אל מול הסוכה של ניר ברקת

"לא סוכות, לא אוהלים, פתרונות למגורים": על צעדת סוכת הדיור הציבורי בירושלים
מיכה רחמן

בירושלים כולם בונים סוכות, וכולם מתארחים אצל כולם. ראש העיר בנה סוכה להמוני התושבים בכיכר ספרא שליד בית העירייה. אבל ניר ברקת אינו מתיר למחוסרי הדיור בעירו להקים ולו סוכה בפינה נידחת של גן ציבורי כלשהו, שלא לדבר על פתרון קבוע לבעיות הדיור של התושבים. לחברה העירונית "פרזות" אין דירות בשבילם. הנשיא וכל ראשי ש"ס ביקרו אתמול בסוכה של הרב עובדיה יוסף. הם בטח דיברו על דברים חשובים מאוד, מן הסתם שכחו את מחוסרי הדיור. שר השיכון אטיאס, יש להניח, לא ביקש מהרב רשות להתפטר מתפקידו או להכריז על יציאת ש"ס הממשלה אם לא יתחילו מיד בבנייה חדשה בדיור הציבורי (לכולם).

סוכת הדיור הציברי בדרכה לכיכר ספרא. צילום: אריק אשרמן

אתמול, א' חוה"מ סוכות, בשעה 4:00 אחה"צ, יצאה סוכת הדיור הציבורי – פעולת מחאה של "המעברה", קבוצה של מחוסרי דיור ופעילים למען הדיור הציבורי בירושלים – למסע בין בתיהם ומשרדיהם של ראש העיר וראש הממשלה. הסוכה החלה את דרכה בבניין המשוחרר בשכונת קטמון ח', עשתה סיבוב בין בתיהם ומשרדיהם של מי שלא זוכרים שיש כאלה שאפילו סוכה כקורת גג במשך כל ימות השנה הייתה משמחת אותם (אבל כשניסינו להקים סוכה כזו, כפתרון דיור נואש, גורשנו על ידי הפקחים מגן העיר). אוחזים בסוכה ובסיסמאות מאירות העיניים שעליה הגענו כתחנה ראשונה אל כיכר ספרא, ליד הסוכה הגדולה שהוקמה לקהל הרחב מול משרדו של ברקת. אמרנו לראש העיר שמלבד התיירות שהוא מפתח, יש גם מחוסרי דיור שצריך לדאוג להם. חיסול האוהלים והסוכות שהקימו מחוסרי הדיור בצר להם, איננו פתרון. יותר מחצי שנה עברה מאז פונו מחוסרי הדיור מגן העיר וגן סאקר, התקציב להשתתפות בשכר דירה שהשיגה העירייה נגמר – לאן נלך עכשיו?!

סיימנו את מסע הסוכות הזה של מחוסרי הדיור במדבר (כן, מייבשים את הדיור הציבורי) ונטענו את סוכתנו הקטנה בגן סאקר, בדיוק במקום ממנו פונו סוכותיהם של מחוסרי הדיור לפני חצי שנה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עמי סגל

    מה החילוניים הפסיקו להתחתן ולהוליד ילדים? האם כולם רכשו דירות מכספם או נטלו משכנתאות כדי להסתבך עם קופסאות בלוקים במיליוני שקלים?