן לחוליגנים להשתלט על המרחב הציבורי, תושבי אזור רוטשילד עדיין לא יכולים לנשום לרווחה כי רק התחלנו הבוקר בניקוי ובפינוי".

תגובת יו"ר האגודה לזכויות האזרח, חגי אלעד: "ניכר כי דברי ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, בתקשורת בדבר הפינוי האלים שהתבצע הבוקר במאהל ברוטשילד, מבטאים אי הבנה עמוקה בנוגע לחופש המחאה. לא ראש עיריית תל אביב יקבע האם המחאה הגיעה לסופה, אלא הציבור המבקש לבטא את מחאתו. מאז אתמול לא צץ שום אינטרס ציבורי דחוף המחייב פינוי של מאהלי מחאה – ובוודאי שלא באופן הבהול והאגרסיבי בו בחרה העירייה לנקוט. אם יש מאהלים המעוניינים להמשיך במחאה – זו זכותם, ואל לעירייה לנהוג באופן חוליגני תוך ניצול לרעה של משאביה וכוחה. ההתנפלות על אוהלי המחאה שברחבי הארץ רומסת את חופש המחאה".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. לבנה

    על פי הנתונים שהביא אתמול בחדשות ערוץ 2 חיים ריבלין קיימים במאגר הדיור הציבןרי מס' דירות רב פנוי- הכסף הדרוש לשיפוץ על מנת להתאימו לאכלוס עולה 9 מיליון שקל. כן, לא טעיתם 9 מיליון שקל. חב' המשכנות העבירו לקופת המדינה הכנסות מדמי שכירות ומכירת הדור הציבורי ע"ס חצי מיליארד שקל ב2010 – אותו כסף עפ"י החוק של ח"כ ג'וזנסקי חוק "זכויות הדייר הציבורי " היה אמור לשמש למטרות הגדלת היקף מאגר הדירות בנוסף לשיפוץ והחזקה דירות קיימות -מישהו אמר "צדק חברתי" מתארגנת קבוצה להפקת ערב התרמה למדינת ישראל המטרה -גיוס 9 מיליון שקל למישהו יש רעיונות ?