יום האדמה בקלנדיה

צילום: ישראל פוטרמן
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. גד שפר

  מגוחך איך הם זורקים אבנים על המגדל ועל החיילים, ומעם לפעם תופסים אחד מהם, שלא ברור אם נפגע ועד כמה, וברוב טקס מעלים אותו לאמבולנס המגיע ברוב תרועה, כשכולם קופצים על האמבולנס בדיצה ורינה. לפעמים זה שמועלה על האמבולנס נראה ממש כאילו היה מעדיף להשאר, ושפגיעתו קלה, אך לא יעזור לו. אוונטה זה אוונטה, והוא מונף ונגרר אל האמבולנס לנגד עדשת המצלמה.
  ידוע ומובן שאכן מפגינים נפגעים, אך הסרט ממחיש עד כמה ה"מציאות" מיוצרת על ידי עין המצלמה.
  יתכן שאני לא טולרנטי לתרבויות אחרות, אבל קשה לי עם הפוזה של חלק גדול מהמפגינים.

 2. נפתלי אור-נר

  בימים בהם אין משפחה פלשתינאית שאין בה חלל, נכה, אסיר, או מי שסתם זכה להשפלה של ממש מכוחותינו "המוסריים ביותר בעולם".כאשר רואים אנו ירי לעבר אנשים שאינם חמושים, מה שנראה בעליל כפציעתם מהירי מוגדר ע"י מר שפר כ"אוונטות" של הערבים.
  אז בו נבחן את ה"אוונטות" של היהודים, ואעסוק אך בשתיים מהן:
  א. רצונינו בשלום והאשמת הפלשתינאים באי הגעה אליו.
  רק עיוור, או לאומן שדרגת הלאומנות שלו מעוורת את יכולת ההכרה הבסיסית, יכול לקנות את השקר הזה. כאשר ישראל משקיעה את "חלבה ודמה" בהתנחלויות, מקימה התנחלויות בכמות שנועדה למנוע, בפועל, את הקמתה של מדינה פלשתינאית, היא ממשיכה ל"שטוף את מוחותינו" כי רצונה בשלום. אני מניח שגם מר שפר ודומיו "קונים" את השקר הגס הזה.
  ב. מדינה פלשתינאית היא איום בטחוני על ישראל, או האיומים הבטחוניים עלינו. הרי לך "אוונטה" נוספת. מחד, ישראל בנוייה להיותה מסוגלת לעמוד בעימות של מלחמה כוללת עם כל מדינות ערב (אמנם, לאחרונה איננו שומעים הצהרות מעין אלו, אך אלו נשמעו בעבר לא פעם), ובידה, למרות העמימות, נשק אטומי. מאידך, היא טוענת כי יש סכנה לקיומה, סכנה הנובעת מהקמתה של מדינה פלשתינאית.על כך נאמר הצחקתם אותי"

 3. גד שפר

  נפתלי
  איך אתה מסיק מתגובתי את דעותי?
  אני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת, אבל עדיין, אוונטה זו אוונטה.
  אני מזדהה מספיק עם המאבק הפלסטיני לעצמאות, גם עם הפוזות למצלמה שהם עושים בסרטון.