רעב ובטחון תזונתי

צפו בהפרכת המיתוסים שמייצרים ומפיצים תאגידי החקלאות המתועשת
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יורם שורק

  מחקלאות ה"טבעית" הייתה גורלה המר של מרבית האנושות במשך מרבית ההיסטוריה. רעב, עבודת פרך אינסופית ושטחים מעובדים ששטחם גדל ביחס ישר לגידול האוכלוסייה. מיליוני אנשים מתגודדים בשכונות עוני בערים צפופות במצרים, הודו או ברזיל רק כדי להימלט מהכפר הלא-מתועש שצפונבונים מתרפקים עליו בנוסטלגיה אווילית. יש היום פחות חקלאים אבל גם פחות חייטים וסנדלרים- האם עלינו לחזור לתפירה בייתית של נעלים ובגדים?
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=613258

  1. מרדכי

   כמה שזה מכוער,ומזיק לסביבה

 2. שושי

  לא אוהבת וידיאו ולא מקישה

 3. שלום

  יורם, יש פה סרטון עם טיעונים מעולים, וחבל שאתה לא רואה את זה רק בגלל שאתה על אוטומט.
  אף אחד לא מוותר על טכנולוגיה, הם רק רוצים לוותר על כימקלים ומדבירים.
  עדיין אפשר לקצור עם מכונות, עדיין אפשר להעביר מוצרי חקלאות בתחבורה ממונעת (הגורם העיקרי שמנע פריחה אמיתית של חקלאות בעבר)
  לטכנולוגיה יש יתרונות אם משתמשים בה כמו שצריך, ולא נותנים לתאגידים לנצל אותה כדי להתעשר. חבל שאתה לא מצליח לראות את טובתך אפילו ששמים אותה מול הפרצוף.

  1. יורם שורק

   "לוותר על כימיקלים"
   כימיקל הוא חומר שהרכבו הכימי ידוע. אין חקלאות בלי הכימיקל מים למשל.גם בחקלאות "אורגנית" דישון תמיד יעשה בכימיקלים (מה לעשות אנחנו יודעים את ההרכב גם של קומפוסט מה שהופך אותו לתערובת כימיקלים) ואין חקלאות בלי דישון- קרא את המאמר אליו אני מקשר. אני ממש לא פרו-תאגידי ותאגידים אינם מילה נרדפת לטכנולוגיה. החקלאות האורגנית אינה אנטי-תאגידית אלא אנטי טכנולוגית (אין להם שום בעיה לגדל אותה כמות תוצרת על שטח גדול בהרבה ולשווק את התוצרת למדף ה"אורגני" בסופרמרקט תאגידי).
   אגב: גם מיכון חקלאי קשה ליישם בחלקות קטנות.