לא להכשיר את אשל

אנחנו דורשות שכל אחת מהמפלגות שעתידה לקחת חלק במשא ומתן על הרכבת הממשלה הבאה תציב תנאי מוקדם למשא ומתן: לא יושבות לשולחן עם עבריין מין
רוויטל מדר

עבריין מין שסולק מהשירות הציבורי לאחר שימוע שבו הודה שהטריד מינית עובדת הוא האיש שבנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, מעוניין שיהיה חלק מצוות המשא מטעמו. נתניהו לא נתן למציאות לבלבל אותו, והעדיף את הקרבה שלו לאשל על פני הראייה הצלולה שעבריין מין הוא אדם שצריך להיות מודח מהחברה, אדם שאנחנו לא רוצות שישרת אותנו, שייצג אותנו כציבור. אנחנו לא רוצות בו ואנחנו לא רוצות אנשים שמוכנים לעבוד איתו, שכן האמירה של החבירה הזו היא חד-משמעית: עבריינות מין אינה גזירה שעתידה לשנות את חייו של הפושע; עבריינות מין אינה עבירה חמורה דייה.

אז מנתניהו כמו גם משרה נתניהו הקרובה לאשל אין לנו ציפיות. אבל יש לנו הרבה מאוד ציפיות מחברי הכנסת החדשים, מהנבחרות והנבחרים החדשות. מהם ומהן אנחנו מצפות לפוליטיקה אחרת. והנה, רגעים ספורים לאחר שנבחרו – בעודם חוגגים את התפנית בקריירה – אנחנו דורשות הוכחות. הוכחות שהן לא פוליטיקה ישנה.

אנחנו דורשות שכל אחת מהמפלגות שעתידה לקחת חלק במשא ומתן על הרכבת הממשלה הבאה תציב תנאי מוקדם למשא ומתן. תנאי שאומר שהן לא יושבות למשא ומתן עם עבריין מין. אנחנו מצפות מהבית היהודי ומיש עתיד, שתי המפלגות שנכון לעכשיו הוזמנו על ידי נתניהו לקחת חלק במשא ומתן על הרכבת הקואליציה, יאמרו לא להכשרה המתמשכת של נתן אשל. 8 מנדטים מתוך ה-19 של יש עתיד שייכים לנשים. אנחנו דורשות שהנשים של יש עתיד לא יצטרכו להיות חלק ממפלגה שמתדיינת עם עבריין המין נתן אשל.

אנחנו דורשות גם מנפתלי בנט, ששלוש נשים ייכנסו מטעם מפלגתו לממשלה או לכנסת הבאה של ישראל, שיאמר את אותו הדבר. שלא יסכים לתת יד למסע ההכשרה המתמשך של נתניהו את אשל. שיאמר שהוא רואה בעברייני מין אנשים מסוכנים שצריכים לשלם על מעשיהם ושלא יעלה על הדעת שמי שהטריד עובדת ימשיך להוות חלק מהשירות הציבורי, גם אם לכאורה הוא איננו יותר. כי מי שעובד עם ראש הממשלה הוא חלק מהשירות הציבורי שלנו. כי ראש הממשלה ושריו וחברי הכנסת הם כולם אנשים שעובדים עבור הציבור. הם והן משרתי הציבור. ציבור שיותר מחמישים אחוז ממנו הוא נשים.

הדרישה הזו מבקשת מכולנו להירתם למאבק הנשי, הפמיניסטי, שדורש את ההבנה שביטחונן של נשים אינו נופל מביטחונה של המדינה. כי מדינה ששומרת על גבולותיה ולא שומרת על גבולות הגוף של האזרחיות שלה, אינה מדינה בטוחה. היא לא בטוחה עבורנו. וכאשר עברייני מין זוכים ללגיטימציה, על כמה וכמה ברמות שבהן נמצא ושמהן פועל אשל, אנחנו יכולות להיות בטוחות שהאלימות נגדנו לא תיפסק. ולכן אנחנו לא ניתן לדבר הזה לעבור בשקט. אשל לא ירכיב את הממשלה הבאה. נבחרות ונבחרי הציבור של ישראל, מכל מפלגה באשר היא, לא יישבו עם אשל לצד שולחן, וישבו עמו במשא ומתן.

לאירוע בפייסבוק

 

כנראה שיעניין אותך גם: