שנה בלי תקוה

הרבה דברים הוא הזמן, אך רחמן אינו אחד מהם. במלאת שנה למותה של תקוה לוי
שיקו בהר
תקוה לוי ז"ל
תקוה לוי ז"ל

הרבה דברים הוא הזמן, אך רחמן אינו אחד מהם. שנה דכאנית וסילונית טסה לה כך פתאום מאז שהפמיניסטית ואשת החינוך המזרחית תקוה לוי (1960-2012) השאירה אותנו כאן מאחור תוהים ותועים. שלא כמו לפני אחד עשר חודשים, אין בי כוחות להוסיף מילים על תקוה מתוך האינסוף שישנן לי. אולי אחרים ואחרות תמצאנה חזקות ממני. אני מצרף לפיכך טקסט שתקוה כתבה ב-2004 בגיליון של כתב העת "מצד שני", שכותרתו "נשים בסכסוך". תקוה פרסמה אז גם שיר שהיא כתבה ב-1987. אני מאמין שגם אלו ששירה בדרך כלל אינה מעניינן/ם תוכלנה לנגוע באוונגרדיות התקוותית שרבות ורבים מתגעגעים אליה כל כך. המשיכי לעוף בשלום יקרה. צחוקך המתגלגל והרועם נשאר כאן איתנו.

עוד על תקוה לוי

בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. רון י

    שתנוח בשלום

  2. רונית חכם

    אוי כמה מתגעגעת. תודה שיקו שאתה מביא פיסות ממנה שנתנחם בהם מעט.