שובתת רעב

טל חג'ג', בת 14 מטבריה ובת ללוחם צד"ל לשעבר, שובתת רעב מול הכנסת במחאה על התעלמות רה"מ ממצב משפחתה (צילום: איליאן מרשק)
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. .

    צד"ל מיליציה אכזרית של פושעי מלחמה, כנופיה חסרת-רסן במקרה הטוב, שקיבלו תמיכה ולגיטימציה ממדינת ישראל על מנת שיזרעו פחד ובלבול ע"י טרור במובנו המסורתי.

    המשאבים הרבים שהושקעו בידי מדינת ישראל על מנת לתת להם לגיטימציה, חזרו כבומרנג כשעלתה תביעה פופוליסטית לקבל אותם לתוך החברה הישראלית. חוסר העניין של המדינה לקבל את האנשים האלה לקרבה מתבטא שוב ושוב בהתעלמות מצרכיהם הסוציאליים, צרכים ברורים מאליהם כשמדובר בקבוצת פושעים שאף פעם לא באמת עברה 'נירמול' והעדפה הייתה לדחוק אותם לביבים.
    סיפור שהתחיל מפופוליזם ממשיך בפופוליזם, כשכל פעם שבני הקבוצה מרימים ראש במחאה על המצב הכלכלי-חברתי אליו נקלעו יש רעש וצלצולים ודרישה להיטיב עמם.

    מדינה הדוגלת ברווחה סבירה תיטיב גם עם אנשים כמו אנשי צד"ל, אבל מדינה שרגילה לפעול רק בדרכי ספין ופופוליזם תעשה שימוש בסיפור אנשי צד"ל במקום לקדם את המעמד הנמוך כולו.