• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

רון קורליאונה

כך שולמה הארנונה של תושבי העיר, כדי שלחולדאי יהיו מספיק ידיים שיימחאו כפיים בקצב. רשמים מישיבת המועצה האחרונה
יעל בן יפת

ביום שני התקיימה ישיבת מועצת העיר תל אביב-יפו. בישיבה הגיש חבר המועצה שרון לוזון מעיר לכולנו הצעה לסדר בנושא העסקה ישירה של עובדי הקבלן המועסקים על ידי העירייה. מתברר שלא רק לוזון התכונן לישיבה – גם מי שמתנגדים להעסקה ישירה התכוננו היטב.

בחודשיים האחרונים האגו השברירי של חולדאי סופג חבטות חדשות לבקרים, וכל ניסיונותיו המדומים להצטרף למחאה נוחלים מפלה אחת אחרי השנייה. זה כבר ריטואל: האיש מגיע עם פמליה הכוללת כמה עוזרים אישיים, כמה חברי קואליציה נאמנים וכמות לא מבוטלת של אנשי משטרה (יס"מ אם אפשר) ומתחיל בדילוגים לעבר קבוצת המוחים, בניסיון להתחכך עם העם דורש ובעיקר להצליח להישאר יותר מחמש דקות לפני שהוא נמלט משם בשן ועין.

לישיבה הגיעו הרבה תושבים ותושבות שהבינו לאחרונה כי חולדאי הוא לא סתם ראש עירייה שחצן שצריך לסבול באירועים רשמיים, אלא מי שמשפיע באופן ישיר על החיים שלהם ועל העובדה שהם כנראה לא יצליחו להמשיך לחיות בעיר שלהם. זה מעניין שראש עירייה שטוען שגדל על ברכי הקומוניזם והסוציאליזם הפך להיות ראש עירייה של מי שמוכן לשלם יותר.

את פחדיו הקמאיים של חולדאי מקהל רב ועוין אנחנו מכירים כבר די מזמן, אפילו עוד לפני הימלטותו המפורסמת מבית דני ומתושבי הדרום. אני משערת שכדי לרכך את הטראומה, הפמליה שמקיפה אותו אמורה לספק אזור ביטחון. הפעם, זה לא הספיק. לקראת יום שני הבין חולדאי שצריך להוציא את התותחים הכבדים: ועד העובדים. בדרך ועד העובדים למופת נקרא אל הדגל פעם בחמש שנים, אבל בצוק העתים, גם ישיבת מועצה יכולה להיות עילה למסע בחירות קטן. כך, באופן פלאי קיבלנו תלונות מעובדי עירייה שקיבלו הוראה להגיע לישיבה. חלקם לא ידעו כלל כי מדובר בישיבת מועצה, חלקם נאלצו לעזוב השתלמויות לימודים וחלקם קיבלו על זה שעות נוספות. כן, בישיבת המועצה האחרונה, הארנונה של תושבי העיר שולמה כדי שלחולדאי יהיו מספיק ידיים שיימחאו כפיים בקצב כל פעם שהוא שולף דמגוגיה זולה אחרת.

אפשר רק לדמיין מה היו הוראות ההפעלה של חיילי הצו שמונה, המדריך לעובד הנאמן שרוצה שלמור על מקום עבודתו: נא למחוא כפיים בקצב של 2 ולעבור אחרי 20 שניות לקצב אחד. בכל פעם שראש העירייה מרים את יד ימין תוסיפו למחיאות הכפיים גם עמידה של כמה שניות, 10 לפחות. מעניין גם לחשוב מה היה כתוב בסעיפים הנוגעים לנציגי האופוזיציה. ניתן לשער מה נכתב בסעיף קטן 7 לאור ההתרחשות המביישת בניצוחה של יו"ר המועצה יעל דיין: בהתנצחות בין חבר המועצה אהרון מדואל לחולדאי, הפריע לדיין שמדואל מדבר ועוד מרים את קולו על הרחום והחנון. כהרף עין, אחד מעובדי העירייה הנאמנים שכנראה הרגיש צורך למלא את משאלת לבה של דיין אץ רץ לנתק למדואל את המיקרופון בזמן שהוא מדבר. ביזיון.

לקראת סוף הישיבה החליט מדואל לעלות ולסיים את דבריו כמו שצריך. הוא הסביר בנעימות לראש העיריה מדוע הוא ראש עירייה רע, דבר שהתקבל באופן מפתיע בכעס אצל חולדאי שלא אוהב ביקורת בונה. כאשר ירד מדואל מהבמה הוא זכה ללחישה מרון קורליאונה – אתה עוד תשלם על זה.

סיציליה – עיר ללא הפסקה.

הפוסט התפרסם בגירסה מעט שונה בבלוג של הכותבת ב-mynet

למאמרים נוספים של יעל בן יפת

כנראה שיעניין אותך גם: