אוקיופיי אקסון (לשעבר סנדי)

סרטון קצר על פעילי אוקיופיי וול-סטריט, ששילבו מאמצים עם פעילים מקומיים מאזור האסון בארה"ב שנפגעו מההוריקן

מתוך הסרט: "זה כל כך לא ראוי לכנות הוריקנים בשמן של נערות לא מזיקות. כל נערה ששמה הוא סנדי באזור ניו יורק רבתי תשמע בעשר השנים הבאות בדיחות גרועות על שמה. הגיעה העת לעבור לכנות את ההוריקנים בשמם של הגורמים שאחראים להם – חברות הנפט, הפחם והגז – מכיוון שאלה הם האחראים הראשיים לפליטות הפחמן שהביאו להתחזקות ההוריקנים. סנדי רשמה את הלחץ הברומטרי הנמוך ביותר שנמדד אי פעם צפונה מקייפ פטרסון. הרוחות היו חזקות יותר מכל סופה אחרת שנמדדה בעבר. הגיע הזמן לכנותה בשמה האמיתי: הוריקן אקסון. אז, הדיווחים בתקשורת יישמעו כתיאור מציאות מדויק: אקסון מתקרבת לחוף של ניו ג'רזי, הורסת בתים על ימין ועל שמאל, אקסון התנפצה על מנהטן תחתית והציפה את מערכת הרכבת התחתית. כך צריך לחשוב על הדברים האלה בשלב מאוחר זה של ההתחממות הגלובלית."

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. פריץ היקה הצפונבוני

    ועלית רמת החיים בארצות מרובות אוכלוסין,אע"פ שזה עדיין רחוק מהמערב. עלה מאוד בהיקוש ל מוצרים בכלל ודלק פוסילי בפרט ובגלל אינטרסים כלכליים של תאגידים רבי כוח גם לא הושקע מספיק במקורות אנרגיה חלופיים. אז זה גם אקסון אבל לא רק.