• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

מדוע הורידו את אדרעי מהמסילה?

ועד עובדי הרכבת פוזר מפני שאיים במקביל על שני המונופולים הקדושים ביותר בישראל: המונופול של האוצר על קביעת סדר היום הניאו-ליברלי, והמונופול של ההסתדרות על ייצוג העובדים. אייל טבת על שיתוף הפעולה של ההסתדרות עם העסקה פוגענית על שלל צורותיה
אייל טבת

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, לא הודחה מתפקידה בשעה שהשביתה את הרכבת ללא קבלת אישור ההסתדרות. היא גם לא הודחה בגלל התנהגות שאינה הולמת בפני בית הדין לעבודה ואי כיבוד פסיקותיו. היא לא הודחה אז כי אלה היו ימים שלפני בחירות להסתדרות, ולפני בחירות כידוע לא מרגיזים את הבוחרים.

לאחר הבחירות פיזרה ההסתדרות את ועד עובדי הרכבת – לא בגלל סירובו להופיע למשא ומתן עם המעסיק, שכן על התנהגות חמורה הרבה יותר נמחל לו בעבר. ועד עובדי הרכבת פוזר מפני שהוא איים במקביל על שני המונופולים הקדושים ביותר שקיימים כאן: המונופול של האוצר על קביעת סדר היום הניאו-ליברלי, והמונופול של ההסתדרות על ייצוג העובדים.

בין האוצר להסתדרות קיימת מערכת יחסים של תן וקח. ההסתדרות אינה מאתגרת את סדר היום הניאו-ליברלי אותו מקדם האוצר הכולל: הפרטות, שינויים מבניים וגמישות תעסוקתית. בתמורה, האוצר אינו פוגע במונופול של ההסתדרות על ייצוג עובדים.

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי. הושעתה יחד עם עובדים נוספים בתואנה של אלימות. כשההסתדרות עמדה מנגד, היא ויתרה על מעמד העובדים בישראל

ההסתדרות מייחסת חשיבות רבה ליכולתה לכפות קיום הסכמים על ידי העובדים. אם ההסתדרות לא תצליח לאכוף משמעת וקיום הסכמים, הרי שלמעסיקים ולממשלה לא יהיה אינטרס לקיים איתה משא ומתן. לשם כך, מבקשים ראשי ההסתדרות להשיג שליטה אפקטיבית באמצעות ראשי הוועדים במקומות העבודה, על העובדים. הדרך להשגת שליטה בעובדים תוך כדי שמירה על המונופול לייצגם, מושגת באמצעות פגיעה בתנאי העסקה של עובדים חדשים, ה"לכודים" בתוך הסכם קיבוצי המחסיר מזכויותיהם למען שמירה על ריבוי זכויות ותנאי העסקה של העובדים הוותיקים. כך אנו מוצאים מעמדות שונים של עובדים (דור א', דור ב'), עובדי קבלן, עובדי חברות שירותים, עובדים המועסקים באמצעות עמותות ועובדים בחוזים מיוחדים לתקופה מוגבלת.

ההסתדרות בוחרת לתת יד להגמשת שוק העבודה, לתופעות של העסקה פוגענית של עובדים על שלל הצורות וההסדרים, תוך כדי שימור ושיפור תנאי העסקה של קבוצה ההולכת וקטנה של עובדים ותיקים. שיתוף הפעולה של ההסתדרות עם העובדים הוותיקים ועם המעסיקים (כולל עם ארגון קבלני חברות כוח אדם), מאפשר להסתדרות להמשיך ולשמר את המונופול שיש לה על ייצוג עובדים ומאפשר לה לקחת חלק במשולש הקורפוריסטי. חלקה במשולש הפך להיות שולי וטקסי שכן ההסתדרות ויתרה על תפקידה בקביעת סדר היום הכלכלי  – חברתי.  מעמדה ומצבה של ההסתדרות הביא אותה לוותר על מאבק במעסיקים הנתפסים בעיניה כצד החזק המספק את העבודה, אבל על המונופול לייצג עובדים ההסתדרות לא ויתרה.

הסדרי ההעסקה השונים לא גרעו מכוחה הכלכלי של ההסתדרות שכן העובדים משלמים דמי ארגון להסתדרות הכללית. הסדרים אלה גם לא גורמים לערעור הסדר החברתי – כלכלי שכן ההסתדרות אינה מבקשת לערער אחר הסדר הקיים אלא רואה את עצמה כשותפה בעיצובו.

בחברת הרכבת נדרשת רפורמה מעמיקה, אולם חשוב לעשותה בהידברות עם העובדים. בחינה היסטורית של הפרטות ושינויים מבניים בענפי תשתית בישראל מלמדת על עובדים שניהלו בהתחלה מאבקים ובהמשך שיתפו פעולה. משרד האוצר, המחזיק כאמור במונופול על קביעת סדר היום החברתי – כלכלי, בוחר פעם אחר פעם בדרך חד צדדית, המעמידה את העובדים בפני עובדה – קבל או תשתולל. וכשארגון העובדים "משתולל" קל להציגו כחסר אחריות, כאויב, כפוגע, כמי שאינו ראוי. עובדי חברת הרכבת כמו גם עובדים במונופולים אחרים העדיפו במשך שנים להתבונן פנימה  – כל ארגון לנפשו – ולעצום עיניים בשעה שהופרטו שירותי רווחה רבים, ועובדים "חלשים" נפגעו. מי שהספיק כבר לשכוח את מילות האינטרנציונאל "האחווה היא דגלנו וחירות לכל עם" – מורד עתה מהמסילה על ידי אלה שכלל לא הכירו את מילות השיר.

הכותב הוא חוקר במרכז לצדק חברתי ע"ש יעקב חזן במכון ון ליר בירושלים בתחומי ההפרטה והרגולציה

כנראה שיעניין אותך גם: