יס"מ בפינוי של סלמה 6

כל מלה נוספת מיותרת
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. חיים שוורצנברג

  "אבא שלי… איפה אבא שלי?", שואל אותי תאמר, בנו של סמאר (34). איך אסביר לילד בן 5 שאבא שלו נעצר? והוא… הוא הרי יודע… הוא היה שם, ראה את הכל… את כל האלימות, האגרופים, הבעיטות, את אבא שלו שוכב על הרצפה חסר אונים כשחבורה של בריונים רוכנת מעליו, מרביצה לו, מכסחת לו את הצורה, ללא כל רחמים.

  סאמר, אב ל-4 ילדים, הגיע למאהל ביפו לפני כחודש וחצי לאחר שאמו שתמכה ועזרה לו נפטרה. לפני כשבוע נשרף האוהל בו חיה המשפחה והוא חיפש פתרון דיור למשפחתו. לפני מספר שבועות פלשה אחותו זנאם לדירה נטושה ברחוב סלמה 6, וסמוך לדירה זו היתה דירה נטושה נוספת, אליה החליטו בני המשפחה לפלוש.

  04/10/2011 15:45. כוחות גדולים של יס"מ מגיעים לפנות שלוש משפחות שפלשו למתחם הדירות ברחוב סלמה 6-8 בתל אביב. השוטרים מגיעים ללא ליווי של שוטרות או עובדים סוציאליים, וברגע שכוחות היס"מ מתקרבים אל המשפחה שישבה מחוץ לבית, תופס סאמר את בתו דיאנה ורץ איתה לתוך המבנה. כוחות היס"מ ר רצים בעקבותיו, תופסים את סמאר עם בתו, מפילים אותם לרצפה, ומתחילים להרביץ לסמאר.

  "לך מפה!", מגרש אותי אחד השוטרים ואני עומד חסר אונים, לא יכול לעשות דבר. הנה, מצאתי פינה שממנה אפשר לצלם. אני עומד מזועזע, לא מצליח לעכל את מה שאני רואה דרך מסך המצלמה… דיאנה, בתו של סמאר, שוכבת על בטנו כאשר הוא שרוע על הארץ, שוטר אחד תופס את ראשו והאחר נותן אגרוף ישירות בפניו… בעיטה, עוד אגרוף, ודיאנה נלקחת ומורחקת ממנו. השוטר מחזיק את דיאנה בידיו ובו בזמן בועט באביה השרוע על הקרקע, כששלושה שוטרים נוספים מחזיקים אותו… עוד בעיטה לצלעות וזהו, הצליחו לאזוק אותו… עוד מרפק לפרצוף…

  אסמהן (32), אשתו של סמאר, בוכה… היא מתקשה לנשום, ילדיה חובקים אותה, בוכים גם הם, קוראים לאבא. שוטר אומר להם להפסיק לעשות הצגות. במקביל כבר התחילו לפנות את הציוד שלהם למשאית… "לאן לקחת את הדברים? חזרה למאהל ביפו… איך אסתדר? מי יבנה את אוהל? איפה אלון? מה עם כל הדברים שלנו? אולי יהיה היום גשם…", שואלת אסמהן. כמה אנשים באים לעזור. הצלחנו למצוא סוכה זמנית ועוד אוהל קטן… מנקים את האוהל, אוטמים את הסוכה עם ברזנטים ומכניסים את הדברים פנימה…

  אני נוסע לתחנת המשטרה עם וואפה (50), אחותו של סמאר, ועם סמירה קדי, פעילה בתראבוט ובמאהל ביפו. השעה כבר 20:00, היומנאי אומר שהם עצורים, נמצאים לפני חקירה וזה יכול לקחת כמה שעות… השעה כבר 22:00, היומנאי אומר שהם יובאו בפני שופט מחר בבוקר. אני מנסה להשיג עו"ד. ארי שמאי מוכן להתנדב… חוזרים למאהל, יהודית אילני מהוועדה העממית של יפו ואסמהן סידרו כבר את רוב הדברים וכבר יש להם איפה לישון.

  דיאנה לא מצליחה להירדם בלילה. היא פוחדת מחבקת חזק את אמא ושוב נרדמת. ומתעוררת… רוצה את אבא. גם אסמהן לא מרגישה טוב… מקיאה. יהודית חוזרת כדי לבדוק לשלומה.

  ביה"מ. עו"ד ארי שמאי צופה בסרטון מזועזע… והנה מתחיל הדיון. סמאר וזנאם מואשמים באיומים ובתקיפת שוטר… השופט מחליט על הרחקה של 50 מטר מרחוב סלמה 6 למשך 30 יום ועל ערבות כספית.

  הם משתחררים… הפנים של סמאר מנופחות. פנס בעין שמאל. הוא טוען לכאבים בצלעות ושתי ידיו חבושות… סמאר מספר כי כל גופו כואב וכי היה בחדר מיון עד 5 לפנות בוקר.

  חיים שוורצנברג, פעיל חברתי בסולידריות ( http://www.justjlm.org ) ובמאהל ביפו.