יש בי אהבה

בימים האחרונים נראה שהחברה הישראלית מצליחה יותר מתמיד לחשוף את פרצופה הגזעני והנלוז, והכול בגלל שתי לוויות ואף לא חתונה אחת. אבל יש בי אהבה והיא תנצח
הני זובידה

אני אוהד הפועל תל אביב, אבל לא רואים עלי. כך אומרים רבים. אני יותר מתאים לקהל של בית"ר, אותם אגב אני לא שונא. חלק ניכר מהם חברים טובים שלי. פעמים רבות אני מנסה להסביר למה זה לא נכון לחשוב בצורה של שחור ולבן, כן ולא, אלא יותר במובנים של רצף, וזה לא כל כך הולך לי. אבל בימים האחרונים נראה כי החברה הישראלית מצליחה יותר מתמיד לחשוף את פרצופה הגזעני והנלוז, והכול בגלל שתי לוויות ואף לא חתונה אחת.

זה התחיל עם מותו של גדול פוסקי הדור, הרב עובדיה (עבדאללה) בן גורג'יה יוסף. כמה וכמה אנשים לא אהבו את העצב הנורא וההתכנסות של כשמונה מאות אלף אישה ואיש, במפגן הכוח הגדול ביותר אי פעם במדינת ישראל על מנת לתת כבוד לאיש ולזכרו. כינו אותם פרימיטיבים, כת, חסרי דעת, נבערים ועוד כהנה וכהנה. אבל האנשים בשלהם, הם הלכו אחר האיש שסימל עבורם יותר מכל דבר אחר את מה שהם ראו כ"ישראליות".

ואז הלך לעולמו אריק איינשטין, אותו אוהד ספורט והפועל תל אביב כה מוכר ידוע ואהוב. האיש, שחשוב להזכיר, ניסה לבעוט ולמרוד כמעט בכל מוסכמה של החברה בה הוא גדל. רק על מנת להזכיר לאלו מאיתנו בעלי הזיכרון הקצר, אותה "ארץ ישראל ישנה וטובה" שרבים מאיתנו עורגים לה, אריק וחבורתו עשו הכול על מנת לבעוט, לנתץ ולהרגיז אותה חדשות לבקרים. בין אם במוסיקה מרדנית, ביגוד מוזר, זקנים, חיי קומונה עם שחרור מיני, צריכת סמים ואלכוהול ויבוא תרבות, רחמנא ליצלן היישר ממחוזות הגולה. מה שאיינשטין וחבורתו אמרו אז לאותה ארץ ישראל ישנה וטובה לדידי הוא: עופי לנו מהעיניים. אנחנו עושים כאן משהו חדש, שלנו!.

ואז שוב קמו להם כל אותן "נשמות הטהורות" שמצאו בעניין קרדום לחפור בו על מעמדם ההולך ופוחת בעיני הציבור הישראלי והופ מצאו את הסולם לצאת ממרתפי השיכחה חזרה לתודעה הציבורית, ומה יותר קל מאשר לדבר קצת גזענות ושנאה. והרי הקרקע כבר הוכנה להם על ידי הפארסה של משטרת ישראל בתיק איל גולן, שהרי איל גולן כנראה לא יועמד לדין. אם במוסר עסקינן אין כלל שאלה שקיום יחסי מין עם קטינות אינו בחלק הטוב של ספר המוסר שלי. אבל, ברור לי, שספר המוסר שלי אינו אחיד ומשותף לכל. מהאשמות בבעילת קטינות, הפכו את הזמר הכי ישראלי – איל גולן – שאם נרצה או לא הוא המושמע ביותר בישראל מזה מספר שנים כמו גם הפופולרי ביותר, למתחמק מתשלומי מיסים. והכל ברצף. נראה כאילו מישהו אמר אם לא ניתן לטפול עליו את נושא שערוריית המין, נעבור למשהו אחר – ובחלק האחר הגיעה לה ההדרה, הגזענות והשנאה.

הוא לא ישראלי! הוא הכי ישראלי! הוא זמר מזרחי! זה מייצג את ארץ ישראל הישנה והטובה, ואילו זה את התדרדרות הערכים בישראל. כמה גועל? כמה סחי? ומדוע? שהרי אריק, ינוח על משכבו בשלום, לא חיפש וכעת גם לא יחפש את הכבוד או הכתרים הללו. לאריק, לא אכפת היה למי יקראו ישראלי, זהו לא סיפור האב הבן ומשרד האוצר. זהו איש אחר, צנוע, נעים הליכות ובעיקר לא מחפש כבוד, שהרי גם בחייו הוא לא הסכים לבוא ולקבל פרסים שניתנו לו.

אז למה הם עושים זאת? ובכן, הם עושים זאת לא משום שהם אוהבים את אריק או את שירתו, הם עושים זאת משום שהם שונאים את האחר יותר מאשר אוהבים כל דבר אחר. הם עושים זאת משום שהם רוצים להאדיר את עצמם, לנסות ולבסס את מקומם בהיסטוריה. הם עושים זאת משום שהם פחדנים! המיתוס של ארץ ישראל הישנה לא קיים יותר וספק אם היה קיים אי פעם. מה שיש הוא המהות והוא הווה, תשתלבו או שפשוט תשתקו.

לאור כל אלו, אני הני זובידה, אוהד הפועל תל אביב קורא היום: יאללה בית"ר! כי אותי לא מניעה שנאה, אלא, בראש ובראשונה, אהבה – מה יותר ראוי מהמילים הבאות:  "יש בי אהבה והיא תנצח…"

הפוסט התפרסם לראשונה בבלוג של הני זובידה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מאיר בביוף

  כל השנים שראינו אותך מסתופף בין כתליו של בית הסופר, כל הדיונים והשיח המזרחי הביקורתי שהידהד, בקשת הדמוקרטית המזרחית – ורק עכשיו אתה מגלה את פרצופה האמתי של הגזענות האשכנזית? רק עכשיו אתה נחשף לעדתיות החלוקתית של יוצאי עיירות מזרח אירופה, שרק במזרח הערבי הם יכולים להתהדר בטווסיות האירופית, עאלק, שלהם? האם הרב עובדיה ואריק איינשטיין היו חייבים למות כדי שתבין שהרטוריקה המדברת על עידן הפוסט עדתיות אינה אלא שיח אשכנזי, שהוא בחזקת בלוף ציני מתחילתו ועד סופו?

  ובכלל, תעלומה בעיני הכיצד אפשר להיות גם מזרחי וגם אוהד הפועל תל אביב – הביטוי האולטימטיבי של מפעל הגזענות האשכנזית…

  ולבסוף: עוד כמה לוויות צריכות להתקיים כדי שתגיע למסקנות האופרטיביות המתבקשות?

  1. רועי עומיסי

   מאיר בביוף היקר – האם אתה מסוגל להבין שאנשים הם לא רובוטים ולא כל ההעדפות שלהם נגזרות אחת לאחת מקטיגוריות א-פריוריות? אחרת בשביל מה לחיות בכלל? זה שהוא אוהד את הפועל ת"א הופך אותו להרבה יותר מורכב. כאלה אנחנו, בני האדם, סותרים את עצמנו, מוזרים, לא מפוענחים.

  2. ג. אביבי

   ראשית, יש לברך על כל קול מזרחי נוסף המגנה את הפסיכוזה האנטי-מזרחית המלובה בתשקורת הכל-אשכנזית בכל הזדמנות כמו גם הפעם.
   אני מבין מהיכן באה הביקורת על האני, אבל צריך לומר משהו נוסף. גם בעת הקרנת הסדרה הטלוויזיונית "השד העדתי" של אמנון לוי היו מי שהתריסו נגד לוי: "פתאום גילית? בשדרות כבר ביקרת? איפה היית עד כה?" וכו'. זאת, במקום לחזק קול של מזרחי נוסף הקורא תיגר על ההגמוניה הגזענית מדכאת המזרחים. חלק מהאינטלקטואלים המזרחים, כולל מהבולטים בשיח המזרחי, בהגיעם למסך הטלוויזיה או לשידורי רדיו, מעדיפים לדברר כל עוולה אחרת בישראל ובעולם, ואת דיכוי המזרחים לא להזכיר או להמעיט בהתייחסות אליו או להכחיש (ממש כאחרון מכחישי פשעי הגזענות האשכנזית). יש גם תופעת מומי-דהאנים שמספרים לכל העולם שאי-השוויון העדתי "כמעט" הסתיים ומחר בבוקר יהיה בישראל שוויון מוחלט….
   אם יש מקום לביקורת – כמו גם על הרבה מאמרים אחרים – זה על העדר שורה מסכמת מסוימת. שורה הקוראת להחלת העדפה מתקנת עד השגת שוויון מלא למזרחים ולפלסטינים וביטול מוחלט של ההגמוניה האשכנזית בישראל.

 2. עמית

  אז זה לא בסדר לבקר את ההפגנה ההמונית של הרב עובדיה – בה השתתפו מאות אלפי החרדים, ומספר קטן בהרבה של מזרחים-מסורתיים – על האללת אלילים, יצירת מיתוסים ואמונות טפלות… אבל זה בסדר לעשות אותו דבר עם המתאבלים על אריק איינשטיין ו"ארץ ישראל הישנה והיפה"?

  אם כבר אתה רוצה למצוא הקבלה בין התגובות לשתי הלוויות, הרי שבשני המקרים היו את אלה שלא הצליחו להתחמק מלבקר את המתאבלים על כל האתוסים והמיתוסים שהם המציאו סביב הגיבור שלהם. במקרה של אריק איינשטיין גם אתה נמצא בקבוצה הזאת. אמרת דברי טעם לגבי איינשטיין ומי שהוא היה באמת מאחורי האתוס שהובנה לאחור לגביו. רק חבל שיש לך בעיה עם אלה שעשו אותו דבר בהקשר של הרב עובדיה.

  1. שאול סלע

   עמית

   הביקורת על שי גולדן,גדעון לוי ויעל פז-מלמד היא על כתיבה גזענית כנגד יוצרים מזרחים והפופ המזרחי. כתיבתם היא גזענית משום שבמקום בו רצו לכתוב על יצירתו וחשיבותו של אריק איינשטיין הם הוסיפו למאמריהם את הזמרים המזרחים ואיתם את הפופ המזרחי,כאשר מובן שהיוצרים המזרחים קיבלו מהם את המעמד של מחריבי תרבות.

   על גדולתו של אריק איינשטיין כיוצר ומוסיקאי הם יכולים לכתוב כאוות נפשם. זכותם גם לכתוב שהיצירה המוסיקלית של אריק איינשטיין עומדת בשורה אחת עם ג'ון קולטריין,דיוק אלינגטון ,סטינג ,הביטלס,פינק פלויד ,קווינס והדאייר סטרייטס. הם גם יכולים לכתוב שהאלבומים של אריק איינשטיין עולים באיכותם על המיסה של באך והרקוויאם של מוצארט.

   מי שמזהה ישראליות עם אריק איינשטיין (וכל מה שלא אריק איינשטיין הוא לא ישראלי ) מנסה להפעיל כפייה תרבותית כנגד מי שלא בדיוק מתפעם מאריק איינשטיין

 3. סמולן

  צריך לומר שאני מוצא את עצמי, להפתעתי הגמורה, מסכים עם דברים שזובידה כותב. צריך גם לומר שלמיטב הבנתי – כל מה שיש לי – זובידה הוא אידיאולוג של צורה של גזענות. אז אולי גם אני כזה.

  מכל מקום, מה שמכונה "ארץ ישראל הישנה והטובה", אינו בדיוק מיתוס. הוא התקיים בפועל ממש על פני האדמה, והויכוח הראוי הוא רק בשאלה באיזה היקף. אבל אני מסכים לחלוטין שאיינשטיין משקף הסטה של המונח קדימה בזמן. אולי בגלל שמטבעו הוא נועד להיות תמיד ביטוי של מוות וחוסר נוכחות. מכל מקום, אפילו השירים של איינשטיין היו רוק. יש כמובן הגזמה עצומה – אפיינית – ברעיון שאיינשטיין "בעט" במדינה ובציונות וכן הלאה. אלו קשקושים שכנראה מסייעים לאדם פנאטי להכיל אמן גדול במרחב מושגי שמודד כל דבר במונחים פוליטיים הנוגעים לשאלת "טוב לקבוצת העצמי" (יהודים, כמובן) או לא. מהלך די ציוני, אגב. אבל גם בלי שאיינשטיין "יבעט" הוא בוודאי מסמן שינוי מהסוג שכרוך גם בביקורות החריפות של השמאל הציוני על המפאיניקים שהקימו את המדינה. בינו ובין ההיסטוריונים החדשים מחבר קו ישר, בטח. אולי הוא לא היה מסכים לזה, אבל ההסכמה שלו לא נחוצה. התפקיד החברתי שמילא היה כזה: ערעור והצעה של חלופה.

  הדבר המדהים הבא הוא שאני נוטה להסכים עם ההערכה אודות אי-ההבנה של תפקידו העצום והחשוב של עובדיה יוסף. לא עם הרטוריקה של זובידה, אבל כן עם התכנים. בסופו של דבר, באו לארץ ישראל יהודים מתפוצות ערב, ופגשו פה אשכנזים. וכעת, אם יש במאה העשרים קבוצה שיודעת להתחרות על מקום כאליטה אינטלקטואלית, אלו האשכנזים. משהו באשכנז, מה שזנד קורא "עם היידיש", היה מוכן היטב למאה הזו. לא רק כבודדים אלא גם כקבוצות ורשתות חברתיות. לא ברור לי מה ואיך, אבל הנתונים די ברורים: אשכנזים מתחרים יעיל מאד, גם מבנית וגם תוכנית. בישראל המצב קשה במיוחד, היות והם הקימו את המדינה, בשם השם. ובכן, מזרחים התמודדו עם התחרות הקשה הזו כמיטב יכולתם. אבל בין כל המזרחים, נמצאה רק תנועה אחת שיצאה להתחרות באשכנזים במגרש הביתי של האשכנזיות, כלומר למדה ליטאיות אצל הליטאים, וגידלה פוסק-על ענק. למרות שהריצפה היתה מוטה מאד, אצל יוסף הדבר כמעט ולא הורגש. לא רק גאון, אלא אדם אמיץ מאד, שלא נבהל ולא נפל לפאראנויות המזרחיות שהאתר הזה סוגד להן כל כך. במקום זאת, הוא עשה הלכה טובה יותר ופוליטיקה יעילה יותר. הגאונות שלו לא מתבטאת רק ביכולת אינטלקטואלית נדירה, אלא גם בבסיס רגשי יציב כל כך. כמו שאמר הילברט על אלברט איינשטיין, כל ילד בגטינגן המתמטית היה יכול לפתח את היחסות. אבל פחדו. כמו אלברט, הגאונות של יוסף קשורה לכך שלא נבהל.

  עוד אדם אמיץ הוא אייל גולן. מוזר, אבל הסאב-טקסט של הכותב מתאים לי כמו כפפה (אם כי, כרגיל, לא הבלבולים על מתקפה אשכנזית). צריך לומר בבירור: גולן הוא היורש של איינשטיין (אריק). הוא היורש המובהק ביותר, הוא הפרשן הטוב ביותר שאני מכיר לשירים של איינשטיין, והוא יוצר גדול מאד בזכות עצמו שבדומה לאיינשטיין, יודע לשתף פעולה. צריך לומר משהו על אונס הקטינות שהוא נאשם בו: גם בספר שלי זה דבר רע. אבל הספר שלי קשור בעיקר לבנות שלי, והשאלה היא איך זה יראה להן. המשפחה שלי, מכל הצדדים, כוללת סיפורים על נשים שנישאו מוקדם (לוב) או התאהבו מוקדם באדם מבוגר מהן, וחיו איתו כל חייו וחייהן (ארץ ישראל הישנה והלא-קיימת). אני לא טוען שבמקרה של הנערות שבילו עם גולן ואביו מדובר באהבה, אלא שגיל ההסכמה הוא נתון די שרירותי, ושלאחרונה מטשטשים ההבדלים הבין-גיליים, בין היתר דרך טכנולוגיה ביולוגית והבניות של אופנה ומדיה. גולן נראה צעיר לגילו, הנערות נראות מבוגרות לגילן, ויתכן שפער הדורות, שהיה כה דומיננטי בימי אריק איינשטיין, נסגר קצת. למרבית הזעזוע, המשמעות היא כפולה: קודם כל, שמין בין בגירים וקטינות לקראת סוף קטינותן יהיה נפוץ יותר, ושנית שאנשים שמגיעים מחברות מסורתיות שבהן הפער הבינדורי לא היה דומיננטי כמו אצל האשכנזים יוכלו להתחבר מהר יותר למגמה הזו (אצל האשכנזים, כזכור, דורות הושמדו פיזית). אם הניחוש שלי נכון – שניים שלושה דוקטורנטים ואפשר לדעת – אזי גולן לא הולך להיות המזרחי הראשון שנופל בגין עדכון-יתר. עדיין, הוא ישראלי מובהק, וזמר נפלא. ככה זה באמנות: הם לפעמים הולכים על הקצה, ולפעמים נחתכים ממנו. יש לשער שגולן ידע לאילו סיכונים הוא נכנס כשעזר לאבא (לכאורה, לכאורה). יהיה בסדר, הוא אמן גדול, ולאמנים כמוהו סולחים גם על נפילות קשות. לעמוס קינן סלחו על פשעי מלחמה וניסיון לרצח שר.

  1. סמולן

   אופס, צ"ל "המזרחי האחרון"

  2. אדם

   אז מה אם יוסף היה רב ענק? גם ברוך גולדשטיין היה רופא בחסד כנראה. וגם מיגאל עמיר היה אולי יוצא משפטן מבריק. עובדיה יוסף הוא מבשרה של המערכת הציונית הקולוניאליסטית. זה שהוא "שחור" לא הופך את המעמד שלו לפחות אופרציונלי ובעל אחריות. עצם זה שהמזרחים הפכו אותו לאיזה מנהיג רדיקלי רק מראה כמה שהם בעצם רצים להסתופף בלבו של המיינסטרים הישראלי-ציוני. המזרחים האלה הם sellouts לציונות, וזה שהם מבקרים את בן גוריון לא הופך אותם לפחות כאלה.

 4. נרקיס

  מישהוא עם יכולת יכול להרים את הכפפה ולטפל בו? צריכים לעשות מעשה, כנגד אנשים כאלה, להזכירכם;
  מדובר בעיתונאי לשעבר בגלובוס, אציין שוב, אני לא מעריץ של זמר כזה או אחר, אבל החמשיר שלו חרג ופלש להכללה גזענית ומגעילה, כלפי תרבות המזרח.
  http://cafe.themarker.com/post/3015713/
  פרטים עליו:
  http://goo.gl/cFeJlo
  הוא פרסם חמשיר שבמקרה הטוב, לדעתי, הוא השמצה, ממש ברמה הגזענית הגסה משנות ה-50 בישראל של המאה הקודמת, חשבנו שהתנהגות כזו לפחות דהתה אם לא הפכה למוקצה, במקומה כמובן ישנה התנשאות ואפליה הסמויה, אבל אצל אנשים שכביכול נחשבים משכילים, כמו הנ"ל זה מדאיג ביותר.
  תגובות העוקבים שלו, לא פחות ממחרידות, לדוגמא יוזרית בשם; "bonbonyetta" טוענת שאין מה להשוות בין אייל גולן, לאייל האמיתי, ציטוט: "שמלא חן הוד מהירות זריזות, בעל חיים שאהוב עלי מאד. אין שום מקום להשוות בין שניהם, אפילו לא בצחוק", מזכיר לכם משהוא? מהסרט "Ghosts of Mississippi" ("פסק דין", סרט על רצח וגזענות דרומית טיפוסית בארה"ב), ישנה סצנה מטרידה בחדר השירותים של הגברים שבו מר דלואגר שואל את מר בקוויט', איך אדם יכול לירות באדם אחר, כמו שהוא יורה באייל. תגובתו של בקקוויט' היא שאייל הוא אחד מיצוריו של אלוהים ואני לעולם לא צולף באיילים, פשוט תת רמה של המיץ של הזבל הבורגני שחי בישראל.

 5. שאול סלע

  קובי ניב הארץ

  [..] כי במשטר הפוליטי־החברתי־התרבותי שהיה בארץ ישראל הישנה והטובה הזאת כביכול, ששירי אריק איינשטיין ודומיהם שירתו ועודם משמשים כפס־הקול של מוטביו היהודים האשכנזים, "יפי הבלורית והתואר", חיו הערבים תחת שלטון דיכוי צבאי, המזרחים במשטר של אפליה וניצול מחפירים, והנשים תחת דומיננטיות גברית מבזה ומדכאת.

  אבל נניח, רק לשם הוויכוח, שהתקיימה כאן אכן – עד מתי בעצם? עד מלחמת ששת הימים? עד עליית הליכוד לשלטון? עד רצח יצחק רבין? – ישות ממשית שכזאת, שניתן לקרוא לה בשם "ארץ ישראל הישנה והטובה". זאת אומרת, מעצם ההגדרה הנלוזה הלזו, שעכשיו כבר אין כאן ישות כזאת, יען כי את מקומה תפסה ארץ ישראל חדשה ולא כל כך טובה; כלומר, שהיום אנחנו מידרדרים ואולי כבר נמצאים בעיצומה ובטבורה של "ארץ ישראל חדשה ורעה".
  עוד כתבות בנושא[..]

  http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2181369

  1. מירי דלת

   עדיין אנו בעידן ארץ ישראל היפה
   האתיופים, הם כושיי המחמד, הערבים הבינו את רעיון תתנו תתנו תתנו נקבל, אבל שלא תעיזו להפסיק לתת לתת לתת, והמזרחים עדיין תקועים כמו עצם בגרון! גבירי הארץ ימשיכו לחשוב שמדובר באוכלוסיה נחותה, והמזרחים ממקום הגיעם, ברור היה להם שהם מיוחסים. כן, יש משפחות מיוחסות, בעלות ייחוס, משכילות עוד ממקום עלייתם, מתורבתות, יודעות ספר, רדיו ואף גרמופון, הנסיגה שלהם החלה עם עלייתם. לעיתים אני מוצאת את עצמי חושבת, שטוב היה להם, לשכבת המזרחים החלוצים, כן הם היו גם חלוצים, שעלו עם הקמת המדינה, והיא הוקמה גם ע"י מזרחים, גם דמם נשפך, טוב היה לו נשארו בארצות מוצאם, עד חלוף הזעם.

 6. יואש

  כמה יפה ומעודד שהני זובידה וסמולן נפלו בדמעות יקר זה לזרועותיו של זה.
  הבכי המזרחי השתלב באהבה בלתי מותנית ברב עובדיה, אריק אינשטיין, אייל גולן והגיע לשלמות באהבת ביתר ירושלים.
  כמה קיטש בלתי אפשרי והערצת אלילים מנחמת אפשר להכניס בהגיגה אחת?
  נמתין עכשיו לפרקים הבאים בספר המוסר של הני זובידה.

 7. אריאל

  האם ניתן להגיד מה טוב למדינה מבלי ליפול במלכודת הגזענות?
  האם ניתן לאמר שהשכלה זה טוב או שזה אפליה נגד מזרחיים?
  האם ניתן לאמר שצריך להילחם בטייקוניזם או שזה אפליה נגד אשכנזים?
  האם ניתן לאמר שצריך להילחם בוועדי עובדים ריכוזיים או שזה אפלייה נגד מזרחיים?
  ומה עם הבנקאים? ומה עם העבריינים?

  האם נוכל לחשוב מה טוב למדינה, מבלי לחשוב מי ייפגע? למה משליכים את עוולות העבר על דור העתיד? כמה דורות יעברו עד שייגמר השד העדתי. כל מי שאני מכיר הוא מעורב או שילדיו מעורבים.

 8. ירמי

  אף אחד לא טען מעולם, "השכלה זה טוב או שזה אפליה נגד מזרחיים?", טענו שהאוריינטציה, היא מערבית קולוניאליסטית, יפן מדינה משכילה ומתקדמת, הנה מדינה לא מערבית, עם הלך חשיבה מזרחי, כי הייתה לה את האפשרות להתקדם, הטענה, שהלך הרוחות, חונק את ילידי המזרח מלהתפתח, ובעצם הפוך ממה שטענת, יש הרבה ראשי עובדים שאינם מזרחיים, ובטח עבריינים, ההכללה שלך, היא במקרה הטוב נאיבית ומגוחכת ובמקרה הגרוע גזענית, ובקשר לילדים המעורבים, דווקא רוב בעלי המועדונים, שעושים סלקציות, הם "מעורבים", או בתרבות או במוצא, זה כבר נושא, של בהירי עור, מול כהי עור, שמייצגים את ההלך של ילידי המזרח, דווקא חלק מהאחרונים, לעיתים מרשים לעצמם להיות הכי גזעניים, התומכים רק בדרך המערבית

 9. ג. אביבי

  הנה כמה מפרפראותיו של עיתונאי בעל השקפת עולם מגובשת, שכמו אבותיו הרוחניים מגרמניה ואוסטריה משתמש בחיות כמטפורה לבני אדם:
  "נסעתי לטיול ברמת-הגולן, ונתקלתי באייל גולן שחרחר, מסלסל בנחירות על הגבעות. האייל גולן מהזן הזה נע בלהקות, עם איילים שחרחרים אחרים. זזים ומסלסלים חירחורים … … חיוורת פנים זו שמעה את האייל גולן מסלסל והסתלסלה בעצמה לתוך מאורתו … ולאחר שגילתה את כלביותו נמלטה איילת הגולן החיוורת מהמאורה ויצאה אל החופש כשהיא נושאת עימה כמה איילים שחרחרים שהשריצה במרוצת הזמן שחלף במחיצתו. "
  אבל זה רק המבוא, המסר הניאו-נאצי בהמשך:
  "…הזואולוגים גילו כי הזן הזואולוגי החדש [אייל שחרחר, ג.א], שיש לו מקורות במדינות ערב, … פיתח תכונות פדופיליות…
  …מתוך דאגה לעתיד הזן [איילים לבנבנים, ג.א] החליטו זואולוגים להרחיק את אייל הגולן ולהקת מסלסליו השחרחרים מכלל אוכלוסיית בעלי-החיים והתקינו לו כלוב נאה בגן-החיות …. ".
  והצעתו לאשכנזים שוחרי טוהר הגזע:
  "… ואני ישבתי כמו תנין סבלני, במשך שנים, כשרק עיניי מחוץ למים, וחיכיתי עם פה פעור למעידתו של אייל הגולן המסתלסל השחרחר. המכוער והמטופש שגרם לכל חתונה שהייתי בה בעשרים השנים האחרונות להישמע כמו חאפלה מזרחית, שגורמת לך לאחל לכל המזרחולוגים לחזור למדינות שמהן באו ולהשאיר אותך עם תרבות המערב ועם טוסקניני. כשיחזור לטבע בעוד 25 שנה יהיה לאייל הגולן קעקוע חדש, על העכוז: "מוקדש לאחמד – המאהב הכי טוב שהיה לי". " .
  כאמור המסרים שלו, בהתייחס לפרשת אייל גולן, הם מעבר לזמר זה או אחר. הוא קורא להרחיק את המזרחים מישראל, לטהר אותה מהשחרחרים שהם נחותים לשיטתו (מטופשים, פדופילים ומכוערים).
  בכל מקום שפוי בעולם, הנ"ל היה נתבע ומושלך לשנים ארוכות בכלא על הסתה גזענית. היו מזהים אותו כנאצי בלי מירכאות. בישראל הוא מעין סמן קדמי של הmainstream.

  האם הקשת הדמוקרטית תתבע את הלז? או שמא תעדיף לעסוק רק בפרסום פעילותה למען המתנ"ס שבשכונה ה' בעיר מסוימת?

  1. בגדדי

   יתכן שמספיק להגיש תלונה במשטרה על הסתה גזענית כדי לאלץ את המשטרה לחקור ואולי להגיש כתב אישום

 10. נתן

  הני זבידה בוחר באהבה איזה יופי.

  אז אני מניח שההמנון של אוהדי בית"ר("פה זה ארץ ישראל טועמה!, פה זה מדינה היהודים!, אני שונא אותך סלים טועמה!, אני שונא את כל הערבים") הוא בכלל שיר אהבה סטייל "הכניסיני תחת כנפיך" של ביאליק(טפו!אשכנזי!)?

  גם עובדיה יוסף היה אדם שהפיץ אהבה בכל אשר הלך למשל כאשר בעקבות הצונאמי בניו אורלינס אמר "אלוהים אמר לעצמו כושים ילמדו תורה, נביא צומאני נשמיד את כולם"

  אבל עזבו אותכם מעובדות העיקר שאפשר לירות את שלל הסימאות השדופות והקלישאות העלק מזרחיות עם הרבה סימני קריאה!!

 11. ירמי

  המדינה הזו הוקמה על גבם של ערבים מקומיים ויהודים מתימן, דא"ג, עדה יחידה שמחציתה עלה לפי 48, שניצלו אותה דה פקטו, כעבדים בחקלאות, בנייה ושמירה, עם הערבים כמובן, מכיוון ששני קבוצות אלה היו מתמחות בחקלאות ובנייה מזרח תיכוניים. יהודי תימן בנו את הסכר של חייבר דא"ג, http://goo.gl/1S00oq ותיקנו את הסכר הכי גדול שנבנה מעולם, במא-(ע)ריב,
  השפעתה של היהדות מעידה הכתובת משנת 564 למניין החימיארים, ז.א. משנת 449 לספה"נ, כתובת שהתקין המלך שרחבאל יעפור בן אבוכרב אסעד, לזכר תיקון הסכר המפורסם של מארב. בכתובת זו נזכר בפעם הראשונה "אלוהים בעל השמים והארץ". כתובת אחרת, שגילה החוקר הידוע גלאזר ושעוררה עניין רב בעולם המדע, מתחילה במלים אלה: "ברך ותברך שם רחמנן דבשמין ויסראל ואלההמו רב יהד" וכו' ז.א.: "יבורך ויתברך שם הרחמן, אשר בשמים, וישראל ואלוהיהם, אדון יהודה" וכו

  אתה לא יכול להכחיש שהגזענות של המערביים כנגד בהירי העור, היא תופעה עולמית, שהייתה קשה ביותר בעבר, ישראל לא שונה, לצערי, במקרה הזה, אין מה להזכיר את הגזענות הגסה של שנות ה-50 של המאה הקודמת, כיום הגזענות היא יותר סמויה, אנשים למדו להתחכם, להסתיר, אתה רואה את זה מההיסטוריה שילדינו למדים, הם לא ילמדו על כעב אל חאבר (עקיבא), או עבדאללה איבן סבא (עובדיה בן סבא), שתי דמויות של יהודים תימנים שבהתאמה היו מיסודות האיסלאם הסוני והשני היה בעצם מייסד האיסלאם השיעי, לא על "מרחב התימני" וחרבו "סייף אל מרחב", האביר היהודי החזק בערב, לא על "חי בן אחיטוב" ועוד, כול אלה בתירוצים שזו "היסטוריה איסלאמית", אבל את סיפורי "שלום עליכם", המחווירים מול אישים אלה, הם ילמדו, זו לא היסטוריה "נוצרית אורתודוקסית"?מישהוא למד על "גלות מוזע", גלות שבה הושמדו 3/4, מכול יהודי תימן? זה הגירוש והג'נוסייד היחידי של יהודים בערב, ואף אחד לא מכיר אותו, על פרעות עדן?, עשרות של יהודים תימנים נרצחו, בגלל הרפתקניים מערביים, שלא חסו על יהודי המזרח, המופתי אל-חוסייני עצמו, הגיע לתימן והסית.
  שלא לדבר על 5000 מתים, של יהודים תימניים במחנה חאשד, הידוע לשמצה של הבריטים, אף אחד מהממשלה לא דורש פיצוי או התנצלות על האחריות של הכתר הבריטי, שלא נזכיר את העוולות של הג'וינט שהתקמצנו להביא עוד מטוסים לשחרר יהודים אלה ובכך חרצו את גורלם, הפרדוקס הציני שמכנים את יהודי תימן, קמצנים, אבל הקמצנות של הגו'יינט האמריקאי, ויהודי המערב, גרמה למוות של אלפי יהודים תימנים במחנות, עד כדי כך, שבן גוריון, רתח מזעם על העוולה ושלח מכתב זועם אליהם. עוד דוגמא, היא בפרסומות, במיוחד של שטראוס, עלית, תנובה ושאר מוצרי צריכה, אתה חושב שאתה חי במדינה נורדית ממש, רוב הילדים הם בהירי עור, בלונדינים, עם שיער חלק, עם ילד אפריקאי לדוגמא, לא תמצא שם, ילדים כהי עור, ילידיים, למה? אתה לא יכול להכחיש שישנה גזענות, גם אצל "בהירי עור" מזרחיים, או מעורבים שעושים בד"כ את העבודה השחורה שלכם, ואל תגיד לי שמערביות זו קידמה ומזרחיות זו בערות, יפן, הינה מודל מזרחי של מדינה מתקדמת, ללא שילוב אלמנטים ילידיים מזרחיים, כמובן, בד בבד, עם פיתוחם בחברה מודרנית, ויצירת שיויון, עם הכרה בתרבות האדירה של יהודי המזרח, לא תשרור סולידריות חברתית.