נקודה שחורה

כמה דימויים מתוך התערוכה שתוצג בבית אחותי במסגרת חגיגות "לילה שחור", הקונטרה לאירועי העיר הלבנה של חולדאי
יורם בלומנקרנץ ושולה קשת
רבקה בכר, 2013
רבקה בכר, 2013
נטע אלקיים
נטע אלקיים, 2012
bennywoodoo
Benny Woodoo, 2012
יורם בלומנקרנץ
יורם בלומנקרנץ, 2008
דפנה שלום, 2008
דפנה שלום, 2008

התערוכה "נקודה שחורה" תוצג במסגרת אירועי "לילה שחור" בבית אחותי, מטלון 70 תל אביב, מ-27.06. משתתפים/ות: אהובה מועלם, איה מיכלין, אניסה אשקר, אסתר כהן, ז'וזף דדון, דפנה שלום, ורד נסים, יורם בלומנקרנץ, מאיר גל, מוטי מזרחי, נטע אלקיים, פיני עזרא, רבקה בכר, שולה קשת, שלומית כרמלי, Benny Woodoo, Oum Kultuv. אוצרים: שולה קשת ויורם בלומנקרנץ. לפרטים נוספים

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. יורם

    העבודות בתערוכה 'נקודה שחורה' הן נציגות כמעט אקראיות מתוך גופי העבודות הנרחבים של האמניות והאמנים המשתתפים. האמנים התבקשו לבחור עבודה שחורה ממלאי העבודות שברשותם וזאת על מנת ליצור מקבץ כהה של דימויים על קירות הגלריה.
    אוצרות זאת מבקשת לרוקן ממשמעות את התייחסויותיהם הספציפיות של האמנים לצבע השחור ותחת זאת ליצור אפקט אסתטי חזק ומרוכז. זהו מקבץ עבודות שרק מעצם התגודדותו יוצר מחווה מכוונת מקום (site specific) שמסמנת את מיקום התערוכה וזמן התקיימותה ביתר חדות. זאת נקודה שחורה על מפת האירועים של לילה לבן 2013.