הנה באה הרכבת

צפו ביו"ר ועד עובדי רכבת ישראל, גילה אדרעי, ויו"ר אסיפת הנציגים ב"כוח לעובדים", שרון לוזון, בהכרזה רשמית על מעבר הוועד לכוח לעובדים
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מיכל

  כנראה שאיש מהכותבים בבלוג הזה לא נוסע ברכבת. כי הלקוחות של השרות הציבורי החשוב הזה, שהם כידוע לכם צעירים, קשישים ועניים , לא שבעו נחת מאז שהגב' אדרעי יושבת בראש ועד העובדים: שביתות, השבתות לא מתוכננות ובעיקר עיצומים מסוגים שונים.

  הרכבת, כמו כל שרות ציבורי (חברת חשמל, רשות הנמלים וכד') שייכת ללקוחות, לא לעובדים והם צריכים לשרת אותנו, נוסעי הרכבת. והגיע הזמן שאתם, כותבים נכבדים תגנו עלינו!!!

 2. נעה

  1. כמי שגרה בפריפריה הירושלמית אני בכלל לא יכולה להשתמש ברכבת, כי רק כדי להגיע לתחנה אני כבר יכולה להיות בחצי הדרך לת"א בכביש 1 הפקוק, וזה עוד לפני שהרכבת יצאה מהתחנה. גם הקו המשודרג לא ישנה את זה.

  2. תחליטי אם את רוצה רכבת של כולנו – שעל זה נאבק הוועד, או שאת מעדיפה הפרטת הרכבת פרוסות פרוסות לידי בעלי ענין ברווח ות-לא. אם את בעד רכבת של כולנו את בעד הוועד והעומדת בראשו.

  3. חלק גדול מהבעיות ברכת נובע מהנהלה כושלת שנהנית להטיל את כל האחריות על הוועד ובכך להסיר מעצמה את האחריות, נוהג שהולך ומתפשט במקומותינו. השמץ את הוועד ותגיע להפרטה.
  אורי יוגב יו"ר הרכבת מעולם לא הסתיר דעותיו בעניין.
  וגדי להבין את אחריות ההנהלה, אפשר לקבל מושג כאן
  http://www.blacklabor.org/?p=43231
  וכאן
  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-282976-00.html
  וכאן
  אירועי הבטיחות האמורים כוללים את השריפה שפרצה בקרונות הרכבת שעשתה את דרכה מנהריה לתל-אביב בדצמבר 2010; בשריפה נפצעו 121 נוסעים, מרביתם משאיפת עשן. בדוח חקירת האירוע צוין כי "הסיבה לפרוץ האש היא שרשרת אירועים שהחלה בשבר קורת הקרון עקב תיקון רשלני של בומברדיה". בסיכום הדוח שכתבה יעל אולמן, יועצת למנכ"ל משרד התחבורה, נכתב כי "התיקון הרשלני וההתרחשויות סביבו דורשים בדיקה מעמיקה".
  http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/338/216.html

 3. עמית הרפז

  ואיחולי הצלחה מכל הלב

 4. יודא

  יש לקוות לטוב מהתארגנות העובדים בכל לעובדים.

  "הלך הזרזיר אצל העורב" נאמר במשל הידוע: עיני הלך אצל כץ וכץ אצל יוגב ומשקיף עליהם ביבי וצוחק מהעם המטומטם שבחר בו.

  כל הבוחשים בהפרטת הרכבת מונעים מהרצון לקבל מהמדינה נכסים שפותחו במיליארדים ויהיו שווים עשרות מונים בהמשך הדרך.
  חלקם נוכלים ידועים וחלקם בראשית דרכם אבל מטרתם משותפת. לא יעילות לא הוזלת שירותי תחבורה המונית, אלא הזרמת כסף לכיסם על חשבון הציבור המותש מדיסאינפורמציה, שקרים ופוליטיקה של "תן ותן עוד".