המחיר האנושי והכלכלי של המלחמה

היום לפני עשור שלח ג'ורג' בוש את חיילי ארה"ב "לשחרר" את תושבי עיראק מסדאם חוסיין ואת העולם מהנשק להשמדה המונית שלמעשה כלל לא היה. מחקר חדש מפרט את המחיר האנושי והכלכלי של מלחמה זו
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עמית

    המלחמות, שהן כולן בלתי נחוצות, תפסקנה רק כשהצעירים ימאנו להמשיך ולהתגיס לצבאות הלוחמים. כל עוד בעלי האינטרסים ימצאו מועמדים לצבא, הם ימשיכו ליזום מלחמות מיותרות.
    בסופה של כל מלחמה האינטרס העיקרי הוא להעדיר את "התהילה" ולהעלים את הקורבנות. גם פרוצדורה זו אינה חדשה והיא קוראת לאחר כל מלחמה. להזכירכם את הצוללים בקישון בישראל – ללא ספק מיטב הנוער של הצבא – אבל בעת צרה – התכחשות מלאה.
    אז הקריאה היא לכל האנשים בגיל הגיוס – הפסיקו ללכת למלחמות מיותרות.

  2. פריץ היקה הצפונבוני

    הוא היה מהבודדים בזירה הפוליטית בארה"בשהתנגד לפלישה לעירק. כמעט כל צירי הקונגרס והסנטורים תמכו במלחמת השולל הזאת שהמיטה אסון על עירק הרבה למעבר לקרבנות של משטר סדאם חוסיין. מישטר במילא הוחלש אחרי גירושו מכווית -אזורים אסורים לטיס, אוטונומיה לכורדים. וכמובן לא נמצא כל נשק להשמדה המונית.