רוח גבית להנהגה מזרחית

רון חולדאי הוא נציג ברית של תושבים מבוססים, אשכנזים ברובם, ושל בעלי ההון. ניצן הורוביץ אינו קורא תיגר על ברית זו. לכן על פעילי שמאל רדיקלי להילחם בכל הכוח על הצבת מועמד/ת משכונות הדרום בבחירות לראשות העיר
מתן קמינר

 תנועת עיר לכולנו, על אף שאינה נחשבת תנועת שמאל במונחים ישראליים, היא אחת ההצלחות הכבירות שנחל בתולדות המדינה השמאל הלא-ציוני, המכונה גם "רדיקלי". בבחירות הארציות נתקל השמאל הזה שוב ושוב בחומה הבצורה של הפריבילגיות מהן נהנים האזרחים היהודים במדינת ישראל, חומה שמסתברת כבצורה לא פחות בקרב המעמד הבינוני האשכנזי וה"ליברלי" מאשר בקרב האזרחים המזרחים, האתיופים והרוסים, שיהדותם היא פחות או יותר הקרש האחרון המחזיק אותם מעל התהום.

הזירה העירונית שונה מעט. מכיוון שמרבית ההחלטות הנוגעות לצביונה היהודי והקולוניאלי של המדינה לא מתקבלות בזירה הזאת, מתאפשרות בה בריתות בין קבוצות שונות שנפגעות מהקפיטליזם העירוני על אף חילוקי הדעות בנושאים המכונים "מדיניים". במסגרת עיר לכולנו הצליחו בתל אביב פעילים רדיקליים שהתנגדותם לציונות ידועה לשתף פעולה לא רק עם צעירים בני המעמד הבינוני ממרכז העיר אלא גם עם קבוצה פעילה ונמרצת של תושבי הדרום (לעומת זאת, התנועה הצליחה רק חלקית להתחבר לתושבי יפו הפלסטינים, שרשימתם "יאפא" רצה בנפרד אך תמכה במועמדותו של חנין.)

חמש שנים עברו מאז על העיר, שנים שהביאו עמן שתי מלחמות קטל בעזה, אביב ערבי אחד ומחאה חברתית שהרעידה את אמות הספים. רבים מפעילי עיר לכולנו, שציפו להפיכתה של התנועה ממבנה טרומי לתנועה עממית רחבה ועמוקת-שורשים, התאכזבו. אך עצם הישרדותה של עיר לכולנו והגעתה לזמן הזה תחת תנאי השחיקה של ישיבה על ספסלי האופוזיציה הנוקשים במיוחד של מרכז עינב אינה עניין של מה בכך – ועל כך רוב הקרדיט מגיע לחברי המועצה הבלתי-נלאים של התנועה.

לפני כשלושה שבועות הודיע דב חנין שלא יתמודד שוב על ראשות העיר, ופתח פתח לדיון על הכדאיות שבהעמדת מועמד במערכת בחירות שבה כבר הודיע חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ שיתמודד מול רון חולדאי. יש האומרים שכדאי לאחד את הכוחות כדי להביס את חולדאי בכל מחיר. אבל בלתי-נסבל ככל שלא יהיה, חולדאי אינו אלא נציגה של ברית מוניציפלית גדולה ממנו. את הברית הזו מרכיבים מחד קבוצת התושבים המבוססת, האשכנזית ברובה הגדול, שחיה מצפון לירקון ונהנית ממנעמי שלטונו של חולדאי, ומאידך בעלי ההון העושים ממון רב מהפיכתו של מרכז העיר מאזור מגורים חי למגרש משחקים ראוותני של ספקולציות נדל"ניות.

ניצן הורוביץ אינו קורא תיגר על הברית הזו. במכתב ששלח בתפוצה רחבה כדי להכריז על מועמדותו אין זכר ליפו, ודרום העיר נפטר במשפטים ספורים. תשבחות לראשי העיר לדורותיהם דווקא מופיעות, עם מקום חם במיוחד לראש העיר הנוכחי – שתחתיו שירתה מפלגתו של הורוביץ נאמנה במשך ארבע מתוך חמש שנות הקדנציה הנוכחית. את כדאיותה של הטקטיקה מבחינתו אותיר ליועציו של הורוביץ – מה שחשוב יותר הוא מה שהמכתב מאותת לקבוצות המדוכאות בעיר: הפלסטינים ביפו, הפליטים ומהגרי העבודה בשכונות שסביב התחנה המרכזית, והיהודים המזרחים בכל שכונות הדרום המוחלשות. הורוביץ מאותת להם התעלמות.

אהרון מדואל, יו"ר עיר לכולנו. מדף הפייסבוק תל אביב - יפו צריכה ראש עיר אנושי
סגן יו"ר עיר לכולנו, אהרון מדואל. מבחינה מסוימת פרישתו של חנין מהמרוץ היא יתרון. (צילום מדף הפייסבוק תל אביב-יפו צריכה ראש עיר אנושי)

זה הזמן שעיר לכולנו תרים דגל אחר ותבדיל את עצמה הן מחולדאי והן מאחיו הצעיר הורוביץ. לקראתו של קיץ חם, בו הזירה הציבורית תסער תחת מטר הגזרות שבו מזכה אותנו ממשלת ההון הגדול, יהיה ניתן לרכז בזירה העירונית אנרגיות סביב דרך אחרת. מבחינה מסוימת פרישתו של חנין מהמרוץ היא יתרון, מכיוון שהיא מאפשרת לעיר לכולנו לסמן את הדרך הזו בבחירה שאינה משתמעת לשני פנים: העמדת מזרחי/ת מדרום העיר בראש התנועה, כמועמד/תה לראשות העיר. בחירה כזו מצד עיר לכולנו לא תהיה מאולצת או מלאכותית, שכן התנועה כוללת מראשיתה מרכיב חיוני ופעיל של פעילים ופעילות מדרום העיר. בין הפעילים הללו נמנים שניים מחברי המועצה המצטיינים של התנועה, אהרן מדואל ויעל בן-יפת, ורבים אחרים. אך מועמדות אינה רק עניין של מצוינות אישית, אלא גם של מה שהמועמדים מייצגים בגופם. העמדת מועמד/ת מהדרום תאותת בבירור לאוכלוסיית הדרום שהם מרכזיים מבחינת סדר העדיפויות של התנועה ושחברותם בה רצויה.

האוכלוסייה היהודית-מזרחית היא הקבוצה האתנית הגדולה בישראל. חיבורה ההיסטורי לתרבות המזרח-תיכונית ומיקומה המעמדי הופכים את הקבוצה הזאת לאחת החברות החשובות ביותר בכל קואליציה מהפכנית שניתן לדמיין שתקום בארץ או בעיר. כאשר אפילו קבוצות יהודיות הנהנות מפריבילגיות מופלגות פי כמה אינן מוכנות לוותר על הזיהוי הציוני ברמה הארצית, לא יהיה הוגן או מציאותי לצפות מהמזרחים לעשות זאת ראשונים. דווקא משום כך, ברגע הנוכחי והקריטי אסור לפעילי השמאל הרדיקלי, שמהווים גם הם מרכיב משמעותי בעיר לכולנו, לוותר על האפשרות לתת רוח גבית להנהגה מזרחית שתפעל בזירה העירונית לצדם של פלסטינים, אשכנזים, פליטים ומהגרים. והדרך לתת רוח גבית כזאת היא להילחם בכל הכוח על הצבת מועמד/ת משכונות הדרום לראשות העיר.

המאמר באנגלית

מתן קמינר הוא פעיל בעיר לכולנו

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ג. אביבי

  מסכים.
  יעל בן-יפת או אהרון מדואל הם התקווה גם של המזרחים ושאר מוחלשים משכונות הדרום וגם של המהגרים.
  הורוביץ טוב לשבעים, למתוקשרים, לבוהמיינים ולאליטה האשכנזית. הוא הסמל והתוכן של ה"סוציאליזם" נוסח מרצ.

 2. י.א

  רדיפת הפליטים המחרידה היא גם הקטר המושך את רכבת הגזענות והאנטי-דמוקרטיה.
  וחולדאי הוא שותף מלא להסתה וההתעמרות בפליטים.

  מרצ ישבה עמו בקואליצייה עירונית בעודו נוהג כך, ו"עיר לכולנו" הפקירה בד"כ גם היא את המאבק, ומדיניות הפליטים שלה עוסקת בראש וראשונה במצוקה בשכונות הדרום, לא בהסתה הגזענית וסכנת הגירוש ( http://city4all.org.il/node/485, וביקורת על חולדאי\מרצ ש"שוכחת" את הפליטים http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4296063,00.html )
  מארה על שני בתיכם

  1. דרור BDS

   ""עיר לכולנו" הפקירה בד"כ גם היא את המאבק, ומדיניות הפליטים שלה עוסקת בראש וראשונה במצוקה בשכונות הדרום".
   חבל שאנשים מסוימים מגיבים תגובות מסוימות מבלי לדעת דבר וחצי דבר על פעילותם של מדואל ויעל בן יפת. בנוסף לפורע הציוני חולדאי, גם לגורמים מסוימים האחראים למה שהם מכנים סיוע לפליטים יש תרומה מכרעת למה שהמגיב מכנה הסתה גזענית.

   לך שתה ממימי הירקון.

 3. מרדכי

  רק חבל שהיא מופרכת, ניצן הורוביץ פעיל בדרום העיר ובקהילת הפליטים. כדאי להכיר את המשנה האידיאולוגית שלו לפני שיוצאים בהצהורת קלשאיות ככל שיהיו.

 4. דןש

  ראש עיר חייב להיות האדם המתאים ביותר לניהולה של עיר. הוא חייב להיות קשוב לכלל תושביה. הוא חייב בפיתוח כלל שכונותיה ובמיוחד את אלו הסובלים מחסר. במיוחד בעיר כמו תל-אביב יפו, בעלת אוכלוסיה מגוונת , בעלת פערים תהומיים, חשיבות הניהול ה"מתייחס" והשויוני היא קריטית.

  לא בסיסמאות תפתרנה הבעיות אלא בעשיה ונדרשת כאן עשיה ממושכת ויסודית.

  1. ג. אביבי

   מדוע אחרי כל כך הרבה ראשי עיר אשכנזים צריך עוד אשכנזי?
   מדוע לשיטתך "ראש עיר חייב להיות האדם המתאים ביותר לניהולה של עיר" לא יכול להיות מזרחי? האם בגלל תורת הגזע שאתה אמון עליה?

 5. נרי

  איפה המציאות ואיפה אתה?

 6. עמית

  זאת אומרת שכדי להשתלט על ת"א ולהביס את חולדאי, יש למצוא מועמד שיוכל לגייס קולות באזורים אלו.
  לעומת זאת – למועצת העיר, עיר לכולנו והרכבה, הוא אידיאלי.
  נכון שבעתיד בת"א חייבים להגיע למצב שמועמד/ת משכונות הדרום יהיו מובנים ולגיטמיים לגמרי גם בשכונות הצפון, אבל זה עוד לא המצב.
  לכן בשלב הזה יש לשאוף להשיג רוב במועצה, ולתמוך במועמדותו של הורוביץ לראשות העיר.
  לא נראה לי טעם רב להציב מועמד חסר סיכוי ולהעניק את ת"א לעוד חמש שנים לדיקטטורה הקפיטליסטית של חולדאי – וכל זאת רק כדי להשיג "תוצאה מכובדת" בבחירות.

 7. שי קסירר

  אתחיל ואומר – הצלחתה של עיר לכולנו בסיבוב הנוכחי תלויה בחיזוק ייצוג דרום תל אביב ויפו בתוך התנועה. הן יצוג ומנהיגות מזרחית והן יצוג ומנהיגות יפואית.
  ובכך אני מסכים עם קמינר.

  אך כולי תרעומת על מוטיב חוזר במאמר – מעולם לא שמעתי את המילים שמאל וציונות על הטיותיהן נאמרות כ"כ הרבה פעמים ביחס לעיר לכולנו מאדם שאינו מנסה להשמיץ את התנועה. למה קמינר ממסגר את ההצלחה של עיר לכולנו כהצלחה של השמאל הלא-ציוני?
  מה הקשר?
  זו הייתה הצלחה של מצע חברתי-כלכלי-קהילתי מסוים, לשים אותו על רצפי שמאל-ימין, ציונות-לא ציונות, זהו חטא גדול למפעל שהוא עיר לכולנו, והונאה של מצביעיה הן מקרב הדרום המדוכא והן מקרב המרכז והצפון השבע.

 8. שרלי

  אנחנו עדיין רחוקים שנות אור מהיום שבו תהיה פוליטיקה מזרחית ואפשר יהיה להציג מפלכה או מועמד מזרחי בלי שהוא ייהפך בין יום לאויב העם מספר אחד. אבל צריך להמשיך לנסות.

  לדעתי מבחינה טקטית מועמד כזה צריך להודיע על מועמדותו רק בשניה האחרונה להגשתה, כדי למנוע זמן של הדרה, הכפשות, הגחכה מצד אמצעי התקשורת.

 9. אסף

  הטענה שניצן הורוביץ זהה לרון חולדאי מצחיקה. מדובר בשני מועמדים עם תפיסה אידיאולוגית מאוד שונה, כשניצן הורוביץ נמצא הרבה יותר שמאלה מחולדאי. עם כל הכבוד ליעל בן יפת או לאהרון מדואל, הם לא יוכלו לנצח את חולדאי, הורוביץ כן. כל פיצול יסייע משמעותית לחולדאי, והתוצאה תהיה ברורה: גם בקדנציה הבאה יישב בעירייה ראש עיר שמתעלם מהדרום ושולח פקחים לפרק את המחאה החברתית.

 10. איתי

  כרגיל השמאל מפלג את עצמו לדעת, והפעם בצביעות שלא תאומן. לפני חמש שנים, דב חנין היה מספיק טוב כדי לייצג את תושבי הדרום המזרחים, אבל ניצן הורוביץ לא ייצוגי מספיק? לא מדובר פה בצבע העור, אלא בצבע המפלגה, והפוליטיקה הקטנה והפלגנית של השמאל צועקת מכל שורה בפוסט.

  לא ברור למה בעיר לכולנו רוצים להכשיל את הורוביץ. אולי זו התפיסה הקומוניסטית הקלאסית, שלפיה חייב להיות הכי רע לפני שיהיה הכי טוב, ולכן עדיף שחולדאי ישאר בעירייה כדי שתגבר המחאה החברתית עד שהמוני הפועלים המדוכאים יקימו בריקדות ברחובות. ואולי הסיבה להרצת מועמד מתחרה היא שבעיר לכולנו חושבים שבדרום וביפו לא יצביעו להומו מוצהר. בכל מקרה, זה גול עצמי והפרה מבישה של הסכם, על ידי תנועה שמזוהה בפועל עם חד"ש, אחרי סיכום בין המפלגות על מי מתמודד.

  ולגבי התשבוחות לחולדאי, גם אם לא מסכימים עם המדיניות שלו צריך לומר שהן מוצדקות. מי שזוכר מה היה פה לפני 15 שנה, ומתן קמינר אולי קצת צעיר מכדי לזכור איך נראתה אז העיר שמחוץ לרמת אביב, יודע שחולדאי קיבל עיר מוזנחת, מלוכלכת, עם מאזן הגירה שלילי וגרעונות ענק. עם כל הביקורת שאפשר למתוח עליו, תל אביב של היום היא עיר אחרת. התשתיות העירוניות בעיר בכלל, ובשכונות הדרום בפרט, נראית הרבה הרבה יותר טוב.

 11. שחר.ב

  "יחי הטהרנות". דב חנין קיבל בפעם שעברה שלושים ומשהו אחוז מהקולות כשחולדאי קיבל מחצית מהם, אסמא זחאלקה אגבארייה מדע"ם (זאת שזורקת קולות לפח האלקטוריאלי בכל מערכת בחירות) קיבלה אחוזים בודדים.
  מה לעזעזאל גורם לגורמים שטהרנים של השמאל הרדיקלי לחשוב שהפעם הם יצליחו?
  מדוע ניצן הורביץ איננו חלופה הרבה יותר מרון חולדאי? למה חשוב לשמאל הרדיקלי להיות יותר צודק מאשר לנצח ולהשפיע גם אם זה לא יהיה במאה אחוז בכיוון שלו.

 12. נועם א"ס

  "אין שום סיכוי שחנין לוקח את הבחירות האלה. ברגע שאני רואה שהמספרים מתחילים לטפס לטובתו, טלפון אחד ממני ובניין שלם ברמת אביב יורד להצביע. לתקוות של עיר לכולנו אין שום משמעות" – ציטוט מהזיכרון של דבריו של "קודקוד" במטה הבחירות של חולדאי האחראי על הפעילות השוטפת הקלפיות, יום הבחירות המוניציפאליות. מתוך כתבה בעיתון "העיר" מנוחתו עדן.

  הנה שוב חוזר הטיגון בתגובות למאמר של אנשי השב"ע, על חישובי מנדטים ותפילות הלב היהודי החם על "חזרה לשלטון". כמו זבוב שמתנגש בשמשת הזכוכית שוב ושוב בלי להבין למה הצד השני של החלון נגדו.

  כל עוד ניצן הורביץ ימשיך לסחוב אלונקות ב"מחאה" שפיברק יאיר לפיד, זהות האינטרסים בין מרצ וחולדאי תישאר נתונה: שמירת הסדר הפריבילגי הקיים. לנטייה מינית אין שום קשר לזה. להיפך. הומואים בשירות הצבא הם לא הומואים, הם נמושות. השת"פ הקואליציוני בין הטייס וסוחב האלונקות הוא מובנה וטבעי כמו הדג שמלקט שאריות בשר שנדבקו בין שיני הכריש – "הבדלים אידיאולוגיים" או לא "הבדלים אידיאולוגיים". מושא התשוקה של השב"ע – ממשלת רבין עליה השלום, הייתה מהממשלות הקפיטליסטיות ביותר שנודעו כאן. זה השמאל – שהחל עם ההפרטות, ייבוא העבדים הזרים של השוק החופשי, והשבירה של העבודה המאורגנת. איפה ראינו את מרצ במאבק נגד פינוי של כפר שלם ועג'מי? איפה ראינו את מרצ במאבק נגד ההפרטה הפושעת של הדיור הציבורי ביפו? בכל הארץ? (מהלך שגם החל, אם אני זוכר נכון, בממשלת רבין). איפה הפעילים של מרצ במאבק לדיור ציבורי עכשיו? הצלתם בית אחד בשייח' ג'ראח? איפה היו פעילי מרצ בפינויים של מאהל התקווה ומאהל לווינסקי? צעקתם "הו-הא מי זה בא מדינת הרווחה" והלכתם לקושש קולות? משלשלים את הפתק הנכון פעם בארבע שנים בטקס הזעיר בורגני החביב של הבחירות לפרלמנט של האתנוקרטיה הציונית (או לעיריות שלה) וחושבים שבזה זה נגמר? זה "השמאל"? על הדגלים שלכם אתם יודעים להיאבק יפה מאוד. ניצן הורביץ (הפעם בלי אלונקה) על השער של טיימאאוט, אותו פמפלט פוליטי שמאלני ידוע, וככה גם תמר זנדברג שידעה יפה מאוד להופיע למצלמות בתחילת ההפגנה על התקציב של לפיד ולהיעלם מיד אחר כך. הו-הא מי זה בא?

  עד שלא יתעשתו במרצ ויתעמתו עם חברה ומדינה שמתקיימות לא בשביל התושבים שלהן אלא תמיד וקודם כל בשביל מישהו שנולד בווילנה או בניו יורק והמילה היחידה בעברית שהוא יודע זה HASBARA, אין שום בסיס ליומרה היהירה על "אופוזיציה אמיתית", שלא לדבר על "שמאל". ועוד שואלים בניגון חסידי נושן איך זה שגוש אמונים סובבו את המדינה הזאת לאורך עשורים, כשאהבל מדופלם אחד כמו איתמר בן גביר מתקתק יותר פעולה "בשטח" משישה מנדטים של "שמאל" בכנסת. מתי יחליטו להתחיל לדבר במרצ על דמוקרטיה אמיתית בין הירדן לים – כשבנט ולפיד, שנושאים את אלונקות השוויון בנטל ומנסים לשנות עכשיו את הוראות הפתיחה באש על מפגיני נאבי סאלח, ייספחו את אזור C, או שנחכה עד שיספחו גם את אזור B? ואולי דמוקרטיה כזאת לא מסתדרת עם הליברליזם האזרחי הגאה של אנשי הווילה בג'ונגל? יש למישהו איזה ניחוש? "רק לא ביבי" כבר אמרנו?

  הקישור למכשלה הציונית שנעשה במאמר מדויק וחיוני. לאומנות היא הכלי המהותי בארסנל של הקפיטל לוודא שההמונים המשועבדים תמיד יזהו את הצורך שלהם בביטחון-ההבל שמקנה להם סחיבת האלונקות עם האינטרס של הקפיטל להעצים את עצמו עד אינסוף. זאת המכשלה הנצחית שמבטיחה שכל מחאה חברתית של מאות אלפים תמיד תוליד רק עוד יאיר לפיד תורן. הברית הנצחית בין לאומנות וקפיטל לעולם לא תכזיב.

  יש לתמוך באהרון מדואל מול הקואליציה המהותית, הציונו-אשכנזית, בין הקפיטל הלבן ועושי דברו. שום שינוי לא יגיע מחזרה מדומיינת "של השמאל לשלטון". שינוי יגיע רק מזה שבכלל יהיה שמאל. טהרנות עאלק.

 13. רוני

  הטענות כאילו ניצן הורוביץ אינו פועל לטובת כלל תושבי העיר אינן נכונות וחסרות בסיס. ניצן מבין את המרחב העירוני היטב ויודע איך לנהל אותו. הוא קשוב לרחשי הלב ולמצוקותיהם של תושבי העיר בלי קשר למיקומם ביחס לאיילון או לירקון. פעילות הברוכה בכנסת לאורך השנים מלמדת שהוא איש אמיץ שיודע לנהל מאבקים, ואין ספק שהוא יפעל לשיפור החיים בתל אביב-יפו.
  מעבר לכך, ההצבעה בבחירות המוניציפליות נעשית בשני פתקים – לראש העירייה ולמפלגה, כך שאפשר לתת ביטוי לתושבי הדרום גם מבלי להציג מועמד/ת נוספ/ת באופן שיקטין את הסיכוי של ניצן להיבחר.

 14. דן

  יפה מאוד שנזכרתם, רגע לפני הסוף. בשביל חיכיתם לדב חנין, שיואיל בטובו להודיע שהוא משאיר לניצן הורוביץ את הבמה? למה לא פעלתם כבר שנה מראש לבנות מועמד דרומי ומזרחי? יש לעיר לכולנו פעילים דרומים מרשימים, אהרון מדואל יכול היה לדעתי להיות מועמד מצויין לראשות העיר – אבל הוא היה צריך להתגייס לזה שנה מראש, ולא לחכות עד עכשיו לדב חנין.

  וגם דב חנין, גאון הדור, יכול היה להבין מראש שניצן הורוביץ הולך לרוץ ואין טעם להכשיל גם אותו וגם את המועמדים הדרומים בתוך התנועה של עצמו.

  ודבר אחרון: מספיק עם האשליה הרומנטית הזו כאילו ניתן לאחד את כל הקבוצות כל הזמן. למהגרים יש אינטרס מובהק להישאר בדרום ת"א, ולתושבים הוותיקים של השכונות יש אינטרס מובהק לפרק את הגטו שהקימו בלב שכונות הדרום. זה חס וחלילה לא אומר להיות גזענים, או אומר לדרוש גירוש של פליטים לארצות מהן ברחו – אבל זה כן אומר לדרוש מדיניות אקטיבית שתגרום לפיזור של פליטים ברחבי הארץ, זה כן אומר לשים קץ למצב הנוכחי שבו הם מקבלים בפועל אישור לעבוד באיזה סקטור ואיזה מקום שהם בוחרים. גם היעדר מדיניות הוא מדיניות – ואם אין מדיניות שמנטרלת את כוח המשיכה הכלכלי של ת"א, אז יש מדיניות שמעודדת את הגטו בדרום ת"א. זה חשוב לא פחות משאלות חשובות אחרות כמו איפה זורקים את האוטובוסים, איפה בונים להם אוהלים ואיפה נותנים לחבורת צפונבונים לחלק להם מרק. אם אתה לא מבין את זה אז אתה לא תקבל יותר מדי קולות בדרום ת"א (אם כי אני מתרשם שאהרון מדואל דווקא מבין את זה יותר טוב ממך)

 15. דוב

  האג'נדה של הבחירות לעירייה היא להוריד את חולדאי השאר לא חשוב
  מי שלא מבין זאת כנראה שלא השתתף אפילו פעם אחת במחאה החברתית, לא שמע על הפליטים ולא הסתובב בדרום ת"א וביפו.
  דוקא לניצן הורביץ יש סיכוי לנצח בבחירות משום שהוא לוקח קולות מהפוטנציאל של חולדאי
  אם "עיר לכולנו" תציב מועמד, חולדאי ינצח והיא תמשיך להשחק באופוזיציה. ניצן בראשות העיר יצטרך את עיר לכולנו. כך נרוויח פעמיים.

  1. דרור BDS

   1. בזמנו אמרתי כי לא משנה מה ימלמלו תומכי מרצ, נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. באו כל מיני ציונים עם כל מיני רעיונות ועם כל מיני חישובים וניסו להוכיח באותות ובמופתים כי ייתכן רוב חוסם אם ורק אם תומכי דעם לא יתפתו להצביע על פי צו מצפונם ויצביעו למפלגה אחרת.
   2. היום באים אותם אנשים עם אותם רעיונות ועם אותם טיעונים ואותם חישובים וממלמלים את אותם מילמולים. איך היה לאכול את הכובע? טעים? להגדיל לך את המנה? להוסיף צ'יפס וקטשופ ומיונז?
   3. חשיבות מועמד מזרחי לראשות העיר אינה נובעת מסיכויי החלפתו של פורע ציוני א' בפורע ציוני ב'. חשיבות מועמד מזרחי נובעת מהנראות הציבורית של מועמד מזרחי ומהשיח הציבורי שמועמד כזה יעודד. ראה הצהרת בשארה על התמודדותו לרה"מ כאשר שני המועמדים האחרים היו שרון וברק. גם אז היו כל מיני שצרחו רק לא שרון.
   4. פורע ציוני על שום מה? על שום השתתפותו של ניצן הורביץ, יחד עם אבי דיכטר, מירי רגב ועוד קרוב לאלף בני אדם שצעדו במסע אלונקות למען שירות צבאי חובה לכולם ובמחאה נגד הפטור לחרדים מגיל 22.
   http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-323aa3590189d21004.htm
   מאחל לכם, תושבי ת"א על אשכנזיה, מסתנניה, פליטיה, ומכיני המרק, עוד 5 שנות חולדאי, עוד 5 שנות זיהום אוויר פי 3 מהמותר בתקן האירופאי, שלא תמצאו חנייה גם עוד 100 שנים למרות הבטחותיו של הורביץ, ושלא תוכלו לרחוץ במי הביוב המכונה ים עקב השתלטות של בעלי הון על אתר הפסולת המכונה חוף הים.
   5. יולי אוגוסט שמח וחום קל.