ללא כותרת

קטע קצר לשבת מתוך האסופה "עבודת גילוי"
עדי עסיס

אם אפשר הוא אומר, ולא מחכה לתשובה, פותח חלון, מרים כסא משרדי, משליך למטה, אם אפשר, חוזר ואומר, מפזר חופן גדוש של  אטבים לאויר, כמו אוכל ליונים, הוא אומר, זורק מקלדת הכי רחוק שהוא יכול, כמעט נכנס לחלון ממול, הוא אומר, מחייך, מביט בערמה מאובקת של פוסט וישראל היום מהחודש האחרון, את זה בטוח לא צריך, הוא אומר, נשמע צרוד, מעיף אותם אחד אחד, העיתון הראשון מנסה להמריא בעזרת הרוח, לנופף בכנפי הדפים שלו, אבל קורס ישר למטה, כך כל שאר העיתונים, אותה תנועה בדיוק, הקלים שוהים קצת יותר באוויר, אתה עוזר לי עם השולחן, הוא שואל, אני מעדיף שלא, עונה לו, לא צריך, הוא משיב, מנסה להרים לבד את השולחן, להניח אותו על אדן החלון, אבל השולחן כבד, הוא תולש את המחשב מהחשמל, מוציא אותו מחוץ לחלון, מניח לו להישמט למטה, מנסה שוב להרים את השולחן, ושוב לא מצליח, תולש טלפון מהקיר, אני אעזור לך עם השולחן, אני אומר לו, ואנחנו מצליחים, במאמץ, להרים את השולחן העשוי ברזל, להניח חלק ממנו על אדן החלון, ואז בכוחות משותפים מצליחים לדחוק בו ליפול, נשמעת צוויחת מתכת, אנחנו מביטים למטה, רואים איך השולחן מחץ גג של מכונית חונה.

פורסם באסופה "עבודת גילוי" של גרילה תרבות

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם: