לבטל את צבא העם

במקום שצה"ל ירגל אחרי נערות בפייסבוק, במקום שמאות לוכדי עריקים יפרשו את רשתותיהם, במקום שאלה שכן משרתים ירגישו פראיירים – סהר ורדי בעקבות פתיחת עונת הציד של המשטרה הצבאית
סהר ורדי

בשבוע שעבר התבשרנו על פתיחת עונת הציד של המשטרה הצבאית. בשבועות הקרובים הם מקווים לרדוף וללכוד ברשתם מאות מתוך 4,500 העריקים וה"משתמטים". לצורך העניין הקימו מתקני כליאה זמניים, שיחררו אסירים אחרים מבתי הכלא הצבאיים. העיתונים מאיימים שהעצורים יוכתמו בתיק פלילי לשארית חייהם, ומאות שוטרים צבאיים יפשטו על בתי אזרחים ברחבי הארץ ויצודו להם עריקים.

השאלה שלא נשאלת היא מי הם אותם עריקים ו"משתמטים" (מונח חדש יחסית למה שנקרא בעבר "עריקי בקו"ם" – משתמטים הם אנשים שלא קיבלו פטור משירות ביטחון ולמרות זאת לא הגיעו ליום הגיוס שלהם) שיש לצוד ברחבי הארץ? ואולי גם, למי זה טוב?

במרוצת חיי הקצרים הספקתי להתקל בלא מעט עריקים למיניהם, חלקם בתקופת שהותי בכלא הצבאי וחלקם בהמשך בפעולתי בארגון "פרופיל חדש", וזכיתי להכיר אנשים מדהימים וסיפורים מזעזעים שלימדו אותי יותר על החברה שלנו מכל שיעור בבית הספר או באוניברסיטה ומכל התנדבות בקהילה. אז מי הם העריקים? הנה כמה דוגמאות לעריקים שהכרתי:

העריק הוא הבחור שניסה להתאבד פעמיים וכשהמפקדים שלו עדיין לא הסכימו להתייחס אליו ברצינות, הלך הביתה במקום לנסות להתאבד שוב. הוא ועוד רבים כמוהו.

העריקה היא הבחורה שהעבירה את כל תקופת השירות הצבאי שלה חודש בבסיס, כמה חודשים בבית כדי לעזור לגמור את החודש, וכמה חודשים בכלא הצבאי וחוזר חלילה.

העריק הוא החייל הקרבי שמוצב בשטחים, ושהמפקד שלו לא איפשר לו לראות קב"ן כדי להתמודד עם מה שהוא ראה שם, אז הוא ערק, כדי ללכת לכלא, כדי שיוכל לראות שם קב"ן ולדבר עם מישהו. הוא ועוד רבים כמוהו.

העריקה היא העולה החדשה שלא התאקלמה, עזבה את הארץ, וכשחזרה לבקר את המשפחה שלה כאן, גילתה שהיא "משתמטת". היא ועוד רבות כמוה.

העריק הוא החייל שקיבל תנאי שירות טובים אבל לא קיבל אישור עבודה, וכשאמו התקשרה להגיד לו שהגיעו מההוצאה לפועל, הוא הלך הביתה וחזר לעבוד, כמו שהוא עשה מגיל 15. הוא ועוד הרבה אחרים.

העריקה היא הבחורה שנוצלה מינית על ידי המפקד שלה, וכשנענתה בשלילה לבקשתה לעבור תפקיד, ערקה כדי להפלט מהיחידה שלה. היא ועוד רבות כמוה.

העריק הוא הבחור הדרוזי שסיים שלוש שנות שירות רק כדי לגלות שבחברה הישראלית הוא עדיין נחשב "ערבי", אזרח סוג ב', שאין לו אפילו כתובת ושם לרחוב בו הוא גר כדי לקבל צו מילואים, ו-20 שנה מאוחר יותר עצר אותו שוטר והודיע לו שהוא עריק מילואים כבר 20 שנה. הוא ועוד רבים כמוהו.

עריקה היא אחת החברות של הבת שלך, או קרובת משפחה רחוקה שלך. העריק הוא האח הקטן שלך, או הילד של חברים שלך. עריק יכול להיות כל אחד שלא יודע להסתדר עם המערכת הצבאית, ובעיקר, כזה שהמערכת הצבאית לא יודעת להסתדר איתו.

אז למי טוב הציד הזה? את מי הוא משרת? זה בטוח לא טוב לכל אותם 4,500 צעירים החיים תחת פחד המעצר, או שכבר התרגלו למעצר כחלק מהמציאות, ויירדפו וייכלאו. זה בטוח לא טוב להורים שלהם, למשפחות שלהם, לחברים שלהם ששוטרים צבאיים יפשטו על בתיהם ויעברו חדר חדר בניסיון ללכוד מישהו. האם זה טוב לצבא שמשקיע עכשיו כוח אדם רב רק בלצוד את האנשים האלה? האם זה טוב לצבא שמשחרר בכל מקרה 56% מהאוכלוסייה לפני או במהלך השירות הצבאי שלהם? האם זה טוב לצבא למרות שוועדה צבאית שהוקמה לבדוק את מודל הגיוס, המליצה על מעבר לצבא מקצועי, אלא שמסקנותיה מעולם לא יושמו?

ישנו יתרון "חברתי" אחד בלבד בבזבוז המשאבים וההתעללות בצעירים האלו, כפי שניתן לראות בקמפיינים בעד גיוס לכל: אלו שכן שירתו לא רוצים לצאת פראיירים. מה שהם לא מבינים זה שהם כבר יוצאים פראיירים, חוק גיוס חובה שאיננו נחוץ הוא זה שפוגע בהם, בזכויות שלהם, ובחופש שלהם, ולא אלו שלא יכולים להרשות לעצמם לעמוד בחוק הזה.

גיוס החובה בא גם במסווה של שוויון, של המיתוס הסוציאליסטי עליו הקומה המדינה, ועל כן גם הצבא. הרעיון שרק שירות לכולם יכול להבטיח שלא יהיו אלו רק העניים והמדוכאים שיישלחו כבשר לתותחים כפי שקורה ברחבי העולם. אבל גם כאן, למי השוויון הזה תורם? האם בסופו של דבר "בשר התותחים" של צה"ל אינם המג"בניקים והגולנצ'יקים, המזרחים, האתיופים, עולי ברית המועצות ותושבי הפריפריה? כיום השכבות הנמוכות גם משרתות בצה"ל, גם נשלחות לבצע את העבודות השחורות ביותר, וגם עושות את כל זה בכפייה, ללא שכר, ועוד תחת מעטפת שקרית של שוויון.

אז הנה רעיון יצירתי, במקום שצה"ל ירגל אחריי נערות בפייסבוק, במקום שמאות לוכדי עריקים יפרשו את רשתותיהם ברחבי המדינה ויקימו מתקני מעצר חדשים, במקום שצעירים יצטרכו לבחור בין החיים שלהם ומשפחתם ובין שירות צבאי, במקום שממשלות יקומו וייפלו ויקומו מחדש בעסקאות הזויות כדי לגייס גם את החרדים, ובמקום שאלה שכן משרתים ירגישו פראיירים, אולי הגיע הזמן להודות שצבא העם מת, ולבטל את חוק גיוס חובה. לכולם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איציק

  הטענות שלך לגיטימיות בויכוח הציבורי חוץ מציון ה"עובדה": "למי השוויון הזה תורם? האם בסופו של דבר "בשר התותחים" של צה"ל אינם המג"בניקים והגולנצ'יקים, המזרחים, האתיופים, עולי ברית המועצות ותושבי הפריפרייה? כיום השכבות הנמוכות גם משרתות בצה"ל, גם נשלחות לבצע את העבודות השחורות ביותר, וגם עושות את כל זה בכפייה…".
  אפשר לחשוב ש"הלבנים" מתחמקים והמזרחיים, עולי בריה"מ לשעבר והאתיופים שופכים את דמם. הגזמת ובהגזמה הזאת קלקלת את כל המאמר.

 2. נעם

  רעיון צבא מקצועי הוא אכן רעיון נפלא, השאלה רק מי ירוויח ממנו. אם היום התקשורת עוקבת אחרי השתלטות הקצינים הדתיים על היחידות הלוחמות, המצב יחמיר שבעתיים. מי שיתנדב ליחידות הלוחמות בצבא מקצועי יהיו בעיקר מעמד נמוך ודתיים. משם הדרך למיליציות דתיות בחסות המדינה קצרה ביותר. האמנם את רוצה להפקיד את יכולת הפעלת האלימות של המדינה בידיהם?

 3. שאול סלע

  זה הסיפור האישי שלי שסיפרתי בבלוג של אייל קליין "אמת מארץ ישראל"

  על איך "כמעט נהרגתי" לא אספר. אבל לאורך כל המלחמה סבלתי מחוסר שקט, פחדים וחרדות שלא יכולתי לשלוט בהם, ובגללם התחככתי עם אנשי צוות התותח. רק 27 שנה מאוחר יותר אובחן שאני סובל מחוסר יציבות במצבי-רוח, עקב הפרעה דו-קוטבית. במלחמה העקתי על הצוות משום שאסור היה לי להגיע לשם, ולאיש לא היה אכפת. הצבא מבחינתו רק רצה למלא מכסות, וחיילים מעולם לא רצו לשרת בגדוד. חלק גדול מאלה שעמדו לפני גיוס ידעו איך להגיע להיות ג'ובניקים ואני לא ידעתי. רבים העדיפו לשבת אפילו שנה בכלא ורק לא להגיע ליחידות לוחמות. במקרה שחייל היה נפלט מהגדוד, פשוט לא הצליחו למצוא לו מחליף. כך, במקום 32 אנשי צוות שצריכים לאייש ארבעה כלים, הגענו למצב שהיו נוכחים 18 אנשי צוות המפעילים שלושה כלים, וכלי אחד הושבת. באימון סוללה בסיני (כשברמת הגולן נמשכה מלחמת ההתשה) לקח לנו 18 דקות כדי להוציא פגז.

  בגלל שאיש לא רצה להגיע לגדודים, מצבת כח-האדם של הצוותים הייתה תמיד בחסר, ולכן, עוד לפני המלחמה, הערימו על החיילים בגדוד כל קושי אפשרי בפני הגעה לבדיקה רפואית בכלל, ובפרט לקב"ן. לי לא נותר אלא להיות שם על אף מצבי, וכמוני הצבא שיבץ חיילים אחרים שאינם כשירים למשימה, שבדיעבד ברור שנזקם עלה על תועלתם.

  לפוסט המלא

  http://eyalclyne.com/2011/10/07/sela/

 4. דרור בל"ד

  פרשננו המוסרי ביותר בעולם – המכונה ראש האגף המדיני בטחוני במה שמכונה משרד הבטחון בשיח הציוני – עמוס גלעד אצל גאולה אבן.
  ג.א: אלי ישי אומר דברים חמורים: "משרד הבטחון הוא שלא מעוניין לגייס אלפי חרדים המעוניינים להתגייס, מהפחד שישנו את אופיו של הצבא וישתלטו עליו".
  ע.ג: אה, אני לא רוצה להתווכח עם שרים, אבל הדבר החשוב כאן…
  ג.א: תתווכח עם התזה
  ע.ג: לא, הרי רוצים לפתור את הבעייה, שהיא: קיומו ועתידו של צה"ל בסביבה משתנה. […פרופגנדה ציונית…]…אתגרים, המזה"ת… איראן… ישויות אלימות… חיזבלאללסטאן, חמאסטאן… מצרים… הערובה לקיומינו , בסיס קיומינו, אני לא מחדש כלום, אני חוזר על מה שבן גוריון קבע…
  ג.א: הם צריכים להתגייס?…
  ע.ג: זה ברור, ברור, אף אחד לא חולק
  ג.א: ואתה לא מפחד שישתלטו לנו על הצבא? אין בך את הפחד הזה?
  ע.ג: לא, הצבא הוא דבק מלכד, אבל אם לא ישתייכו לצבא, ויהיה שני עמים בתוך המדינה, זה כמובן סכנה גדולה, הצבא חיוני גם בטחונית אבל לא רק בטחונית, הוא דבק מלכד. לא אמרתי שום דבר מקורי, כל הדברים האלה קבע בן גוריון, והדברים האלה היו תמיד קלאסיים והם נכונים ולא נס ליחם, וכך הם צריכים להיות, ולכן יש מאמץ אדיר לשנות את זה [חוק טל], ומשרד הבטחון בוודאי שמעוניין…
  ג.א: משרד הבטחון לא דוחה חרדים?
  ע.ג: בוודאי שלא
  ג.א: ואין לו בעייה לקלוט מספרים גדולים של חרדים?
  ע.ג: צה"ל צבא לאומי חזק שמסוגל להיות ערובה לקיומה של המדינה באיזור הקשה הזה.
  ג.א: בוא נדבר על האיזור הקשה הזה
  ע.ג: [המשך פרופגנדה ציונית]
  (המוסף, ערוץ1, 15 במאי 2012, דקה 16:00 ואילך)

  לב גרינברג: "מיתוסים אינם תלויים בעובדות היסטוריות, הם אמונה המכוננת קולקטיב. לכן אי אפשר להתווכח עם מיתוס לאומי באמצעות דיון היסטוריוני, אלא יש לערער אותו ולחשוף את מניעיו". (הארץ, דעות)
  תאגיד הנשק המכונה משרד הבטחון מונע מגורמים כלכליים. הוא נזקק בין היתר לאנשי יחסי ציבור ותקשורת, ובעתות מצוקה גם לסוסים טרויאנים. 'ישראלי אמיתי לא משתמט' הוא קמפיין של רמי יהושע, הבעלים של משרד הפרסום יהושע TBWA. 'המחנה המשותף' נוצר לשמש סוס טרויאני למחאה החברתית. בראשו עומדים בועז נול, עידן מילר ואמנון דפני. האחרון הוא עורך האתר J14 ובו התפרסמה הידיעה הראשונה אודותיו
  http://j14.org.il/articles/16586

  כדאי לצפות בכתבתו של אבנר הופשטיין על בועז נול. למתעצלים, בועז נול הוא ציוני אשכנזי מובהק מסוגו של אלדד יניב, לא בדיוק לוחם צדק חברתי
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=864300
  איתי בן חורין, שותפו למאבק של נול המופיע אף הוא בכתבה, הוא הבעלים של משרד יח"צ בן-חורין אלכסנדרוביץ, משרד האחראי גם על קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה.

  היללות וההתבכיינויות של ציונים-אשכנזים (כולם, במובהק) בדבר היותם פראיירים לכאורה אינן אלא הסוואה למטרתם האמיתית. בניגוד לדפני ליף שנפגשה עם אלי ישי אך סירבה להפגש עם נתניהו (ועם מופז, ועם לפיד, ועם ליברמן), כל פגישותיו הרבות של נול עם נתניהו והחיוכים הלבביים בין שני אלה הכילו את כל האלמנטים של מפגש יוצאי הסיירת. אותם עריקים – סרבנים חברתיים מאונס – שהזכירה סהר ורדי במאמרה משמשים לו – לו ולארכי פושע המלחמה אהוד ברק – פיונים על לוח שחמט. כך גם החרדים עליהם דיבר אלי ישי, כך גם המתנחלים הגרים בבית אל-אולפנה שקנו בית והיו בטוחים שע"פ חוקי המשטר הציוני הקנייה כשרה והיום הם נאלצים להיות מגורשים מבתיהם, כך גם המתנחלים הקיצוניים אשר התקשורת הציונית מציגה אותם כשולטים בצבא הציוני ולא כמריונטות שלו, כך גם האספסוף ההולך למילואים ומשוכנע עקב פרופגנדה ציונית מאסיווית כי הוא תורם למרות הנזק העצום שהוא גורם וההון העצום המנותב ישירות לבעלי ההון. על כך ראו למשל כאן: מצבא העם לצבא הגז – רועי צ'יקי ארד, תימוכין לדעה זו כאן: "דיווח בטורקיה: ישראל מעוניינת לשלוח 20 אלף חיילים לאבטח מתקני גז".
  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1645584
  http://www.themarker.com/wallstreet/1.1712369

  הריבים המתוקשרים בין ארכי פושע מלחמה זה לאחר אינם אלא ריב של ארגוני פשע על שליטה באיזורי פשיעה מסוימים. איציק שמולי הצטרף לארגון של מאיר דגן, שאמר השבוע בכנס באונ' ת"א: "אפשר לכפות על חרדים להתגייס". בכנס המשותף קראו דגן, שמולי, ובועז נול ועידן מילר, ראשי "המחנה המשותף" העומד מאחורי "מחאת הפראיירים", לנתניהו ומופז לעמוד במילתם
  http://news.walla.co.il/?w=/90/2533091
  פושע המלחמה גבי אשכנזי היה הראשון להתייצב באוהל שהוקם בגן הוורדים. ארכי פושע המלחמה שאול מופז היה השני, עוד לפני שהוחלט על הקדמת הבחירות ועל דחייתן לאחר מכן.

  עמידה איתנה מול החונטה הבטחונית הזו, אותה תיאר במדוייק מאיר עמור (זוהי הפוליטיקה של הסיירת, אתר זה), דורשת שותפים אסטרטגים חדשים אשר נחשבו לאויבים אידאולוגים עד לא מכבר. אלי ישי, החרדים האשכנזים, סרבני גיוס מהימין הסהרורי, סרבנים חברתיים אשר על ההתעלמות מהם כתב בזמנו מאיר עמור במאמרו המכונן – ההיסטוריה המושתקת של הסירוב החברתי, אתר קדמה, וכמובן סרבני גיוס פלסטינים, בדואים ודרוזים. כל אלו יהוו תחליף ראוי למה שמכונה מחנה השלום – אוסף ציונים אשכנזים, גמלים המתבוננים במראה והסבורים כי הם עופר איילים, אשר אחד מראשיו, ניצן הורביץ, נראה לאחרונה בהפגנת גיוס לכולם כשהוא נושא אלונקה בצוותא עם פושע המלחמה אבי דיכטר.

  כדי לחזור לימי ההתנגדות הפוליטית הלא אלימה שהתווה ליבוביץ אין די מלהשתחרר (מה שמכונה להשתמט בשיח הציוני) באופן אישי מהצבא הציוני איש איש ע"פ דרכו ועל פי כישוריו, אלא יש להתגייס ולמלא את בתי הכלא הצבאיים-ציוניים בסרבני גיוס. אין צורך לחפש את העריקים, המתנגדים החדשים, אותם פגשה סהר ורדי במסגרת תרומתה הרבה לחברה. כולם היו או נמצאים כעת או יהיו בכלא 6. מנסיון, אין כמו אחוות אסירים לתחילתה של ידידות נפלאה ולפוטנציאל של מאבק עתידי משותף. למרות אי השוויון המשווע, בזמן ובמרחב המוגבל נוצרת תחושת שוויון אותה ניתן לנצל להסברה על פשעי המשטר הציוני כלפי כל קרבנותיו ועל הקשר ההדוק ביניהם. מומלץ מאד להביא ספרים של סמי שלום שטרית ולהקריא בקול רם. ייתכן כי זו ההזדמנות היחידה של חלק נכבד מהאסירים להחשף לתוכן מעין זה.

 5. י.א

  ראשית, כך תסתיים הסאגה המכוערת והלא-נגמרת של גיוס החרדים. יירצו – יתגייסו, לא יירצו – יוכלו ללכת לעבוד או ללמוד כמו כל אחד אחר.

  שנית, המשק ירוויח ובגדול.

 6. שרלי בוקובזה

  מי שירצה לשרת כחייל מקצועי יבורך, אם הצבא יצטרך יותר חיילים הוא יגריל תאריכי לידה. מי שבכל זאת יעלה בהגרלה ולא ירצה לשרת יוכל לקנות את שיחרורו בכסף. ככה זה יהיה שיוויוני ויענה לצרכים של הצבא ושל המדינה. ככה גם יתבטלו כל חוקי החרדים המשתחררים או כל צורך בקב"נים. גם לא יהיה צורך במשטרה צבאית שתרדוף אחרי אלפי עריקים, זה גם יחסוך כוח אדם. יש הרבה בועות של כוח אדם חסר מעש בצבא. זה גם יחסוך הרבה בתקציב הצבא. לדעתי כולם יהיו מרוצים. אבל, קשה להתגבר על מיתוסים, המיתוס של צבא העם ושכולם צריכים לשרת.

 7. מאור

  אם לא ביתר שאת.
  בצבא מקצועי אתה חותם לתקופה קבועה- כך שקשיים בשירות, קשיים כלכליים, קשיים נפשיים, ניצול מיני וכו' קיימים שם, כמו שהם קיימים בכל ארגון עם העסקה וולונטרית, וביתר שאת בגלל מאפייני הצבא. למשל, אני נוטה לחשוב שבצבא מקצועי, עם אוכלוסיה מוחלשת שתלויה בצבא לפרנסתה, יהיו יותר מקרי הטרדה מינית מאשר כיום.

 8. פריץ היקה הצפונבוני

  מדיניות ממשלות ישראל היא סרבנות לשלום והבצוע באמצעות הצבא המאפשר שליטה על הטחים ללא הגבלת זמן וכמובן יציאה למלחמות עקב סרבנות השלום. אז למה בכלל להתגיס לצבא הזה? ת. כי המסרב צפוי לעונש ולהוקעה חברתית.

 9. אורי ביתן

  העניים ישרתו, יקריבו את חייהם ובריאותם תמורת כסף (כמו בארה"ב). והמעמד הבינוני יהיה מבסוט.

  במקום זה – להנהיג מדיניות נרחבת של שחרור מטעמי דת ומצפון, שתכלול גם דתיים ורדים, למשל.

 10. riki

  כל העסק הזה הוא בדיחה!

  אחרי השקרים של פרסום הנתונים על-ידי ועדת השרים ולפיהם ישנה עלייה בגיוס החרדים לצה"ל, נשמעת ביקורת נוספת, הפעם מפי בכיר לשעבר בצה"ל שעסק במשך שנים בגיוס חרדים. לדבריו המגמה הפוכה לחלוטין וכי ישנה ירידה משמעותית!!!!!!!!!!!!! הם פשוט שקרנים. אין סיבה לגייס בכח אף אחד. עמותת חדו"ש הוכיחו שרובם המוחלט של המתגייסים הם מלפני העברת החוק, ואילו לאחר ההעברה ברוך השם חלה ירידה דרמטית גם בייחס לתקופה זו בשנים הקודמות! לכולם היה ברור שחוק הגיוס לחרדים רק יסיג את החרדים אחורה. כל המלחמה לגייס חרדים היא מלחמה נגד השם לא לשכוח מה עומד מאחורי הכל! אמת ואמונה בכל מילה. שייראו וייראו איך השם ית' מגין על החרדים, עם ישראל תחזרו בתשובה, להיתחזק בשמירת שבת תורה ומצוות..בלי לימוד תורה וקיומה אין הגנה לעם ישראל.

  הרב, סא"ל רם משה ראבד שכיהן כרב חיל האוויר, דוחה על הסף את הטענות כי ישנה עלייה משמעותית בגיוס החרדים לצה"ל. "מאוד התפלאתי מהנתונים מאחר ואני עוקב אחרי הנושא הזה, ובאופן קבוע אני שומע כי ישנה ירידה משמעותית ביותר בגיוס החרדים מאז חקיקת החוק, גם שר הביטחון אמר את זה". ברוך השם חלה ירידה דרמטית. תבין ש"חילוני" זה שקר, זו המצאה, זו התכחשות למי שאתה באמת..

  עליות לארץ לא התחילו כשהרצל הוזה המדינה התחיל לדבר על זה. המון ישובים קמו ע"י חרדים הרבה לפני שהמדינה חשבה לקום!!! ואז הגיעו קבוצת אנשים שהסתובבו בעולם וטענו שהם היהודים האמיתיים, לקחו את כל התקציבים לעצמם ולא נתנו לחרדים! כל חרדי שהגיע לארץ גזזו לו את הפאות (תימנים וכדומה) לחרדים אחרים לא נתנו סרטיפיקטים להיכנס וכו'. אני דור 11 בארץ!!! הייתי כאן לפני המדינה ואשאר כאן גם אחרי שכולכם תרדו מהארץ! תחשבן כמה זמן זה 11 דורות… – רמז: זה היה הרבה לפני העלייה הראשונה…

  משכך פנה הרב ראבד לגורמים בצה"ל האמונים על גיוס מלשבי"ם (מיועדים לשירות ביטחון) והם לא הבינו את פשר הנתונים שהתפרסמו. "לא הבנתי איך לפתע פתאום חלה עלייה, כשידוע לכולם שיש ירידה פניתי לגורמים בצה"ל גורמים שיש להם קשר ישיר עם אגף כוח אדם שיסבירו לי איך זה יכול להיות, והם פשוט לא האמינו שמישהו פרסם כזה נתון. הם לא יודעים איך יכול להתפרסם כזה נתון כי הם לא מכירים את זה בכלל",

  "כולם יודעים על ירידה בגיוס החרדים", אומר הרב ראבד ותוהה, "איך בכלל אפשר לחשוב על עלייה זה הרי סותר כל היגיון. מדוע שהציבור החרדי פתאום יעלה באחוזי הגיוס, מה קרה כאן שהציבור החרדי יתגייס? אני אומר זאת בצער רב מכיוון שבמשך השנים מי שלא למד בישיבה לאחר התייעצות עם רבותיו קיבל אישור והתגייס ובצבא היו הרבה חרדים, ואז הגיע חוק הגיוס שהרס את הכל" וברוך השם חלה ירידה דרמטית.

  אחוז ממש נמוך מאוד מאוד של חרדים מתגייסים כך שכל שינוי קטן יכול להצביע על עליה גדולה אבל זה בולשיט בהחלט. מתחקירים כבר למדנו שהחרדים הם לא חרדים באמת אלא דתיים לאומיים ואף חילונים שבעבר היו חרדים אבל מקמבנים אותם כדי שיקבלו ת״ש.

  הכרזה בשם בחורי הישיבות ואברכי הכוללים:
  אנו ציבור לומדי התורה איננו מתאבדים, איננו מתכוננים להפקיר את עצמנו וילדנו, וגם לא אתכם – אתם שרוצים לגייס את לומדי התורה ולכרות את הענף עליו אתם יושבים, ולכן, שיחליטו אשר יחליטו, ויגזרו את מה שיגזרנו, אף אחד מאיתנו לא יעזוב את לימוד התורה, נשב בכלא, נגייס כספים מתורמים להמשך הלימוד, ונמשיך ללמוד. אבותינו מסרו עצמם להריגה על לימוד התורה, אז ישיבה בכלא וסנקציות כלכליות זה קטן עלינו. כמו שבג"ץ לא יכל להכריח את תושבי עמנואל לעשות דבר בניגוד לאדמו"ר שלהם, וההורים נכנסו לכלא בראש מורם, כך נעמוד על משמר התורה במסירות נפש עד ביאת המשיח.