אנחנו חיים בתוך תרמית ענק

"אנחנו רואים איך מבנה הכוח הרקוב והלא מוסרי הזה מבצע מדיניות שרומסת את הזכויות שלנו והורסת את החיים שלנו, איך אנחנו נהיים קורבנות של דיכוי ברגע שאנחנו תובעים לשנות את המצב". מניפסט ה-S25 במחאה על תוכנית הצנע בספרד

אנחנו אנשים פשוטים שנמאס להם לסבול את התוצאות של חיים בתוך מערכת שמוכתבת על ידי השווקים ופועלת על פיהם, מערכת שאינה בת-קיימא, ושהפכה אותנו לקורבנות של תרמית ענק שהם קראו לה משבר. אנחנו מתאספים ביחד בשביל לערוך את המניפסט הזה, ואנחנו מזמינים את כל האזרחים להצטרף לדרישות שאנחנו תובעים בו.

אנחנו חושבים שהמצב הנוכחי בלתי נסבל ושנערכת עלינו מתקפה חסרת תקדים מצד בעלי הכוח הכלכלי, שמשתמשים במשבר בתור תירוץ להרוס את החיים שלנו, בעוד שהאשמים ביצירה שלו מיצבו את עצמם כאוליגרכיה בלתי פגיעה. אותם בעלי הכוח הכלכלי, בשיתוף פעולה עם כל הכוחות הפוליטיים המיוצגים בפרלמנט, עשו מניפולציות על כל אמצעי הכוח של המדינה על מנת לשמור על ההטבות והעושר המוגזם שהושג בדרכים בלתי ראויות.

"שיעופו כולם", הסיסמה שהפילה את השלטון בארגנטינה בעקבות המשבר ב-2001, מדריד 25.09.12. צילום: עמוד הפייסבוק Occupy Spain

כבר אי-אפשר להסתיר את העובדה שאנחנו חיים בתוך תרמית ענק, עם ממשלות שבוגדות בנו באופן שיטתי ומפירות את ההבטחות שהן מחלקות ערב הבחירות, עם בתי משפט שלא מעמידים לדין את הבנקאים, את הפוליטיקאים, ואת אנשי העסקים שאשמים במצב. אנחנו רואים איך מבנה הכוח הרקוב והלא מוסרי הזה מבצע מדיניות שרומסת את הזכויות שלנו והורסת את החיים שלנו, איך אנחנו נהיים קורבנות של דיכוי ברגע שאנחנו תובעים לשנות את המצב.

אנחנו מאמינים שהבעיה כל כך חמורה ושהשורשים שלה כל כך עמוקים, שהפיתרון שלה אינו אפשרי באמצעות רפורמות שמתבססות על המנגנונים של המערכת הפוליטית הנוכחית, ולכן אנחנו דורשים:

• הדחת כל הממשלה, פיזור בתי הנבחרים והנהלת המדינה [בית המלוכה; המתרגמים] באשמת בגידה בארץ ובכלל האזרחים בכוונה תחילה והבאתם לכדי אסון.

• התחלה של תהליך חקיקה שקוף ודמוקרטי במטרה לנסח חוקה חדשה, בהשתתפות כל האזרחים בצורה כזאת שהיא תהיה שלנו. זאת משום שבטקסט הנוכחי של החוקה, שנכתב בחדר סגור עם הגב לעם, אנחנו לא מזהים שום דבר דמוקרטי. החוקה הקיימת היא שהבטיחה את השליטה של יורשיו של פרנקו ומי שכרתו איתם בריתות. העם הוא זה שצריך לקבוע את צורת הארגון החברתי שבה הוא רוצה לחיות, ולא להפך.

• בדיקה של החוב הציבורי בספרד, והפסקה של תשלום החוב עד שיובהר למי האומה לא צריכה לשלם מכיוון שהוא שירת את האינטרסים הפרטיים שלו, ולא של כלל האזרחים, מכספי הציבור. באותו הזמן אנחנו דורשים את ההעמדה לדין של כל אותם אנשים שחשודים בפעילות שכזאת, ודורשים שישלמו מההון הפרטי שלהם במקרה שיורשעו.

• רפורמה בחוק הבחירות והכרזה על שיטת בחירות חדשה, כזאת שתייצג באופן אמיתי את רצון העם לפני כל החלטה ותקל על ההתפתחות של תהליך חוקתי דמוקרטי.

• ביטול מיידי של כל הקיצוצים והרפורמות שנעשו נגד מדיניות הרווחה, שהשתמשו במשבר בתור תירוץ, ושמטילות מגבלות על הזכויות והחירויות של האזרחים, לא רק כי הן אסון לארץ, אלא כי הן גם נכפו על העם תוך בגידה ברצונו.

• רפורמה כלכלית מקיפה שבה מי שמרוויח יותר מהחברה צריך גם לשלם יותר. במקביל, אנחנו דורשים את ביטול החנינה הכלכלית הלא צודקת שעליה הכריזה הממשלה, ששמה ללעג את מי שמשלמים את חלקם ההוגן.

• ביטול כל ההטבות של פוליטיקאים ועובדי ציבור, ויישום מנגנוני בקרה יעילים שיפקחו על הפעילות שלהם.

• הפסקה מיידית של פינויי בתים ומתן אפשרות לציבור לשכור במחירי דיור ציבורי בתי מגורים שבבעלות הבנקים, שזכו לסיוע מכספי ציבור.

• יצירת מקומות עבודה חדשים, שנקודת המוצא שלהם היא קיימות והמטרה שאליה הם שואפים היא פיתוח האנושות, בנוסף לניהול מקומות העבודה הקיימים, כך שכל האוכלוסייה תוכל לעבוד כדי לחיות אבל לא תראה עצמה מחויבת לחיות כדי לעבוד. המצב הנוכחי שבו צריך לעבוד יותר ויותר הוא תרמית ענק, שקר שנסמך על תאוות הבצע של בעלי האינטרסים הגדולים ומנוגד לאינטרס של האנשים הרגילים.

למען מטרות אלו אנחנו מזמינים את האזרחים ב-25 בספטמבר 2012 להפגין ללא הגבלת זמן בפתח הקונגרס עד שנביא להתפטרות הממשלה ופתיחת תהליך של כתיבת חוקה, ובכך להפוך את הקריאה הזאת לאיחוד של כל המאבקים לחברה יותר צודקת.

אנחנו הרוב העצום, אנחנו העם, אנחנו צודקים, ולא ניתן להם לנצח!

"תעצרו את כל האוכלוסיה … באשמת 'על כל צרה שלא תבוא'"

וכך כתבה בפייסבוק חברה שעובדת בעיתון המוביל במדינה:

הדם קופא כשאת שומעת את העורך הראשי של העיתון אומר, תוך כדי שהוא רואה איך כמה שוטרים דוחפים איש זקן לרצפת הכביש: "זה כי להשתלט על הקונגרס זה לא חוקי." ובא לך לצעוק לו חזרה: "זה לא הקונגרס, זה הכביש המזדיין, והזקן הזה לא עשה כלום." אבל את לא צועקת. לא צעקו גם כמה עורכי-משנה שהיו שם לידי. ואת ממשיכה, מקלידה, איזה משהו על אובמה שאומר איזה משהו באו"ם בקשר לחופש הביטוי בעולם. ואז את מסתכלת מסביבך ורואה שכל העמיתים שלך וכל החברים שלך גם הם מפוחדים, ומחפשים לראות מה אומרים בתקשורת הזרה על #25S. ואז את מבינה שגם את שותפה לזה שמדי יום ספרד נהיית מקום מחורבן יותר. ואז את יוצאת משם במהירות, רצה.

למקור. תרגום ועריכה: אלי בן רימוז', "אין עשן" (שם פורסם לראשונה פוסט זה),
cc by-nc-sa

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. מרדכי

    מדוע יש מדינות עם נבחרים ראויים,הפועלים לטובת כולם,ובמדינות אחרות העם בוחר במושחתים?

  2. דודו

    מרוקאים שולטים במרוקו ותראו איך היא נראית !