עוזר לעצמו על חשבון כל השאר

חברי הדירקטוריון והבעלים החברה מרוצים, המנכ"ל מתעשר והעובדים נזרקים לכלבים. חדשות הוט על חשבונכם ולא בשבילכם
יוסי דהאן

חייו של הרצל עוזר הולכים ומשתפרים, חשבון הבנק שלו יתפח מאד בשנים הקרובות, כך על פי הדיווח של חברת הוט לבורסה המוסרת כי דירקטוריון החברה מודיע שמר עוזר, מנכ"ל החברה, ישתכר עד 6.813 מיליון בשנה לפי המפתח הבא: שכר בגובה 1.813 מיליון שקל, בונוס מיוחד של מיליון שקל, ותשלום מבוסס ביצועים של עד 4 מיליון שקל. עוזר יהיה זכאי לשכר חודשי ברוטו של 100 אלף שקל צמוד למדד, ובנוסף יקבל תנאים סוציאליים והטבות, כגון הפרשות לביטוח מנהלים, לאובדן כושר עבודה ולקרן השתלמות. החברה מוסרת כי היא מרוצה מאד מתרומתו של מר עוזר לעסקיה "בתקופה מאתגרת ורווית תחרות".

בעוד חברי הדירקטוריון והבעלים, איל ההון הצרפתי פטריק דרהי שבעי רצון מאד מעבודת המנהל, מן הראוי לבחון את תרומתו של מר עוזר לחייהם של אנשים רבים אחרים. למשל, מן הראוי לשאול את עובדי חברת הוט מה דעתם על תרומתו של מר עוזר לרווחת חייהם; את דעתם של מאות הטכנאים ועובדי השירות שגילו בוקר בהיר אחד שהם מפסיקים להיות עובדים מן השורה של החברה ומעתה הם הופכים להיות עובדי קבלן בחברות מיקור חוץ, ושכתוצאה מכך מאבדים חלק משמעותי מזכויותיהם; את עובדי הוט שניסו להיאבק נגד פיטוריהם באמצעות מימוש הזכות החוקתית שלהם לחופש ההתארגנות, הזכות להתארגנות כארגון עובדים יציג. כדאי שנשמע על פרטי מלחמתו הברוטלית והבלתי חוקית של מר עוזר בהם, על ההתעמרות הבאה לידי ביטוי באי שיבוצם של עובדים שובתים למשמרות ושלילת חלק מזכויותיהם.

כדי לשמוע על תרומתו של מר עוזר להגברת הביטחון התעסוקתי בקרב עובדים כדאי גם לפנות לשבעים העובדים של החדשות המקומיות שחברת הוט וחברת יס מנהלות נגדם בימים אלו מלחמת חורמה, בשיתוף פעולה חשאי מחפיר של חלק מחברי מועצת השידורים בכבלים ובלווין שנכנעו ללחצם של תאגידי הכבלים והלוויון, כשמטרת עוזר ועמיתו מיס היא להביא לביטול שידורי החדשות המקומיות ולפיטורי העובדים. אגב, אם מר עוזר היה מסתפק בתגמול כספי צנוע של 1.813 מיליון שקלים בשנה, שלושים וחמישה עובדים היוצרים את החדשות המקומיות לא היו מאבדים את מקום עבודתם.

hotולא צריך לשכוח את חוויות השירות של לקוחות החברה. מסע הסיוט הטלפוני שרבים מהם נאלצים לעבור כשהם מנסים לקבל שירות מינימאלי שהם זכאים לו. זמן ההמתנה הארוך וטיב השירות שהם זוכים לו מחוללים טראומה המחייבת זמן התאוששות ושיקום ממושכים יותר מזמן ההמתנה. כדאי להזכיר שזמן ההמתנה הממושך והשירות הלקוי הם תוצאה של הקטנת הוצאות החברה. הקטנת הוצאות כזו אינה יכולה להזיק לחברה בשוק הכבלים והלווין הנשלט על ידי דואופול, הוט ויס.

כך, לצד שכרו האסטרונומי של המנכ"ל והבונוס הכספי המיוחד שמעניקים לו חברי הדירקטוריון על "תרומתו בתקופה מאתגרת ורווית תחרות" מן הראוי להזכיר את תרומו הייחודית לפגיעה בפרנסתם של מאות רבות של עובדים ומשפחותיהם ולהתעללות בלקוחות החברה.

כנראה שיעניין אותך גם: