טיפוח האנטישמיות

הגדרתו של הסופר גינטר גראס כאנטישמי מהווה הדגמה מצוינת למנגנונים הפרימיטיביים שמפעילה התעמולה הציונית, ולניסיון המתמשך להפוך את היהודים בכל העולם לבני ערובה ולמגן חי של ישראל
אלי אמינוב

הקצף שניתז מפי מבקרי שירו של  הסופר הגרמני חתן פרס נובל גינטר גראס, התמקד בעיקר באזהרתו התמימה למדי מפני הסכנות שמציב הנשק הגרעיני הישראלי (הקיים רק בעיתונים זרים) בפני העולם. על פי סערת הזעם שהציפה את העיתונות הציונית והפרו-ציונית בישראל ובעולם, השיר הביקורתי הרדוד קמעה הוא לא פחות ולא יותר מעלילת דם אנטישמית. אלה הם כמובן דברי הבל, אבל לא במקרה: האנטישמיות היא כיום יסוד מרכזי ואיתן באסטרטגיית ההפחדה הישראלית לצרכי פנים וחוץ גם יחד, המתוחזק על ידי מערכת תעמולתית אדירה.

לגופו של השיר: הליריקה שלו אולי צולעת במקצת, אך הערכתו המדינית צודקת ומוצדקת. רעיון "המכה המקדימה" שעלולה להנחית ישראל על איראן עולה בקנה אחד הן עם ההיסטוריה הישראלית ועם ההיסטריה שישראל מפמפמת ללא הרף כנגד איראן. גראס אולי לא קרא את המסמך הישראלי הרשמי שבו מתועדת בדייקנות האסטרטגיה המסוכנת של מדינתנו, אך קוראי עברית יכלו לקרוא את הפרטים בחוברת שכותרתה "העתיד האסטרטגי של ישראל", ואשר הוגשה לראש הממשלה אריאל שרון בתחילת 2004. על המסמך חתומים ארבעה מומחים בכירים של המערכת הצבאית-בטחונית הישראלית ושני אקדמאים אמריקנים, ונקודת המוצא הגלויה שלהם היא כי לישראל מאגר נשק גרעיני. הצנזורה הצבאית לא הטילה איסור על ציטוט המסמך, וראובן פדהצור פרסם אותו ב"הארץ" ב-8 ביוני 2004.

המומחים האלה דנים במפורט במדיניות הגרעין הישראלית. הדו"ח שלהם מצביע על הצורך לפתח "יכולת מכה שנייה" גרעינית, ועל ה"הכרח" להקדים ולתקוף מדינות המפתחות נשק גרעיני. מלבד הצעה ל"מכות מנע" על אתרים ותשתיות המשמשים לפיתוח הנשק הגרעיני, ממליץ המסמך על חיסול פיסי של חלק מהאליטות של אותם משטרים באותן מדינות, ועל הריגתם של מדענים העובדים בתוכניות הגרעין שלהן.

על פי עיתוני חו"ל, ישראל כבר החלה ביישום חלק מתוכנית "העתיד האסטרטגי" נגד איראן. רצח מדעני גרעין איראנים, הקמת מערך ירי טילים המורכב בעיקרו מצוללות המסוגלות לשגר טילים גרעיניים ארוכי טווח מן האוקינוסים השונים וחבלות במתקנים צבאיים, כבר התרחשו. התוכנית להפצצת האתרים החשודים כמשמשים לפיתוח גרעיני נדונה בישראל בגלוי זה יותר משנה, ומנהיגי המדינה גייסו את השואה ואת אושוויץ כדי לשכנע את העולם שאיראן מסכנת את הסדר הפוליטי באזור ואת העולם כולו, למרות שאין לה אפילו פצצה גרעינית אחת.

עדיין לא קיימים סימנים לתוכניות לחיסול פיסי של חלק מהאליטה האיראנית. הכללת התוכנית הזאת ב"מסמך האסטרטגיה" מזכירה באופן מצמרר רעיונות שהוצאו לפועל על ידי הנאצים בארצות הכיבוש במזרח אירופה. רעיון זה לבדו מצדיק ומגבה את אזהרתו של גינטר גראס בדבר הסכנה הגרעינית הישראלית והצורך למנוע ממנה חימוש נוסף.

גינטר גראס. אזהרה מוצדקת

כאן עלי לעשות הפסקה קטנה לצורך גילוי נאות ווידוי אישי. אני הגעתי לגיל גיוס בערך בגיל שבו לבש מחבר "תוף הפח" את המדים הנאצים. התגייסתי כצבר ציוני, צייתן, שטוף מוח ונלהב ליחידת הצנחנים של צה"ל, אותה יחידה ששנתיים קודם ביצעה פשעי מלחמה נתעבים בקיביה וחצי שנה קודם לגיוסי השתתפה במלחמה הקולוניאלית נגד מצרים, שבמהלכה רצחו אנשיה גם 35 אזרחים מצריים שבויים, כדי לא לבזבז עליהם מזון, מים ושמירה.

עובדות אלה היו ידועות לכל ביחידה המובחרת, ואנשים אף התפארו בהן. כטירון לא זועזעתי כלל ממעשים אלה ודומים להם. חשתי כמי שנתמזל מזלו להתחבר לאליטה הלוחמת, אנשים נבחרים הפועלים למען מדינתנו, ושיקוליהם עומדים מעל שאלות של טוב ורע. אינני חושב שהייתי חכם יותר או טיפש יותר מגינתר גראס, שמניעיו בזמן גיוסו מן הסתם לא היו שונים ממניעי שלי. מה שבטוח, ההתפכחות שלי מהמדמנה הפטריוטית נמשכה שנים רבות יותר. מן הסתם משום שהמדינה שלי לא נכבשה, הובסה והושפלה כמו מולדתו של גראס.

האמת היא שבעיני, התובנות הפוליטיות העולות משירו המושמץ של גינתר גראס אינן מושלמות, משום שגראס בחר להתעלם כליל מהכיבוש הישראלי ומן העוול והדיכוי שנגרמים לתושבים תחת שלטון ישראל, אזרחים ותושבי האזורים הכבושים כאחד. אולם הגדרתו של הסופר כאנטישמי, שונא נצחי של היהדות והיהודים ומשתתף בעלילות דם בערב פסח רחמנא ליצלן מהווה הדגמה מצוינת למנגנונים הפרימיטיביים – היעילים להפליא בינתיים – שמפעילה התעמולה הציונית כנגד מבקרי הכיבוש וההתעמרות.

אסטרטגיית התעמולה הציונית בנויה על בלבול מכוון היטב וזיהוי שקרי לחלוטין של אנטישמיות עם אנטי-ציונות. ביסודה ההנחה הציונית השקרית כי מדינת ישראל מייצגת – פוליטית ומוסרית – את כל יהודי העולם. תפקידו המרכזי של השקר הזה לסייע בדחיית כל ביקורת על הפשעים והאלימות של המדינה הציונית, תוך שימוש בזכרון השואה. אך הוא משרת עוד שתי מטרות חשובות ביותר: האחת, הוא הופך את היהודים בכל העולם לבני ערובה ולמגן חי של המדיניות הציונית ה"מסתירים בגופם" את פשעי ישראל; השנייה, ההפחדות מפני האנטישמיות אמורות לערער את בטחונם העצמי של יהודים, ולהביא להגירתם לישראל.

הציונות שהתיימרה לפתור את "השאלה היהודית" יצרה בפלסטין ההיסטורית גיזרה חדשה ומוגדלת של השאלה היהודית. אם לא די בכך, היא הפכה את רעיון "ארץ המקלט ליהודים" על פיו. מפני שלא היהודים זקוקים כיום למקלט, אלא "המקלט" זקוק למתנחלים יהודים חדשים כדי לשמור על עליונות דמוגרפית. כך, יהודי העולם שאינם זקוקים ואינם מעוניינים להיות מוצלים על ידי הציונות, הופכים להיות שלא באשמתם, בני ערובה של ישראל וקורבנות אפשריים של מעשיה.

לא זו בלבד שהציונות אינה מעוניינת להיאבק באנטישמיות, אלא להיפך: יש לה אינטרס ברור בטיפוחה. הנחות היסוד של הציונות והאנטישמיות זהות. הרי מתחילתה אימצה התנועה הציונית את עמדת האנטישמים הקלאסים שטענו כי היהודים מהווים "גורם זר" בקרב האומות האירופיות, אומה זרה. קשה אולי להאמין, אך רוב רובם של יהודי העולם דחו תפיסה זו לחלוטין לפני השואה. לדוגמה, לוסיאן וולף, מנהיג יהודי בריטניה, אמר על רעיון זה ב-1920: "כל חיי נלחמתי נגד דעות אלה כדעות אנטישמיות ועתה מופיעות הן כציונות". ואכן, הראשונים שתמכו בתנועה הציונית היו האנטישמים. בין שתי מלחמות העולם כוסו קירות הבניינים בערים רבות באירופה בסיסמאות "יהודים לפלסטינה" ולא ניתן היה לנחש אם צוירו על ידי ציונים או בידי אנטישמים.

אבל יש גם סיבות פרקטיות לטיפוח האנטישמיות על ידי הציונות. שהרי מאבק מוצלח באנטישמיות ובגזענות היה מאפשר ליהודים להמשיך ולהיות אזרחים שווי זכויות בארצות שבהן הם נמצאים. אבל כאשר זה יקרה, ממה תתפרנס הציונות? לפני מספר שנים, כאשר חבר הכנסת אברהם בורג סיים את תפקידו כיושב ראש הסוכנות היהודית, הוא הסביר בגילוי לב כמה קשה לציונים לפעול במקום בו אין אנטישמיות פעילה: "הגויים האמריקנים פותחים את זרועותיהם ליהודים האמריקנים והתוצאה היא – נישואי תערובת!" במילון הציוני, נישואי תערובת מוגדרים כג'נוסייד! אכן בלי קצת אנטישמיות באמת קשה לציונות לשגשג.

ברור לחלוטין כי פגיעות רבות נגד יהודים בעולם מתרחשות משום שאלמנטים ריאקציוניים שונים אמצו את הגישה המזהה את היהודים עם ישראל. בורות ורדידות זו מסכנות כיום את יהודי העולם, יותר מכל גזענות לאומנית, באופן פיסי ממש. סכנה זו תלך ותגבר כל עוד לא יבדילו פעילים פוליטיים בין יהודים לציונים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דן את דן (מרידור)

  בראיון לאל ג'זירה הודה השר דן מרידור שאף אחד ממנהיגי איראן לא אמר "נמחוק את ישראל מהמפה". הוסיף מרידור: אבל הם אמרו שישראל היא גידול סרטני.

  Dam Meridor:"
  They didn’t say, ’We’ll wipe it out,’ you’re right. But 'It will not survive, it is a cancerous tumor that should be removed,' was said just two weeks ago again".

 2. --היכן מצוי מרכז האנטישמיות--

  טוב יעשו חוקרי האנטישמיות היום אם במקום להרחיק נדוד לארצות ניכר יחפשו לא ירחיקו. אציע להם שיחפשו, למשל, במכוני המחקר האסטרטגיים השונים בתל-אביב ובירושלים. באותם מכונים שטוענים שעיסוקם באמת ובתמים הוא ב"ביטחון ישראל" ובהגנתה מפני הדבר הקרוי בפי דוברי הימין ושרי ממשלת נתניהו ה"אנטישמיות החדשה".

  לכן הלכתי ובדקתי מה היה "פרויקט דניאל" ומי היו משתתפיו. אכן, לאחר קריאת הדברים שפורסמו על משתתפי "המחקר" תיאלצו גם אתם להסכים שמדובר בפורום-הגרעיני-ימני-ביותר-שניתן-למצוא, ולא בהמלצות של חוקרים-מדענים אובייקטיביים.

  "פרויקט דניאל" היה נייר מוזמן שיוצר על-ידי 6 אנשי ימין, תומכי מסע ההתנחלות. לכן היו מסקנותיו ידועות מראש.

  1. יו"ר "הפרויקט" היה פרופסור יהודי-אמריקאי-ימני בן לניצולי שואה Louis René Beres
  מי שמעיין ב'השגי' הפרופסור (למשל בויקיפדיה האנגלית), ימצא מסמך שברס הציג לקונגרס בארה"ב, ושמוחזר 'משום מה' ע"י לשכת העתונות בירושלים (ראה http://www.gpo.gov/congress/hd177.pdf) שבו טען הפרופסור, כבר ב-1995, ש"ישראל זקוקה לנשק גרעיני"…

  2. נעמן בלקינד. בשנים 1961-1958 נשלח להשתלמות מטעם הוועדה לאנרגיה אטומית אל מרכז המחקר הגרעיני ב-Sclay, צרפת, ולאחר מכן, אל מרכז המחקר הגרעיני ב-Mol, בלגיה. בין 1967-1961, עבד בלקינד בקריה למחקר גרעיני בדימונה (קמ"ג), תחילה בתכנון, בהקמה ובניהול של פרויקט ייצור כימי מטלורגי ובהמשך… ריכז פרויקטים במשרד הראשי של הוועדה לאנרגיה אטומית ברמת אביב. כש'התפתחו' היחסים המיוחדים של ישראל ומשטר האפרטהייד בדרום אפריקה נמצא בלקינד "מכהן כנציג משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות בפרטוריה" … ואח"כ כ"ממונה על חקר ביצועים ותכנון לטווח ארוך בוועדה לאנרגיה אטומית; עוזר סגן שר הביטחון לאמצעים מיוחדים; יועץ מדעי בשגרירות ישראל בוושינגטון; חוקר בכיר באמ"ן צה"ל בהשאלה מהוועדה לאנרגיה אטומית"…
  http://www.gen-mus.co.il/person/?id=2524

  3. פרופסור-אלוף יצחק בן-ישראל מכהן כחבר בחבר הנאמנים של "המרכז האוניברסיטאי אריאל"… היה ראש ענף חקר ביצועים (חק"ב) בחיל האוויר, והיה שותף בתכנון מבצע אופרה להשמדת הכור הגרעיני בעיראק‏. תפקידו האחרון בחיל היה ראש מחלקת המחקר בלהק מודיעין (למד"ן) ואח"כ ראש מחלקת מו"פ במטכ"ל… בן-ישראל זכה בפרס ביטחון ישראל פעמיים… הוא מלמד ביטחון באוניברסיטת ת"א.

  4. ד"ר אדיר פרידור סבור כי אכן ניתן להרתיע את איראן. חשוב לו לציין כי הוא הקדיש עשורים מחייו בתוך מערכת הביטחון ובמחקר. פרידור שותף לדעתו של חה"כ מתן וילנאי, שאסור להסכים שאיראן תתגרען. "ניתן להרתיע אם משכילים לגרום לכך שהעונש יהא מאד חמור"… "זאת על ידי 'מכה שניה'. ניתן להרתיע בדרכים רבות ביניהן השמדת שדות תעופה, בלימת ייבוא הדלק, נזק רב שנתי במערכת החשמל, נזקים כבדים למתקנים צבאיים מרכזיים וכן, הדרך הקיצונית אך האפשרית היא השמדת ארבעה עד שישה מהמרכזים העירוניים".

  5. יואש צידון – מראשוני טייסי חיל האוויר. חבר "צומת" ואח"כ הליכוד. חבר המועצה המייעצת של רפא"ל. חבר בתנועה למען ארץ ישראל השלמה, וב"מרכז אריאל" לחקר מדיניות ואסטרטגיה.
  http://www.herzliyaconference.org/?ArticleID=2723&CategoryID=325

  ‫6. ד"ר ראנד פישבי‬ין – בעל חברת ייעוץ בעניניים צבאיים ואסטרטגיים בארה"ב. אחת מהמלצותיו: במקום לסגור בסיסים צבאיים אמריקאים, להפכם למקור הכנסות. בכינוס של קיצוני הימין בירושלים, ב-2004, יעץ פישביין למנהיגי ישראל "לאמר לא לארה"ב". פישביין טען שהמדיניות האמריקאית מבוססת על כמה הנחות מוטעות: "(א) שאין העולם הערבי יכול לעבור שינויים דמוקרטיים ורפורמות בימינו. (ב) שלא ניתן לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ולהכילו. (ג) שאי-אפשר לפייס את רגישויות הערבים (על הכיבוש) בעזרת ויתורים (טריטוריאלים ואחרים). ו (ד) שהאיומים על ביטחון ישראל ניתנים לשליטה ואינם מהווים סכנות קיומיות.
  http://www.fishbeinassociates.com/foreign_base.htm
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/59624#.T5KVNDtK62w

  =========================
  המלצות ה'דניאלים' מזכירות לי את מסקנות ועדת וינוגרד –שנקראה ומונתה ע"י אהוד אולמרט כדי לנקותו ולנקות את צה"ל וישראל מכל אשמה. גם בועדת וינוגרד נכללו פרופסורים ואלופים. הם נכללו כי עמדותיהם היו ידועות למי שמינה אותם: הרי יחזקאל דרור ורות גביזון, הצהירו ב פ ו מ ב י שאין החוק הבינלאומי מחייב את ישראל כשהיא מצויה בלחימה א-סימטרית… ואכן, בשנים האחרונות דורשת ישראל מהקהיליה הבינלאומית לשנות את חוקיה ולהתאימם לצרכי הכיבוש…

  ולהבדיל… מה דורש "האנטישמי" גינתר גראס מארצו ומהעולם? להכיל גם על ישראל את החוק הבינלאומי ואת האמנה להגבלת הנשק הגרעיני, במקום לציידה בכלי הובלה לטילים גרעיניים. ז.א. ש"האנטישמי" שזכה בפרס נובל עושה ככל יכולתו כדי להציל את ישראל מהאיום שהביא לה זוכה אחר בפרס נובל – שמעון פרס והכור הדימוני שלו.

 3. גילה

  לא ראינו גילויי שנאה והפגנות כלשהן ברחבי העולם נגד סוריה, לוב, אירן, מצריים והחמאז שרוצחים את בני עמם באין מפריע.
  ההפגנות מכוונות כלפי ישראל כל הזמן עם קשירת השואה, הנאציזם והשמדת העם היהודי כפיתרון מתבקש.
  הגל הזה שוטף את העולם מקצה לקצה ומנוהל באופן שיטתי ומסודר עם גיבוי כלכלי למנגנוני ההפעלה של המפגינים והתנועות השונות.
  הגרעין הישראלי קיים עשרות שנים ואינו מהווה איום על העולם. הגרעין האירני מנוהל עלי די אנשים חסרי שיקול דעת ומופעלים מתוך שנאה והצהרות רצון להשמדת ישראל. זה נאמר בכל מקום וערוץ בגלוי לחלוטין.
  גינטר גראס אינו הבעיה, הוא סימפטום כמו כלל הסימפטומים שעלו בזמן עליית הנאציזם והשאר ידוע. מוטב להזהר מסימנים כאלו כי את הלקח כבר למדנו וראינו.
  אבל כשרוצים לראות את הכל באופן כה חד צדדי, לא יעזור כלום. לא מימין ולא משמאל, אבל הקיצוניות הזו מכל כיוון היא מחלה ולא שום דבר אחר.

 4. מאור

  הוא מדבר במפורש על תקיפה ישראלית של ערי אירן והרג מיליוני אירנים פשוטים:
  "זוהי הזכות המתיימרת למכה ראשונה
  שתמחוק עם אירני המשועבד
  ומתומרן למחיאת כף מאורגנת
  על ידי שחצן
  מכיוון שיש המשערים שבתחום שלטונו
  נבנית פצצת אטום"

  לכך אתה קורא "הערכה מדינית צודקת ומוצדקת"? הראה לי איש ציבור ישראלי אחד הקורא לכך! ב-"פרויקט דניאל" ובדברי השרים זה לא מופיע. שחור על גבי לבן כתוב "תקיפה מקדימה קונבנציונלית, נוסח תקיפת הכור בסביבות בגד ביוני 1981". התעלמות מכך היא

  לעצם גוף המאמר: אתה טוען שיהודי העולם הפכו, שלא מרצונם, לבני ערובה של ישראל. בוודאי- אחרי שתפוצות בהם היהודים הרגישו השפלה ואף סכנה ממשית לחייהם (מצרים, עיראק, פולין, בריה"מ)עלו לארץ, נשארו יהודים רק בארצות מערביות בהם הם לעיתים "קורבנות" של דעת קהל שלילית. נניח וישראל לא היתה קמה, וקהילות מצרים ועיראק היו נותרות במקומן- הן היו נרדפות כיום כמו הקופטים והאשורים, על רקע דתי ובלי קשר לעוולות הציונות, והיו שמחות מאוד להיות מוצלות ע"י הציונות.

 5. משה מזרחי

  רק קמה וכבר גירשה את רוב האוכלוסיה הפלסטינית… ומאז השתמשה בעופרת יצוקה נגד מליון וחצי בעזה – שרובם פליטי הגירוש 'הישן'. ובלבנון – מיצרר הצבא את דרום לבנון ("מעשה מוסרי לחלוטין" אם תאמין ל'איש המוסר' אסא כשר). וזה רק תקציר המבצעים המגעילים. אז למה שלא נחשוש ממה שהם מסוגלים לעשות במקום לעשות שלום?

 6. מאור

  ב-"עופרת יצוקה" ומלחמת לבנון הופעל נגד אזרחים חלקיק מהכוח הקונבנציונלי של צה"ל. (בלי להיכנס לדיון אם אפשר היה לצמצם גם את זה). מה בין כך לבין האשמה בכוונה לפעול ללא ריסון כלל, כלומר להשמיד את העם האירני במכה גרעינית מקדימה?! לפי אותו הגיון, אפשר להאשים את הציונים בכך שהם ימציאו מכונת זמן, ייסעו לעבר ויימחו את הגויים מעל פני האדמה

 7. למאור 'הנאור' - ה'חלקיק' מעיד על חוסר התבונה

  לא צריך 'מכונת זמן', התורה וה' המומצא הוא מכונת הזמן של הנוהים אחרי 'יוצר הקושאן' על 'הארץ המובטחת'. וכך הם נוסעים לעבר ומוחים כל מי שבו הם רואים 'עמלק', שהוא מה שאתה כיניתה "את הגויים מעל פני האדמה"). וגם: אי אפשר 'שלא להיכנס לדיון' על ההיסטוריה המתנשאת, והעוברת על רוב חוקי העולם, מאז 1948 עד היום, של אלימות ישראל כלפי שכניה – ושלילת השלום המוצע. היסטוריה זו מאוד רלוונטית לצפיית ההתנהגות העתידה של ממשלות ישראל, גם כלפי איראן.

 8. לישראל 'מקום בצמרת'...

  לפי סקר טרי שפורסם "ישראל היא אחת המדינות המאמינות ביותר בעולם"… אבל, במה מאמינים היהודים בארץ? – בצורך לתקוף את איראן, ובשימוש בכוח [ה' צבאות] כדי למנוע שלום ולנפח את 'אחוזת בני בריתו של האל'…
  ynet.co.il/articles/0,7340,L-4219181,00.html
  ברור שאלוהים קיים – בתורה שהמציאו 'אבות-אבותינו' שהוגלו לבבל, אצל הרבנים והכהנים שהוגלו בידי האימפריה האשורית של נבוכאדנאצר היו זקוקים לאל שיטביע את חותמו על האמירה שהארץ כולה שלהם ושל בניהם ובני-בניהם, 'עד עולם'… שינפיק להם 'קושאן', ויתיר להם לגרש את כל תושבי הארץ 'העמלקים'… זו האמונה שהדביקה גם את הכוזרים שהכירו באל הזה, וגיירו את כל תושבי ממלכתם כחולי העיניים…

 9. משה מזרחי

  אין זה משנה איך הוא נפצע או נהרג, או 'סתם' גורש כדי לפנות לך ולשכמותך מקום בארצו. "חלקיק מהכוח הקונבנציונלי של צה"ל" הספיק לכך, ולכן הציונות המגרשת וההורסת שנואה כ'כ.

 10. איריס חפץ

  מאמר חשוב ואני מסכימה עם רובו, אלא שמנסיוני אני רואה שזה מתחיל להיות מצויין שישראל משתמשת בטיעון האנטישמיות ובאוטומטיזם המכחיד את מבקריה. יצא לי החודש לתת כמה הרצאות ברחבי גרמניה, המעוז החשוב ביותר של ישראל באירופה והוא בקריסה. לכך תורמת המדיניות של ממשלת ישראל. הכרזתו של גונתר גראס כפרסונה נון גראטה עשתה שירות מצויין למבקרים של מדיניות ישראל. גראס אמר שזה קרה לו בעבר עם גרמניה המזרחית ובורמה. ועכשיו ישראל. הפוליטיקאים הגרמנים נמנעו מלהגיב לענין, וזיגמר גבריאל – מועמד המפלגה הסוציאל דמוקרטית – יכול היה לכתוב בפייסבוק שלו אחרי ביקור בחברון שמדובר במדינת אפרטהייד, כי הוא יודע על הסקרים באשר לדעת הקהל הגרמנית על ישראל. אם גראס היה תומך ברעיון הישראלי להילחם באיראן, אף אחד לא היה מזכיר את עובדת היותו ב-סס, אלא כדי להגיד שהוא באמת "עיבד את עברו". ליהודים זה מסוכן, אבל הם מתחילים יותר ויותר להרגיש במצוקה ואולי יזוזו יותר ויבקרו יותר את ממשלת ישראל כדי להזכיר לאחרים ש60 אחוז מהם לא חיים בישראל.

 11. דרור בל"ד

  גם ההוזים הגדולים ביותר אינם סבורים כי איראן או ישראל ישתמשו בפצצת אטום אלא ישתמשו בכח ההרתעה כדי לגרום למלחמות מיותרות ולטבח המוני. בגלל יחסי הכוחות הנוכחיים בין ארה"ב וישראל (כיחידה אחת – אין להפריד ביניהן)ובין איראן, הסכנה הברורה והמיידית היא לעם האיראני ולא לזה הישראלי.

  כאן אפשר למצוא עוד כמה דברים שחייבים להאמר:
  http://www.infowars.com/us-israel-war-on-iran-the-myth-of-limited-warfare/
  וכאן אפשר למצוא הסבר מדוע העולם כולו מפחד דווקא משחצנותו של נתניהו ולא מזו של אחמדינג'ד
  http://www.alanhart.net/a-monster-beyond-control/

  אם להשתמש במושגיך שלך – המגבירים עוד את החשש מהקטסטרופה העלולה להתרחש – הרי דווקא בגלל שהצבא הציוני-אמריקני השתמש "רק" בחלקיק מכוחו, הפחד ממנו כל כך גדול. במילים אחרות, לא מרציחת ילדים מפחד העולם, אלא מההאזנה למוסיקה הקלאסית הנלווית למעשים אלו.

 12. לאיריס חפץ

  ישראל של ביברק-איבט מעדיפה את תמיכת הימין המתנחבל בכיבוש ובגזל פלסטין על שלום צודק ואפשרי. זו הסיבה שבפעם הראשונה אחרי הקמתה והנאכבה (שב-1948 — 3 שנים לאחר סיום מלחמת העולם, עוד התקבל גירוש הפלסטינים בהבנה, לאחר השואה) לכן היום מאבדת ישראל גובה ותמיכה בעולם.
  אפילו רבים מהימין הנוצרי, שנהגו לתמוך בכל מעשי ישראל, מפנים לממשלת הימין הקיצוני עורף. רק שזה לא מעניין את נתניהו וברק, ולכן הם ממשיכים לנווט את ישראל למצדה – להתאבדות – גרעינית או קונבנציונלית.

 13. אחרי איבט-ביברמן?

  כשהכיבוש יסתיים… לא תהיה לממשלת ישראל שום צידוק ליזום מלחמת שולל נוספת. אז, "יגור זאב עם כבש, ונמר עם גדי ירבץ, ועגל וכפיר ומריא יחדיו ונער קטן ינהג בהם".

  אז, אם גינתר גראס עוד יהיה בין החיים, יוענק לו פרס ישראל, על שניסה להצילנו – ולא נתנו לו…

 14. עדה

  דיונים שנובעים מנקמנות הם דיונים מיותרים.

 15. דברים בשם אומרם

  היהודים לא היו נאצים. אבל למה היהודונים בארץ הופכים לפשיסטים עכשיו? ולמה רבים מ'ידידי ישראל' גזענים בזוים כמו אנשי האפרטהייד, חירט ההולנדי, ג'יאן-קרלו פני האיטלקי, ועוד. אמרה מארין לה-פן: "אם היינו אומרים בצרפת אלפית ממה שאומרים בישראל בנושא זה, היו משליכים אותנו מיד לכלא בגלל הסתה לשנאה גזעית"… האם הפכה בישראל "אנטישמיות נגד ערבים" ל- Politically Correct??? השבוע ענתה ה"גזענית מחמד" הצרפתיה מרין לה פן לעיתונאי מ"הארץ": אנו גזענים? – תסתכלו במראה. היא צדקה כשהיא הסבירה את הדבק המחבר בין חבריה לבין ישראל הימנית: "החזית הלאומית הרי תמיד היתה ציונית, ותמיד הגנה על זכות קיומה של ישראל".
  haaretz.co.il/news/world/france2012/1.1155699

 16. משה מזרחי

  עוד תגובה למאמר ב"הארץ" שנשלחה ולא פורסמה "על-פי שיקולי המערכת"… "דגל ישראל נתלה במגרש הזוג הערבי שניצח בבג"ץ". כתבתי: הציונים מחפשים עילה חדשה, ועושים פרובוקציה נוספת כדי לסלק את זוג האדריכלים זבידאת – אחרי שהם בנו על אדמות שמהם פונו הערבים. כאמור התגובה צונזרה. גם תגובתי שמוחה על ביזור האתיקה העיתונאית בידי עמוס הראל ויששכרוף (על סיפור שנכתב לפי בקשת השב"כ חקירת מרוואן ברגותי) צונזרה. קוראים היזהרו, הדמוקרטיה הולכת ונמחקת ע"י ה'צנזורים' החדשים.