"אבל יש להם את הווירוס האסלאמי"

אחת התוצאות הנלוות למדיניות הגירוש של מבקשי המקלט בישראל, היא הלגיטימציה לה זוכים דברי הבל המבטאים שנאת זרים ודברי הסתה המתירים את דמם של אחרים. אברי גלעד וגיא בכור כמשל
יוסי דהאן

אתמול בצהריים בעת נהיגה במכונית, בעודי נמלט ממקבץ פרסומות ב-FM 88 ולוחץ על הכפתור של גל"צ, נקלעתי לעיצומו של דיון על גירוש מבקשי המקלט, יותר נכון לליבת הניסוח של תיזה מדעית מפיו של אחד ממגישי התוכנית "המילה האחרונה", אברי גלעד:

הבעיה עם הפליטים זה שהם באים מארצות מוסלמיות, והאסלאם כיום זו תופעה שמאיימת על כל העולם. זו מחלה קשה, אני לא רוצה לקרוא לזה באמירה נבזית שמסתובבת פה לאחרונה כמו סרטן, האסלאם מרעיל כל מקום שהוא מגיע אליו. זה נכון שהדרום סודנים שמגרשים עכשיו הם אנשים מאד מאד מתונים, הם הפנים היפות של האסאלם, אבל יש להם את הווירוס האיסלמי, והבעיה עם זה שאתה לא יודע מתי זה עלול להתפוצץ לך בפנים.

אברי גלעד. מהגיגיו של טאלנט בכיר. איור: יזהר שקדי http://www.flickr.com/photos/izharshkedi

בשלב הזה כוחותיי הנפשיים והגופניים לא עומדים לי ואני ממהר לחזור לפרסומות. כבר לא צריך את מיכאל בן ארי, איתמר בן גביר או את השוליים הסהרוריים ממוקירי זכרו של הרב גולדשטיין. אלה פניו של השיח הציבורי בישראל לאחרונה. הגיגיו של טאלנט בכיר בתחנת רדיו ציבורית, שחש שדבריו הם ביטוי לקונצנזוס לגיטימי לו שותפים מאזיניו.

התיזה הביולוגית-דתית של גלעד על "מלחמת הציביליזציות" מצטרפת לתזת "הפרוטקולים של ארגוני זכויות האדם" שהגה פרשננו לענייני ערבים, ד"ר גיא בכור, בוגר נוסף של התחנה הצבאית. בעוד שאצל גלעד ההשתלטות הוויראלית של האיסלאם היא בגדר תיאור כללי, לפרשננו בעל  האסמכתא של דוקטורט אקדמי, יש תיאור מפורט של המנגנון הסיבתי האחראי למחלה. בכור חשף, חשיפה בלעדית יש לציין, שתופעת מבקשי המקלט היא מזימה חשאית של ארגוני זכויות האדם בישראל המעודדים את הגעתם לישראל על מנת להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה. והרי ציטוט:

ומהי תוכניתם הנרקמת בחשאי של אותם ארגונים ל'זכויות אדם'? כאשר המספרים יגיעו לרבע מליון או חצי מליון, ואנחנו מתקרבים לכך, יעלו הגורמים האלה מעל פני המים, יפנו לבג"ץ ולמוסדות האו"ם (האו"ם כבר מתערב בכך אצלנו), בדרישה שישראל תעניק למהגרים תושבות ואפילו אזרחות, כמקובל במערב. בכך יזנק אחוז המוסלמים בישראל באופן מיידי ל-30-35% על כל המשמעויות הדמוגרפיות שיכולות להיות לכך.

כך שבעוד שעבור גלעד האיסלאם הוא המחלה הקשה, עבור בכור הגורם המזהם האחראי למחלה הם ארגוני זכויות האדם, הרוקחים בחשאי מזימות נגד המדינה היהודית והדמוקרטית במרתפי הקרן החדשה לישראל.

קראתי ששר הפנים אלי ישי מסתובב עם מאמרו של המלומד בכור ומצטט ממנו כצטט תלמיד חכם מדף גמרא. השר, כמו השדר הפופולארי ופרשננו לענייני האזור, אף הוא מודאג מהאיום הביולוגי של מבקשי המקלט מארצות האיסלאם על "אופיה הציוני והיהודי של ישראל". צריך להזכיר כי הדאגה הזו לאופיה היהודי של המדינה לא הטרידה את השר במשך שנים רבות, שנים בהן מנהיגים בכירים במפלגתו היו אחראיים על תעשייה מושחתת שגלגלה מיליארדים. תעשיית ייבוא, ניצול ולקיחת שוחד מאלפי מהגרי עבודה אומללים (לא יהודיים רחמנא ליצלן). תעשייה שבראשה עמדו שר, חברי כנסת ומנכ"לים ממפלגת השר, חלקם עדיין נמצא עדיין בימים אלו מאחרי סורג ובריח.

אולם אחד הדברים שגילה השר הוא, שלציד מבקשי מקלט שחורים והתקפה על ארגוני זכויות אדם יש פוטנציאל אלקטוראלי לא קטן, וכן אף פעם לא מזיק להצטייד בהכשר של אקדמאי מסית.

לקריאה נוספת בנושא:

1. אבן נוספת בקריסת הדמוקרטיה | שלום זרביב

2. לכלכת, אדוני השר | רותי לביא

3. כך רודה המשטר האריתראי באזרחיו | נועה קאופמן

4. אם זה נראה כמו פליט | סיגל רוזן

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יוסי דוד

  אכן נראה כי אין מנוס אלא להבין שישראל הינה מדינה קולוניאליסטית, ועד לסיום הכיבוש, כלום לא ישתנה לטובה

 2. יובל א

  משהו שקצת הלך לאיבוד בעיקר בעקבות מלחמת גורביץ' – בן-דיין: שנאת הזרים וההסתה נגדם היא הקטר שמשוך אחריו כעת את הרכבת האנטי-דמוקרטית והבריונית כולה.

 3. שאול סלע

  הבנו

  וירוס זה נגיף מדבק לכן מי שאבותיו חיו מאות שנים בין מוסלמים נדבקו מהנגיף הזה. חלק מהגזענות החמקמקה שהיא בעצמה נגיף,שהדביק את בן דרור ימיני ,גיא בכור והתאומים חקק.

 4. ידין

  זה יפה שאברי גלעד חושב שהדרום סודאנים הם "הפנים היפות של האיסלאם". יכול להיות שזה בגלל שהם נוצרים? כן אברי, הפתעה. יש שחורים נוצרים. אפילו הרבה.
  לגבי בכור, כמי שמייצג ונמצא בקשר עם לא מעט ארגוני זכויות אדם, אני די נעלב שהם לא משתפים אותי במזימות שלהם.

 5. נעמי

  לאברי גלעד לקויות בקשב וריכוז(לפי עדותו ושבכל הזדמנות "מנופף"בה)וכפי הנראה הן משפיעות אצלו כך שהשתן עלה לו למוח ולכן מאמין שהוא שייך לגזע של"זרע אברהם"…אני קוראת לכולנו להחרים אותו בגלל היותו גזען ומאוד לא חכם(למרות הזרע…)

 6. נתן.

  גיא בכור הודיע בביטחון גמור שבועיים לפני נפילתו של מובארק כי השלטון במייצרים חזק ויציב ואיתן ואין שום סיכוי שמה שקרה בתוניסיה יקרה שם.
  עם מומחה כזה לעיניני ערבים כל מטאטא יכול לירות.

 7. עדי בן יעקב

  עוברת כבר כל גבול ואין לא גלעד ולא בכור מצטינים. כמות הטינופת גזענית והמרושעת שמוטחת מכל עבר היא כזאת שזה כבר באמת לא משנה.
  עושים אקציה בתל אביב . זהו זה מה שיש.

 8. ירון מטולה

  אך ידוע בחוגי התיקשורת כטיפש

 9. אחלאם

  אברי גלעד הסרטן הוא המנטליות הגזענית שלך ולא האסלאם . סרטן = גזענות .

 10. דןש

  זוהי איננה מעידתו הראשונה. הרבה מילות שפר בוטות ומעליבות יוצאות מפיו.הפעם הוא הגדיש את הסאה, בהאשימו מאות מליוני בני אדם הלוקים בוירוס מסוכן המסכן את העולם. מכאן ועד המסקנה הדרך ברורה וקצרה.
  אסור לתת בידי האדם הזה מקרופון. מוטב אם ידירו אותו מאמצעי התקשורת. מייודע מה ילד יום ועל מי "ירד" בהזדמנות הבאה.

 11. יעל

  הדרום סודנים ברובם בגדול נוצרים.
  עם זאת, לקלוט עמים אחרים בתוכנו זה לא קל ולא מומלץ. גם כך אנחנו פה לפחות שני עמים במדינה קטנה…

 12. עמי

  אמירות מטופשות של מי ,לא מבטלות את העובדה שיש בעיה אמתית שצריך להתמודד אתה ,
  המדינה משקולים שלה לא עשתה דבר במשך שנים הרבה ,מה שנתן עם הזמן 'לגיטימציה' לכל מאן דבעי להביע את דעתו 'המלומדת' בנושא.

 13. יחזקאל כהן

  ציטוט ממה שכתבת:"אופיה הציוני והיהודי של ישראל". צריך להזכיר כי הדאגה הזו לאופיה היהודי של המדינה לא הטרידה את השר במשך שנים רבות, שנים בהן מנהיגים בכירים במפלגתו היו אחראיים על תעשייה מושחתת שגלגלה מיליארדים. תעשיית ייבוא, ניצול ולקיחת שוחד מאלפי מהגרי עבודה אומללים (לא יהודיים רחמנא ליצלן). תעשייה שבראשה עמדו שר, חברי כנסת ומנכ"לים ממפלגת השר, חלקם עדיין נמצא עדיין בימים אלו מאחרי סורג ובריח"
  ובכן לידיעתך מהגרי העבודה שבאים לעבוד כאן,זה לזמן מוגבל של 5 שנים לערך ואחר כך חוזרים לארצם,לעומת זאת אותם מסתננים אפריקאים שמסתננים לכאן בניגוד לחוק,בלי שום מסמך מזהה,ובלי שום מכסה,כלומר כמות המסתננים יכול להגיע גם למיליון אנשים,והם לא בדיוק נשארים כאן לזמן מוגבל של 5 שנים,אלא הם מתכוונים להישאר כאן לנצח,הרי הם ואירגוני הסיוע להחרבת מדינת ישראל,חוזרים כמו תוכי על תקליט שבור,שיש במדינה שלהם מלחמות,ואם הם יחזרו מצפה להם מוות וכו'

 14. חלימה

  לכל שונאי זכויות אדם ,תזכורת העולם הינו גלגל יום אתה והעם שלך למעלה ויום למטה ההיסטוריה הוכיחה שחורים פעם עבדים היום מנהיגי עולם . האיסלם היה לו ימי זוהר והיום יאוש ,ליהודים היה חורבן בית ושואה והיום מדינה מובילה ומכתיבה לעולם , הגלגל ממשיך להסתובב ,כל אחד עלול להזדקק לזכויות אדםםםםםםםםםם שיהיה לכולם יום נפלא חלימה רשיד אחות……………

  1. גדעון

   מענין שכול אבירי זכויות אדם באים ממחנה השמאל ומקבלים חיזוק מערבים שיתוף הפעולה של הערבים עם מחנה השמאל מטריד ביום שיצליחו אבירי זכויות אדם אלו לגבור על מחנה הימין יתפנו הערבים לטפל בשמאל הציוני אבל זה יהיה כבר מאוחר עבור כולנו לכן שמאל יקר תתעוררו ותבינו שהערבים מנצלים אותכם למען מטרתם האחת והיחידה והיא חיסולה והשמדתה של מדינת ישראל כולל כולם שמאל וימין כאחד

 15. דוד N

  בספרו של סלוואדור דאלי "יומנו של גאון" הוא מצטט את עצמו כשהגיב לדברי דמות מטופשת במיוחד: "אדוני, הדברים שיצאו זה עתה מפיך היו אמורים לצאת מהפתח האחר".

 16. פוריה

  אברי גלעד הוא מיצג מביך של הגמל הישראלי המצוי, שלא רואה את הדבשת (וחושב שהוא עופר איילים – מחווה לדרור בל"ד…). וזה גם האיש שמתנה שבתכנית הבוקר שלו יישבו לצדו רק מגישות בלונדיניות (בהגדרה – מידע מבפנים). השיח האקולוגי שהוא מפיץ, על קורמורנים, פרות ואפרוחים שעונו בלולים, נראה כבדיחה עצובה כששומעים איך הוא מדבר על בני אדם (במיוחד מזרחים, חרדים או פליטים). גלעד הוא האבטיפוס של האיש שידביק סטיקר אקולוגי על האוטו ובדרך לאוטו יצעק על עני שמקבץ נדבות על המדרכה.

 17. וילו

  טוב שאדם כמו אברי התפכח, כל מילה אמת. לדעתי הוא דיבר עוד במתינות שכן האיסלם האמיתי חייב להעקר מהעולם אם אנו רוצים להמשיך לשגשג כחברה אנושית והדגש הוא על המילה "אנושית".

 18. דןש

  "האיסלם האמיתי חייב להעקר מהעולם אם אנו רוצים להמשיך לשגשג כחברה אנושית"
  ויש רבים יותר הטוענים שהיהדות היא מקור הרע של העולם וחייבים לחסלה.