אנשים חולים מאוד

וכך דואגים לאיכות הסביבה. צפו
עודד פלר ויונתן ברמן

בשנת 1998 הגיעו שוטרי משטרת ישראל לפזר את ההומואים שהשתתפו באירועי ה"וויגסטוק" בגן העצמאות בתל אביב כשעל ידיהם כפפות גומי, כדי לא להידבק במחלות של הומואים. בשנת 2012 אנשי רשות האוכלוסין וההגירה מגיעים להטריד מבקשי מקלט באשקלון כשעל ידיהם כפפות גומי, כדי לא להידבק במחלות של אפריקאים. על המבצע המתוקשר מנצח בגאווה מנהל אגף איכות הסביבה (!) בעירית אשקלון, והמשטרה, שאין לה, כנראה, שום דבר טוב יותר לעשות, מצטרפת לחגיגה.

פורסם בבלוג Laissez Passer לסה פסה

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. דןש

  1. לגבי ההומואים כקבוצה – זוהי שטות אחת גדולה. אין ההומואים חולים במחלות המדבקות בנגיעה יותר מאשר כלל הציבור.
  2. באשר לאוכלוסיית המהגרים העשויים להגיע עם מחלות בלתי ידועות ובלתי מזוהות מוטב שלא לקחת סיכון.
  3. כמובן היה טוב יותר, לבדוק בדיקות רפואיות ולתת שרות רפואי הולם גם לאוכלוסיית המהגרים ולאשש או לדחות ספיקות מספיקות שונות.
  4. ולאחרונה, מוטב היה לו המשטרה הייתה מחליפה את האלות בכפפות של משי ופסה אלימותה מן השטח

 2. דן

  לבור שכתב את התגובה הקודמת על מחלות שונות ומשונות, ושלא מבין דבר ברפואה. ראוי שיבדוק ויווכח שהסלקציה של פליטים שעוברים את הדרך מסורן או אריתראה לפה היא יותר טובה מזו של מנגלה בימים אפלים בהם יהודים היו נושאי המחלות…
  זה שקר שקל להפיץ, המחלה של כולנו היא הגזענות.
  כולנו צריכים טיפול רפואי נכון וטוב