יוצאים מכל החורים

אי-ציות אזרחי הוא חובה לכל מי שרוצה לפעול על פי עקרונות הצדק. בעקבות ההשתלטות והפינוי האלים הבוקר של פינסקר 11 בירושלים
יעל בן-יפת

ביום ראשון השבוע חשפו פעילים ופעילות ירושלמים את סוד ההשתלטות על בניין נטוש ברחוב פינסקר 11 בעיר כחודש לפני. הפעולה כללה את פתיחת הבית, מגורים בו והפעלה שלו למשך 30 יום. כי אחרי 30 יום – כך על פי "חוק" – כבר לא ניתן סתם להיכנס עם אלות ואגרופים, אלא צריך ממש לדבר עם האנשים ולגלות אולי בטעות שמדובר בבני אדם. כן, ה"חוק" הישראלי מאמין שאם מצאת קורת גג בדירות נטושות של עמידר או חברה ממשלתית אחרת שאמורה לדאוג לאזרחיה ובטח למחוסרי הדיור שביניהם – את/ה פושע/ת. כאשר חוקי המשחק הם כאלו, אי-ציות אזרחי הופך לחובה לכל מי שרוצה לפעול על פי עקרונות הצדק.

את הפעולה ארגנו מחוסרי ומחוסרות דיור יחד עם פעילים ופעילות אחרי שפונו מבניין ריק אחר עליו השתלטו ברחוב שטרן. ניר ברקת, שמביא פייט רציני לחולדאי במירוץ אחרי התואר ראש העירייה המתעמר ביותר, הודיע להם שהם מפונים משטרן, מרוכזים בקור הירושלמי במאהל אחד ומשם הוא מצפה שיעופו לו מהעיניים; או כפי שניסח זאת באלגנטיות העוזר האישי של ברקת, שענה לשאלה מדוע לא נותנים להם מקלחות ושירותים במאהל שמאושר: "לא נותנים, כי אנחנו מקווים שתחזרו לחורים שמהם באתם".

מסיבת העיתונאים בבית המשוחרר בפינסקר 11 בי-ם:

ביום שלישי השבוע, קיים פורום גוש הפריפריות מכל הארץ עצרת מחאה תחת הכותרת "קורת גג לכולם", בהשתתפות מאות בני אדם. אחרי הפגנה מוצלחת בחודש שעבר מול ביתו של שר השיכון אטיאס, החליט הפורום לשוב לבירה ולהראות כי אנחנו יוצאים מהחורים ולא מפסיקים – עד שיבינו כי אנחנו לא זן מיוחד של עכברים אלא בני אדם. שורת האנשים העומדת מולנו הם לא רק חולדאי וברקת ואטיאס, אלא גם שר האוצר שטייניץ ובעיקר רב המחטאים – ביבי. את תקציב המדינה הם אולי יכולים קצת לשנות, אבל לגבי התקליט שמסתובב בראשם (כסף לפני אנשים כסף לפני אנשים) – כבר מאוחר לקוות שישתנה.

הפגנת פורום הפריפריות מול ביתו של אטיאס בי-ם:

אולי חבל על המאמץ לשכנע, אולי חבל על הניסיון להסביר מה רע בהון-שלטון ומה זה מדינת רווחה ואיך זה שיש אנשים רעבים ובכלל למה זה רע – אפילו אם זה אומר שיהיו כאלו שיעבדו בשביל מעט מאוד כסף. הביביזם כבר לא מתאים. הוא שייך לאסכולה ישנה, קפיטליסטית דתית שרואה בכסף ובבעלי ההון את התגלמות הטוהר והיופי. ומי שמשלם על כל היופי הזה הם אנחנו. הירושלמים קראו לאנשים ללא בתים להיכנס לבתים ללא אנשים; אולי הגיע הזמן לקרוא לחברי כנסת ללא עם לפנות את הבית בשביל העם.

והנה היום (חמישי), אנחנו מקבלים שוב את ההוכחה שה"חוק" בישראל בא לשרת רק את ההגמוניה. למרות כל הסעיפים שנכתבו בספר החוקים הישראלי ולמרות שדיירי הבית פעלו על פיהם – המשטרה הפרטית של אנשי ההון-שלטון, היא משטרת ישראל, בגיבוי מאבטחים של חברה פרטית, פינו הבוקר באלימות קשה אמהות, ילדים ואבות בחזרה לחוריהם – כך על פי חזון ברקת. זה ברור כבר שנים אבל בוטה מתמיד: החוק אינו שווה בפני כולם, בין אם מדובר בתושבי ואדי סאליב, חבורת מע"צ או עמוס ברנס, יש הבדל ברור בין זהותו של העבריין לזהותו של השופט. כיום, כאשר בית המשפט העליון גם חף מכל שופט מזרחי או שופטת מזרחית – מערכת המשפט הישראלית היא אחת מהביזיונות הכי גדולים שקמו כאן.

* על פי דיווחים ראשוניים בבלוג "המעברה": כ-40 בריונים ואנשי חברות אבטחה פרטיות הגיעו היום לבניין המשוחרר בפינסקר 11 בחסות המשטרה. ילדים ותינוקות היו בבניין כשהגיעו הבריונים הלא-מזוהים, ללא תגיות, בעטו בחלונות ודלתות, והפעילו אלימות קשה על נשים וגברים. הבניין מאוכלס למעלה משלושים יום ולשם הפינוי יש צורך בצו פינוי מבית המשפט. לשוטרים אין צו פינוי, אך הם מגבים את הביריונים וחברות האבטחה ומאפשרים להם לפנות את הבניין, בניגוד לחוק, ללא צו, תוך שיתוף פעולה עם עבריינים. כרגע יש 3 או 4 עצורים, 2 פצועים קל. אם חד-הורית פונתה לבית חולים. אשה בחודש השביעי להריון ספגה מכות. המשטרה גיבתה לכל אורך הפינוי את 40 הבריונים שפינו את הבניין, תוך אלימות קשה. הציוד פונה מהבניין, וכן האנשים, גברים, נשים, ילדים ותינוקות, מחוסרי דיור. האנשים מתמקמים מול הבניין בגן השושנים, ומקימים שם את מעברת פינסקר 11.

** עדכון 18:45: מפוני פינסקר מקימים את מעברת פינסקר במרכז המסחרי קרית יובל, רח' אורוגוי 1. הציבור מוזמן לביקורי סולידריות. הצעדה בירושלים במוצ"ש תצא מהמעברה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. רן גולדן

  "כ-40 בריונים ואנשי חברות אבטחה פרטיות הגיעו היום לבניין המשוחרר בפינסקר 11 בחסות המשטרה. ילדים ותינוקות היו בבניין כשהגיעו הבריונים הלא-מזוהים, ללא תגיות, בעטו בחלונות ודלתות, והפעילו אלימות קשה על נשים וגברים."

  הבריונים הם שומרי החוק, המשטרה ואוכפי האי סדר הציבורי ואילו הבריונים והעבריינים שנכנסו לבניין כנגד החוק הם 'פעילים חברתיים' עולם הפוך .

  פושעים נקראים פעילים חברתיים, שוטרים נקראים בריונים!!!

  כנראה שאיבדתם את שיקול הדעת ואת המוסר בשם ה'צדק החברתי' החדש.

  בנוסף אתם קוראים לאי ציות חוקים במדינה כעקרון של אותו צדק פואטי.

  בושה וחרפה, חבורה של אנרכיסטים , פושעים ועוברי חוק .

  תמשיכו כך ותגיעו רחוק.

 2. עדי בן יעקב

  הקונץ יהא כל עוד זה מידתי..הייתי מציע את הסיסמא

  לא לשמור על החוקים
  אבל לא לשבור את הכלים….

 3. גרי רשף

  כדאי להזכיר ליעל בן-יפת את הפוסט הזה:
  http://rsvpdev.atomplayground.info/oketz/2011/07/22/%D7%96%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%90%D7%91%D7%A7-%D7%A2%D7%9C-%D7%A4%D7%A0%D7%98%D7%94%D7%90%D7%95%D7%96%D7%99%D7%9D/
  אז היא יצאה מגדרה מרוב שמחה על גילויי האלימות כלפי חולדאי ונבחרי ציבור אחרים; והנה פתאום היא מייללת על שאחרים נוהגים באלימות.

  אם לא די בזה- כדאי לשים לב למשפט הבא שלה: "אולי הגיע הזמן לקרוא לחברי כנסת ללא עם לפנות את הבית בשביל העם"
  המשפט הזה מלמד מהיכן היא הגיעה ולאן היא הולכת- יעל בן-יפת מקדמת מדיניות אלימה ואנטי דמוקרטית בה היא תחליט מה העם רוצה ולא העם עצמו. העם בחר את 120 חברי הכנסת – לטוב ולרע – אבל היא יודעת טוב יותר מי צריך להיות שם.

  לא פלא שהיא בעד אלימות כלפי חולדאי: נכון שהוא נבחר באופן דמוקרטי על ידי תושבי תל אביב, אבל יעל בן-יפת יודעת טוב יותר את מי התל אביבים רוצים בראשות העיריה.

 4. א.ב.

  הרסתם אותי,
  אתם פולשים לבית בטלביה ומצפים שיניחו לכם…
  חה חה חה…

 5. אמיר פכר-אריה

  התנגדות אקטיבית לא אלימה לא צריכה להיות "מידתית"
  רק תגובה אלימה צריכה להיות מידתית, כלומר הפעלת כוח רק במידה הדרושה.
  אין שום דבר לא פרופוציונלי בדרישה לשכן אנשים בלי בית בבתים נטושים.