למה מזייפים את הנסיך הקטן?

חוק מנדטורי אוסר להכניס לישראל ספרים שהודפסו במדינות אויב, ודוברי ערבית נותרים עם היצע מוגבל ביותר של ספרי לימוד וספרי ילדים. על זאת ועוד במהדורה השבועית
הירקון 70
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פועל שחור

  נאסר לכניסה למדינה הציונית בטענה שהוא מיובא מארץ אויב

 2. אבל יכול להיות שבמשטרה לא שמעו על זה עדיין

  לוקח זמן. למעשה אין הבדל גדול מבחינה דיפלומטית בין ירדן לצרפת

 3. אלה

  אבל הוצאות הספרים הגדולות בעולם הערבי (80% מהספרות המתורגמת מאנגלית למשל) יושבות בסוריה ולבנון, ועניין הבלעדיות מאוד חזק שם. ספרים מסוימים מודפסים אך ורק בסוריה או בלבנון, ואפילו אם נרכשו כחוק במצרים הכנסתם לישראל ללא היתר של שר האוצר מהווה עבירה פלילית.

 4. שאלה

  האם אין מהדורה מרוקאית של הנסיך הקטן?

 5. אלה

  אבל לגבי ייבוא ספרים- ככל שזה עובר מרחק גדול יותר+ידיים זה מייקר פי כמה את ייבוא הספרים והמחירים מתרחקים לאין שיעור ממחירי הספרים שנדפסים בישראל, מהגם שלא משתלם לייבא ספרים בערבית לארץ בכאלה מחירים בזמן שרמת הקריאה בשפה הערבית נמוכה כל כך. למה לא פשוט לייבא מסוריה ולבנון? האישור החוקי קיים, זה מכוסה בערימות בירוקרטיה. גילוי נאות, אני עשיתי את הכתבה. נושא מורכב מאוד ובעיקר חבל על הפספוס של תרבות קריאה בגלל פארש.