אנשים חולים מאוד

וכך דואגים לאיכות הסביבה. צפו
עודד פלר ויונתן ברמן

בשנת 1998 הגיעו שוטרי משטרת ישראל לפזר את ההומואים שהשתתפו באירועי ה"וויגסטוק" בגן העצמאות בתל אביב כשעל ידיהם כפפות גומי, כדי לא להידבק במחלות של הומואים. בשנת 2012 אנשי רשות האוכלוסין וההגירה מגיעים להטריד מבקשי מקלט באשקלון כשעל ידיהם כפפות גומי, כדי לא להידבק במחלות של אפריקאים. על המבצע המתוקשר מנצח בגאווה מנהל אגף איכות הסביבה (!) בעירית אשקלון, והמשטרה, שאין לה, כנראה, שום דבר טוב יותר לעשות, מצטרפת לחגיגה.

פורסם בבלוג Laissez Passer לסה פסה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דןש

  1. לגבי ההומואים כקבוצה – זוהי שטות אחת גדולה. אין ההומואים חולים במחלות המדבקות בנגיעה יותר מאשר כלל הציבור.
  2. באשר לאוכלוסיית המהגרים העשויים להגיע עם מחלות בלתי ידועות ובלתי מזוהות מוטב שלא לקחת סיכון.
  3. כמובן היה טוב יותר, לבדוק בדיקות רפואיות ולתת שרות רפואי הולם גם לאוכלוסיית המהגרים ולאשש או לדחות ספיקות מספיקות שונות.
  4. ולאחרונה, מוטב היה לו המשטרה הייתה מחליפה את האלות בכפפות של משי ופסה אלימותה מן השטח

 2. דן

  לבור שכתב את התגובה הקודמת על מחלות שונות ומשונות, ושלא מבין דבר ברפואה. ראוי שיבדוק ויווכח שהסלקציה של פליטים שעוברים את הדרך מסורן או אריתראה לפה היא יותר טובה מזו של מנגלה בימים אפלים בהם יהודים היו נושאי המחלות…
  זה שקר שקל להפיץ, המחלה של כולנו היא הגזענות.
  כולנו צריכים טיפול רפואי נכון וטוב