עצורים עד תום המחאה

מורות ומורים של אחד העצורים במחאה נגד תוכנית פראוור, אלדד ציון, כותבים על תלמידם שהוא בעצמו מורה וגם על עצורים נוספים, קטינים ואחרים
כותבים/ות שונים/ות

אלדד ציון שוחרר למעצר בית מלא ב-17 בדצמבר לאחר מעצר של 17 ימים בכלא בעקבות ההפגנה נגד ’חוק פראוור’ בחורה ב-30 בנובמבר. יחד עמו הוחזקו ועדיין מצויים בכלא לתקופה החריגה בהרבה מן המקובל במעצרים שלאחר-הפגנה עשרה מפגינים. ארבעה מתוכם הם קטינים שמעולם לא ”הסתבכו עם החוק” לפני כן (ראו מאמרו של אור קשתי, "כליאה למטרה", הארץ 19.12). תקופת מעצר זו חריגה במיוחד אם משווים אותה למעשיהם והחלטותיהם של המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט בהפגנת החרדים האלימה במאי 2013, במעצרים לאחר ההפגנות בשייך ג’ראח, בהפגנות החברתיות ב-2011 ובנסיון לחדשן ביוני 2012.

קוראים לשחררו בתנאים שיאפשרו לו ללמד וללמוד. אלדד ציון
קוראים לשחררו בתנאים שיאפשרו לו ללמד וללמוד. אלדד ציון

אחד מן העצורים הוא אלדד ציון. אנו מכירים את אלדד בתורת מורות ומורים שלו במסגרת לימודיו לתואר הראשון והשני באוניברסיטת תל אביב. כמוריו התרשמנו ממחויבותו ותבונתו, ואלו ניכרו גם בתחומי הלימוד שבחר. הוא התבלט כתלמיד משקיע ומעורב, וכאדם המחוייב לערכים חברתיים ודמוקרטיים. בחירתו ללמוד בתוכנית ”אופקים – ללימוד יהדות כתרבות” של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב נבעה מרצונו העמוק להפוך למורה, ובשנה האחרונה החל לעבוד כמורה ומחנך במשרה מלאה. הוא רואה בעבודתו בבית הספר לא אמצעי להתפרנסות גרידא אלא ייעוד חברתי.  לימודיו במכון כהן להיסטוריה ולפילוסופיה של המדעים, שהנו מסגרת בין תחומית במובהק, נבעו מהכרתו כי עליו להרחיב עד מאוד את השכלתו כדי להיות למורה ראוי.

אלדד מעורב בפעילויות שונות שתכליתן קידום תכנים של צדק חברתי, שתשתיתם ערכים מוצקים של דמוקרטיה ושוויון זכויות. הוא מונע באמונה בלתי מתפשרת בחשיבותו ובכוחו של מאבק אזרחי לא אלים. אנו יודעים שאלדד סולד מכל גילוי של אלימות, ולכן מתקשים להאמין באישומים של תקיפת שוטר המיוחסים לו. כמובן דבר זה צריך להתברר בבית המשפט, ואנו מקווים ומאמינים כי בסופו של דבר יבוטלו האישומים נגדו. עד שתהליכים אלה יקרו חשוב שתנאי השחרור ממעצר לא יהיו חריגים בחומרתם, כשהם מוטלים על אדם צעיר שמעולם לא יוחסו לו כוונות אלימות לפני הפגנה זו, ושאין באישיותו ובהתנהגותו במשך שנים ארוכות שום סכנה לחברה. להטיל עליו מעצר בית מוחלט פירושו שהוא לא יוכל להמשיך ללמד, דבר שהוא טעם חשוב לחייו, והוא יפסיד לגמרי את כל הלימודים בסמסטר הראשון.

לפיכך אנו קוראים לשחרר אותו בתנאים שיאפשרו לו ללמד וללמוד.

ד”ר איילון אידלשטיין, ביה”ס לחינוך

פרופ' אבנר בן עמוס, ביה”ס לחינוך

פרופ' מיכל גוברין, החוג לספרות, תכנית ”אופקים”

ד”ר סנאית גיסיס, המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע”ש כהן

ד"ר תמי הופמן, ביה"ס לחינוך

ד"ר רגב יעקובוביץ', ביה"ס לחינוך

נועה ישראלי, מרכזת תוכנית ”אופקים”

פרופ' מנחם לורברבוים, החוג ללימודי התרבות העברית, ראש ביה"ס לפילוסופיה

ד”ר רונית מרוז, החוג ללימודי התרבות העברית

פרופ' ליאו קורי, המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע”ש כהן,  ראש ביה”ס להסטוריה

ד"ר דוד רוטמן, החוג לספרות

פרופ' שלום רצבי, החוג להיסטוריה של עם ישראל

פרופ' יוסף שוורץ, המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע”ש כהן, ראש המכון

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. שמוליק מרזל

  קובעי המדיניות בישראל הסוברים שבמדיניות האפליה כלפי הערבים הם מבטיחים מדינה יהודית גורמים לתוצאה הפוכה. מדינה יהודית אינה מדינה שרוב תושביה יהודים, אלא מדינה שאורחות חייה וערכיה הם יהודיים. דווקא ממדינה שאזרחיה היהודים או שהם צאצאיהם למי שהיו קרבנות לרדיפות גזעניות מצופה שתנהג אחרת כלפי מיעוטים. ותתיר להם למחות. ישראל אינה מדינה יהודית וגם לא דמוקרטית.

 2. dror bds

  "…מתקשים להאמין באישומים של תקיפת שוטר המיוחסים לו".
  maybe yes, maybe no, who knows?
  dear DR, PROF, etc: this case is NOT need to become clear at the zionist terror organization, so called בית המשפט

  It's time to call to boycott the Zionist academy and people who believe at the Zionist court