האחים החורגים

השבוע חדרה בשורת הריאליטי להרף עין ל"אח הגדול" – ארז טל לא התרגש, שושנה גבאי דווקא כן
שושנה גבאישושנה גבאי

עיתונאית, עורכת תוכניות בטלוויזיה, תסריטאית ויוצרת הסדרה הדוקומנטרית "ים של דמעות". ממייסדי הקשת הדמוקרטית המזרחית

לתוך מערת הבערות המכונה "האח הגדול" אשר באולפני נוה אילן, פלש השבוע חיל חלוץ ובידו בשורת ריאליטי: מציאות שלא בוימה על ידי המכשף הגדול של הטלוויזיה הישראלית והצוות שלו. צעקות "העם דורש צדק חברתי" לא החרידו את חיוכו הלגלגני של ארז טל: באוזניה כבר הרגיעו אותו מחדר הבקרה כי מיד עוברים לפרסומות, סם החיים של הטלוויזיה וסם הדעיכה שלנו – שמאתמול משמשות גם מחסום בלתי-חדיר אל מול הקריאות למרוד בחומרים המדללים את תודעתנו.

אמנם הקריאות לאמת וצדק חדרו אל מסכי המדינה לשנייה אחת בלבד, אבל הדרמה התחוללה באולפן. מי שמקשיב לקטע שצולם על ידי אחד המפגינים, שומע כי הקהל  הפאסיבי שרק לפני שנייה היה כחומר ביד היוצר התחיל לצעוק גם הוא "העם דורש צדק חברתי", יחד עם הקומץ הפולש. אבל אז באו אנשי הביטחון שמקבלים שכר מינימום וסילקו את המפגינים. בשבוע הבא כבר יהיה תגבור של מאבטחים, שלא יאפשרו לרגע החסד הזה להתרחש בשנית.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. מירה

    כמה מעודד שגם בתוכנית ריאליטי יש מודעות לצדק חברתי!!!! איזה כיף. מחכים ומחכות לקיץ הקרוב…