ודו"צ שוב משקר

ציוץ זה הועלה על ידי דובר צה"ל בטוויטר: "שוטר מג"ב ואזרחית צרפתייה נפצעו קלות מאבנים שנזרקו עליהם במהלך התפרעות לא חוקית ואלימה בנבי סאלח". וזה מה שקרה באמת
חגי מטר

צפו בסרטון הראשון. רואים הכל בבירור. קבוצה של כ-15 מפגינות ומפגינים עומדים על כביש. הם לא מתקדמים. הם לא מתפרעים. הם לא אלימים. הם עומדים במקום וצועקים סיסמאות, שהמוטיב החוזר בהן הוא "מהפכה" (ת'אורה). ברקע, על הגבעה, עומדים מפגינים נוספים ומשקיפים. פתאום, בשנייה ה-11 בערך, נשמעת ירייה, וכולם מתחילים לברוח לאחור. כעבור עוד רגע נשמעת ירייה שנייה, ורימון שמגיע מימין המסך פוגע באחת המפגינות הבורחות, שצועקת ונופלת לרצפה. המפגינים האחרים ממהרים לפנות אותה בעוד שהחיילים רצים לעברם. בסוף הסרטון רואים חלק מהטיפול שניתן למפגינה, ואת הדם הרב שנספג בכאפייה שעמה חבשו אותה במקום.

בסרטון השני אפשר להתרשם מהסביבה. הצילום נעשה מכיוון הגבעה שראינו ברקע קודם, ואנחנו רואים את החיילים מצד שמאל הפעם. פעם אחת אחד מהחיילים מכוון רובה של רימוני גז בכינון ישיר, ואז מנמיך אותו. החיילים לא נראים כאילו הם מתגוננים מפני מתקפה, או מסתתרים מפני זריקות אבנים או שום דבר כזה. ברקע: ההתנחלות חלמיש. אז אנחנו רואים את המפגינים מימין, צועקים את אותן הסיסמאות, ואז שוב היריות.

המפגינה היא כמובן האזרחית הצרפתייה. היא נפצעה בעורף בזמן שברחה מחיילים שירו בה מטול גז בכינון ישיר, בניגוד להוראות, באותו אופן שהרג לאחרונה את תושב הכפר הפלסטיני מוסטפה תמימי. היא לא השתתפה ב"התפרעות לא חוקית ואלימה". היא עמדה בקרב קבוצה זעירה של מפגינים שצעקו סיסמאות. בעקבות הפציעה החמורה התאשפזה המפגינה בבית חולים, ולא נשקפת סכנה לחייה.

את הודעת דו"צ השקרית אפשר למצוא כאן. אם במקרה יסירו אותה, שמרתי צילום מסך:

הפוסט פורסם ב-mysay

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. עמיש גל

  אלא לפזר אותה מתחילתה. עלינו להגיב באלימות אל מול אלימות והפרת חוק של מפגינים ערבים, שמאלנים וזרים.

 2. שאול סלע

  צודק קמבץ העדה החרדית בבית שמש שדואג להעברת ממשלת זדון מן הארץ

  שאול סלע

  אכן מדובר בממשלות זדון לדורותיהם שחננו את הרוצחים בטבח כפר קאסם. שלחו ללבנון חיילים למות מות כלבים עוד לפני 1982.מאסות של ארונות מתים במלחמה שיצאתי ממנה בשן ועין.

  ביחס כלפי המזרחים הצדיקו ממשלות ישראל והסוכנות את החלטה 3373 שקבעה שציונות היא צורה של גזענות והפרדה גזענית.

  השכיל מנחם בגין בקבורת העצמות שהיו בהם עצמות חזיר לקרוא לאבותיהם הרוחנים של דייויד כורש "אבותינו גיבורי התהילה"

  מדובר באנשיו של בר כוסבא או בר כוזיבא שהציונים האשכנזים קוראים לו בר כוכבא

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=861835

 3. מי עוד מאמין לנציגי צבא הכיבוש האלים?

  כשדו"צ מוצא הודעה לעתונות צריך לקרוא את זה כהפוך על הפוך, כשקר וכזב. טוב שהמצלמות נמצאות בשטחים כדי להוכיח כמה גדול השקר של הדובר. מי שעיהיו בראשו למד מהמציאות והחל להבין שאין צדק בציון, ודבר ה' בצה"ל.
  ואשר ל"הפגנות האלימות" של דורשי הצדק (גם זה החברתי) והפסקת הגזל הציוני-ממשלתי::: לבא הכיבוש האלים מגיע הפגנות, גם אלימות, וגם הרבה יותר מזריקות אבנים. אלא מה? – המפגינים לא מאמינים בנשק האלימות, וגם אני לא.

 4. מישהו מהטכניון

  אתה נאמן לתורתו: שקר שחוזרים עליו… אבל כיום שקרים שחוזרים עליהם כבר לא כל כך אפקטיביים: כל העולם יכול לראות שהמפגינים לא היו אלימים ולא הפרו שום חוק.

 5. נפתלי אור-נר

  וזאת החל מהאינתיפאדה הראשונה.
  כנראה שאין לצבא מושג נה זה עושה לחוסננו הלאומי

 6. שם

  מפגינים ללא אישור חוקי פוזרו על ידי אמצעים לפיזור הפגנות. ובכלל, וידאו מטעם, צילום ממוקד בלא אלימים ובישול תקרית כדי שיהיה מה לרשום בבלוג…

  לאותם מפגינים ישנה הברירה לעזוב למדינה ערבית, אחת מ22 הקיימות כיום. האימפריאליזם הערבי בישראל הסתיים.

 7. פריץ היקה(הצפונבוני)

  כנראה שהמגיב ,,שם" לא יודע בין ימינו לשמאלו על מה שקורה מעבר לקו הירוק. הבעיה היא הכיבוש המתקרב לשנתו ה50. והשולל מהפלסטינים כל זכויות אדם ולאום. החוק שם הוא צוי המפקד הצבאי אין שם הפגנות חוקיות של פלסטינים ופעילי שלום. ישרק הפגנות ומעשי טרור חוקיים של מתנחלים והטרור הצבאי של הצבא בשרות המתנחלים.
  נ.ב. בקריאה של כל התגובה הובהר לי הענין . זאת מולדתם של הפלסטינים אין שום סיבה שיעזבו. זכותם המלאה להאבק נגד הדיכוי והנישול. ובעד זכותם למדינה עצמאית ,בת קימה.

 8. border policeman" n"

  אז מה יש לה, לאותה המדינה? מנגנוני שקר וכזב, לצד מנגנוני שמירה על הכיבוש. וזה יחזיק מעמד? — תלוי מה תאמר ותעשה ה"ידידה הגדולה", שם מעבר לים.

 9. "שם" רוכב על "גל" פשיסטי

  אכן כיבוש המזרח עד עיראק והמערב עד המאגרב ('האימפריאליזם הערבי') הסתיים לפני יותר מ-600 שנה… עכשיו שולט האימפריאליזם האמריקאי, ו- AIPAC שכבש את ארה"ב. ואדלסון שממשיך להזרים דולרים לכל מי שמבטיח לתמוך בכיבוש של ידידו נהנתניהו. והכובש ("שם" ו"גל")ממשיך וטוען שצריך לבקש רשות להפגין מרשויות הכיבוש כדי לפי חוקיו-חוקניו…