כמה דברי טעם בקריאה להפגין הערב

יוס ברוך קורא להמשך ההתנגדות העממית
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
  תגובות

   

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. epk

   איזו התנגדות עממית? מה שנשאר ממחאת הדיור הוא בעיקר קבוצות פעילים ממפלגת העבודה ומרצ ותנועות הנוער הציוניות. אין אפילו חלק משמעותי בציבור שמודע לקיום ההפגנה או שעשוי להגיע לדף הזה.

   אז במקום "המשך ההתנגדות העממית", ראיתי בעיקר אנשים שכאשר הם בקואליציה, הם ממשיכים באותם קווים פחות-או-יותר. וחוץ מזה, פעילים בתנועות גזעניות רוצחות ערבים שבאו לנופף בדגלי המדינה. לא יכולתי להישאר.

   מעבר לכך. הדבר המפחיד באמת איננו הפגנות. הפגנה היא הצורה המינורית ביותר של התנגדות עממית. כשאנשים מצליחים להישאר ביחד ומאורגנים במקומות _העבודה_ שלהם ומקומות _המגורים_ שלהם/ן, ולשנות את הצורה בה דברים עובדים שם – זוהי הפעולה הישירה להגשמת המאוויים שלנו. זוהי ההתנגדות העממית האפקטיבית. ההפגנה ונשיאת השלטים וקריאת הסיסמאות, זהו ניסיון לפעולה _עקיפה_, וזהו סימן של חולשה. מי שיממש צדק חברתי הם אנחנו, ולא הממשלה, ולא האופוזיציה.

  2. אסנת

   הישראלים קונפורמיים. מפחדים לצאת מהשורה. רוצים ביחדנס כנוע.
   מסכימה עם כל מילה שלך.
   תמשיך אתה משכנע ומדבר אל הלב.

  3. פריץ היקה הצפונבוני

   להפגנות על מחירי הקוטג' והמע"מ יוצאים רבבות או לפחות אלים עלהכיבוש בן ה46 על שפיכות הדמים , פשעיו,עוולותיו ,סרבנות השלום והסכנות שלו,בקושי 500 יצאו להפגין.
   עוילם-גוילם.