ושוב מרצ בקואליציה

מה למרץ ולמדיניות של חולדאי בתל אביב יפו? משרות בשכר או נאיביות?
קרני בן-יהודה

כפי שלא רבתה הפתעתי כשחולדאי נבחר שוב לראשות עיריית תל אביב בבחירות האחרונות, כך גם לא נפלתי מהכסא כשמרצ שוב חברו אליו ומצאו את דרכם לקואליציה. מופתעת? לא. מבולבלת? ועוד איך. קשה שלא לתהות מה בדיוק מחפשת הנבחרת החדשה ורבת הכישורים והכשרונות של מרצ בקואליציה של חולדאי.

אחרי 15 שנים בראשות העיר, המדיניות של חולדאי לא יכולה להיות ברורה יותר. תל אביב של חולדאי היא עיר לעשירים ולמתעשרים. היא עיר המקצצת בדיור הציבורי ובונה מגדלי רפאים לתיירים ולאלפיונים. היא עיר של קוסמטיקה, שמשפצת את הטיילת בהון עתק ללא צורך, אך מזרימה שפכים לים תדיר. זאת עיר שמעודדת שימוש ברכב פרטי תוך התעשרות צינית מדוחות חניה, בזמן שחסרי הרכב מחכים בשמש ובגשם בתחנות ללא מחסה לאוטובוסים שתמיד מאחרים. זאת עיר שהיא שטח פרסום אחד גדול שכל מותג יכול לקנות בכסף שתמיד יהיה חסר כשצריך לבנות גני ילדים. תל אביב של חולדאי היא עיר קוסמופוליטית כי בזכותו יש גם לנו סלאמס כמו בכל עיר גדולה ומערבית שמכבדת את עצמה. לא רק בלוס אנג'לס או סאו פאולו – גם בתל אביב, אחרי 15 שנה של מאמצים כבירים, סוף סוף יש אזורים בהם מפחיד ללכת לבד בלילה.

הרמת כוסית לרגל חתימת ההסכם הקואליציוני
הרמת כוסית לרגל חתימת ההסכם הקואליציוני

מה למרצ ולמדיניות הזאת? בחוזה הקואליציוני רשומים עשרות סעיפי הצהרות כלליות שניתן לקרוא ולפרש לכל כיוון. תחת המדיניות הניאו-ליברלית ומוטית העושר של חולדאי, קשה להאמין שמרצ יוכלו באמת להשפיע על מדיניות העירייה ועל פני העיר בעזרת תיק ביצועי כלשהו. קשה גם להאמין שהם יצברו הון פוליטי בעזרת הכניסה המבזה הזאת לקואליציה. אם כך נשארו רק שתי תיאוריות: או שחברי וחברות המועצה החדשים לוקים בנאיביות שלא תאמן, וחושבים באמת ובתמים שהם יוכלו לשנות את המדיניות של חולדאי כשהם עובדים לצידו, שכם לשכם, כתף לכתף, בהרמוניה פסטורלית וללא כל מאבק. או שמרצ לקחו את המשרות שהוצעו להם פשוט כי יש שכר בצדן (שני תיקי סגן שכל אחד מהם מרוויח כ 30,000 ש"ח לחודש), ואם כך, נראה שאכן מקומם עם חולדאי, כשהחברות המוכשרות והשאפתניות חותמות על עוד עסקת חילופי שטחים מפוקפקת עם הטייקון התורן, על עוד תוכנית בניה למגדל שחוסם את הים ועל סלילת עוד שביל אופניים שמוביל משום מקום לשום מקום, אבל הי, אפשר לנסוע עליו באופנים ירוקים ולשלשל עוד כמה אגורות לקופת העיריה.

כך או כך נראה שאת המאבקים האמיתיים נגד מדיניות העירייה, ימשיכו התושבים לנהל בעצמם, על גבי הרשת, ברחובות ובבתי המשפט, כשחברי המועצה צצים מדי פעם בהפגנות ומחייכים למצלמה.

קרני בן-יהודה היא ילידת תל אביב ופעילה במאבק מצילים את חוף תל אביב

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אלעד רגב

  היו בחירות לעירייה והציבור בחר בחולדאי וכל מיני רשימות.
  במצב הנתון אפשר לשנות דברים מסויימים ולסנדל את חולדאי ע"י כניסה לקואליציה.
  בשיטת הכל או כלום משיגים כלום. אם לוקחים תיק ביצועי אז בהחלט יש השפעה בנושא שלקחו.

 2. מאיה

  אני שמחה שמרץ בקואליציה עכשיו אני יכולה להכין מהביוב שמצטבר במחסנים של הבית המשותף בו אני גרה . ביוב שמגיע אליהם מהביוב במורד הרחוב בואכה נתביאיילון עוד כמה דליים של סחי כי אני מתכוונת לבוא עם השכנים שלי לכל חברי הקואלציה בעיריה עם החרה הזה תחילה למשרד שלהם אחר כך לבית שלהם . כי התשובה של מחלקת הביוב בעיריה שאני צריכה לקנות משאבה לשאוב את הביוב שמגיע מכל השכונה למחסן שלנו בשל המחדל המתמשך מקוממת אותי . אז החלטנו פה בבנין 4 דיירים . שאם לנו מסריח שגם לחברי מועצת העיר יהיה מסריח והנה יש הזדמנות להרבות להם את הסרחון על זה אמר הנביא כל המרבה הרי זה משובח.

 3. ק. טוכולסקי

  היות שגם אהרון מדואל ועיר לכולנו ניסו לזחול לקואליציה אני רק תוהה האם אתר העוקץ היה נותן את אותה במה שהוא נותן להתקפות על מרצ גם להתקפות על אהרון מדואל.
  מרצ מנסה להשפיע, תושבי תל אביב אמרו בבחירות מה הם רוצים וההצטרפות לקואליציה לגיטימית כמו השארות באופוזיציה. היות והקרב על ראשות העיר לא היה מספיק חשוב בשביל איחוד כוחות מול חולדאי והיות שמפלגות שני המועמדים נגד חולדאי ניסו להיכנס לקואליציה יכול להיות שהגיע הזמן לבדיקה עצמית ולא רק לביקורת על האחר.