שנה בלי תקוה

הרבה דברים הוא הזמן, אך רחמן אינו אחד מהם. במלאת שנה למותה של תקוה לוי
שיקו בהר
תקוה לוי ז"ל
תקוה לוי ז"ל

הרבה דברים הוא הזמן, אך רחמן אינו אחד מהם. שנה דכאנית וסילונית טסה לה כך פתאום מאז שהפמיניסטית ואשת החינוך המזרחית תקוה לוי (1960-2012) השאירה אותנו כאן מאחור תוהים ותועים. שלא כמו לפני אחד עשר חודשים, אין בי כוחות להוסיף מילים על תקוה מתוך האינסוף שישנן לי. אולי אחרים ואחרות תמצאנה חזקות ממני. אני מצרף לפיכך טקסט שתקוה כתבה ב-2004 בגיליון של כתב העת "מצד שני", שכותרתו "נשים בסכסוך". תקוה פרסמה אז גם שיר שהיא כתבה ב-1987. אני מאמין שגם אלו ששירה בדרך כלל אינה מעניינן/ם תוכלנה לנגוע באוונגרדיות התקוותית שרבות ורבים מתגעגעים אליה כל כך. המשיכי לעוף בשלום יקרה. צחוקך המתגלגל והרועם נשאר כאן איתנו.

עוד על תקוה לוי

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. רון י

    שתנוח בשלום

  2. רונית חכם

    אוי כמה מתגעגעת. תודה שיקו שאתה מביא פיסות ממנה שנתנחם בהם מעט.