מה שהכי פחות צריך

הטלוויזיה המודרנית היא האופיום להמונים. אל תקנו, אל תאמינו, תבטלו מינויים לכבלים ואל תצרכו טמבלוויזיה. קוראים בין שורות התקציב – פרויקט בהמשכים
הני זובידה

מה שנותנים לנו הכי הרבה – הכי פחות צריך!

כן, אני יודע כחלון היה שר פיצוץ! הוא סידר לנו את החיים. סלולר לכל פועל. ממש פולקסווגן מודרנית. רובין הוד. לקח מעשירים ונתן לעניים. אבל להזכירכם, אנחנו לא צריכים סלולר. אנחנו צריכים חינוך אוכל ועוד. אז מה קורה בתקציב הנוכחי? האם יש בשורה? ובכן, אני מביא את הבשורה הגדולה ביותר, החוק מאשר הרחבת סמכויות שר התקשורת לצורך יישומו של שוק סיטונאי בתקשורת (עמוד 67).

מדוע? ובכן, הטלוויזיה המודרנית היא האופיום להמונים והרי אנחנו כבר קיבלנו מנה ראשונה של אופיום מחברות הסלולר בדמות הנחה משמעותית על חשבון הסלולר. הסלולר הזה הוא מיותר ומשעבד לחלוטין, היות והטלפון משמש בעיקר לעבודה ולשיעבוד לבוסים שלנו ולא לשום מטרה אחרת, ולא אל תשלו את עצמכם! הטלוויזיה, הידועה בכינוייה הטמבלוויזיה, היא המסמם האולטימטיבי. מטרת הרחבת הסמכויות היא כולה דבש ונופת צופים "תחרות" והורדת מחיר משמעותית של מוצר (ראו סעיף 1(ד)).

עמ' 68 בטיוטת התוכנית הכלכלית הטרייה
עמ' 68 בטיוטת התוכנית הכלכלית הטרייה

אני רוצה להגיד לכל חברי הכנסת וגם לכם: אל תקנו, אל תאמינו, תבטלו מינויים לכבלים ואל תצרכו טמבלוויזיה. זהו השקר הגדול ביותר שיש כאן. עיזבו אתכם מתקשורת וכפר גלובלי. המנגנון עומד וקיים, ואתם צורכים אותו ומעצימים אותו. רוצים תחרות? צפו בספורט. עדיף של ילדים. רוצים הורדת מחירים? ובכן בשורה התחתונה המחירים ירדו רק כאשר המדינה, שהיא שלנו, תחליט לפקח על המחירים בצורה הדוקה. והכי חשוב אזהרה: אל תצפו יותר מדי בטלוויזיה. צפייה ממושכת עלולה לגרום לנזקים חברתיים וסביבתיים. ראו הוזהרתם!

ג'ודי מוזס

לבלוג של הני זובידה

קוראים בין שורות התקציב – פרויקט בהמשכים:

התוכנית הכלכלית: חיבור פוסט-אמוראי | נעמה נגר

תקציב המדינה כפרוזה צרופה | דותן לשם

איך נהיה פה גירעון ומה עושים איתו | איציק ספורטא

מה אין בתקציב? חזון, עתיד | אמנון פורטוגלי

חוק נפגעי הגזזת: בור ללא תחתית | רמי אדוט

מס הגולגולת של תאצ'ר קופץ לביקור | אברהם דורון

מדיניות המסים "החדשה": ההפך משוויון בנטל | נוגה דגן-בוזגלו

הרבה לפני בעיית גזי החממה | יוסי לוס

עוני זה עניין של מצפון. לא צריך להיות סוציאליסט | איציק ספורטא

מדיניות הקיצוצים הורגת אנשים | יוסי דהאן

 

 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. לקסי

  גילוי אישי…
  של תרח זקן.

  בחמש השנים האחרונות, איני צופה בטלויזיה, הנזק העיקרי הוא בניתוק ממה שאנשים מדברים, הרוב מתחממים ממדורת השבט, אני בורח מהעשן.

  כיוצא בזה הטלפון הסלולרי, נוח מאוד להעברת מסרים, בקול ובכתב.
  את האינטרנט אני משאיר בבית כשאני יוצא, יסתדרו בלעדי, שיתחילו להתרגל…
  🙂

 2. רתם

  מצטרפת כמובן ומסכימה עם כל מילה, שלך ושל זבידה

 3. פריץ היקה הצפונבוני

  אמנם אני לא רואה את התכניות הפופולריות.רואה טלויזיה בערבית כדי לא להפסיד ידיעת ערבית ,למרות שהחדשות הן בחלק גדול תעמולה ממשלתית,שקרית לרוב. והפחדת הפלסטינים:,,ראו כמה אנחנו חזקים שלא תעזו לחשוב על התנגדות". אבל יש ערוץ מזו הצרפתי עם מוסיקה מצוינת לפחות לאוזן של יקה צפונבוני יש ערוץ 8 שראיתי שם את הסרטים ,,שומרי הסף" ו,,המעבדה " שחובה על כל אחד לראות. חדשות אני קורא בבקר בעיתון כמו שבני גילי(יליד 1931) עושים מחמים ימימה ויש ערוץ נישונל גאוגרפיק שגם מזה אני נהנה. לא צריכים לשפוך את התינוק עם מי האמבטיה. כמו המגיב הקודם אינטרנט אני רואה בבית והנייד רק לטלפונים וכשאני מחוץ לבית.