יוֹרֶה ללא אבחנה

לכאורה, הייתי אמור כמעט ליהנות מן העובדה ש"הארץ" הסלים את המלחמה ב"ספיר סבח" ותיאר אותה בקריקטורה היומית כרוצחת סדרתית. אבל מדובר בהסתה מהסוג הנמוך ביותר. יש כאן כל כך הרבה קיצורי דרך למחשבה וכל כך הרבה מיזוגניות ושנאת אחר, שקשה לתאר
אבי דבוש

הדבר האחרון שרציתי לעשות הוא להגן על ספיר סבח. לא "ספיר סבח" התופעה. לא הדימוי, המנוצל. אלא זו בשר ודם, בת ה- 17, שאני יכול רק לדמיין.

הכל התחיל בנרטיב הראשוני. זה שרובנו (ודאי קוראי "העוקץ") מכירים מהסיקור הרחב ב"הארץ". מה שתפס אותי אז במיוחד היה ההפקרה המוחלטת של מחנכות ומחנכי ארצנו. זו לא תופעה חדשה. ההתקפה, מגובה ממסד לצערי, התחילה בתוכניות של גדעון סער להכנסת סלבים לכיתה (כולל אחד, יאיר לפיד), כי להיות מחנך/ת "פשוט" שעומד/ת מול כיתה שלושים שעות בשבוע (!) ועוסק/ת בהכנות, שיחות ופגישות לפחות עוד שלושים שעות נוספות – זה לא תופס כותרת.

ומה לגבי לוח החופשות? שר החינוך "ינדב" את המורים להמשיך להיות "בקשר" עם עשרות תלמידיהם ויעודד התארגנויות הורים שלעתים גולשים לביזוי מורים והצגתם כ"פרזיטים". ובגרויות? שעמום. בואו נחבק את התלמידה שכתבה מכתב "מפתיע" (אני יכול לספור על כף יד אחת מורים שאני מכיר שאינם נושאים ביקורת מורכבת בהרבה כלפי "המערכת", וגם עושים לשינוי) ונזמן אותה לוועדה המייעצת, מעל ראשם וגבם של המחנכות. הן הרי סתם עסוקות בלייצר למידה משמעותית (אופס, סליחה. שכחתי שהן המתינו מאה שנות על מנת שמישהו יגלה את הקונספט..).

לכן לבי היה ויהיה נתון קודם כל להם. ובעיקר להן. לכן התגובה הפחדנית של רשת אורט לא הפתיעה אותי, אבל הרתיחה אותי. לכן ה"דום-שתיקה" של שר החינוך, שכוחו בפיו, לא עברה אצלי בשקט. והפוליטיקאים שחיבקו, היללו והתבטלו לרגלי התלמידה, "ספיר סבח", שהחלה את המהומה? רק על מנת לקושש עוד איזה רסיס אמפתיה מאלקטורט זמני? הרשו לי לא להגיב. אני מחויב בכבודה של מלכות ומתפלל ליום שבו הכבוד יגיע גם מהלב ולא רק מהראש. גם השרבוב הגזעני של השושלת המפוארת של המורה, שהפך למרטיר ממש, מול אזכור גס של סממניה המזרחיים של "ספיר סבח", לא יכלו לעורר אותי לגבות את התופעה והמיכאל בן ארי אפילו לשנייה.

בשל כל אילו, הייתי אמור כמעט ליהנות מן העובדה ש"הארץ" הסלים את המלחמה ב"ספיר סבח" ותיאר אותה בקריקטורה היומית של עמוס בידרמן כרוצחת סדרתית, נוסח רוצחי בית הספר האמריקאים, היורה לכל עבר, בעוד מוריה נמלטים בין הכדורים. אבל לעניין הזה באמת אסור לשתוק. מדובר בהסתה מהסוג הנמוך ביותר. הכל בגבולות חופש ביטוי, אבל יש כאן כל כך הרבה קיצורי דרך למחשבה וכל כך הרבה מיזוגניות ושנאת אחר, שקשה לתאר.

sapir_s

הצביעות של כלי תקשורת שחגג (עם כולם, לצערנו) בארשת קדושה על "הקטינות" שאולי קיימו מה שקיימו ואולי לא, עם "הזמר הבכיר", ועכשיו מתיר את דמה של בת ה-17. העיתון שלא מגנה, תוקף ומכוון חצי סאטירה מחודדים על הפוליטיקאים המתרפסים, לצלילי "כהנא צדק", בפני נערה שריב כיתתי שלה קיבל הדהוד מנופח, אלא מכוון טילי רעל נגד הנערה עצמה. יורה ללא אבחנה. ממש כמו בקריקטורה הנמוכה.

האמת היא שזה לא מפתיע. כבר ביום שישי הגדילו לעשות ב"ארץ נהדרת" עם עוד קיצור למחשבה שהציג את "ספיר סבח" כבריונית, צעקנית וכמובן מזרחית ("מי שמאמין לא מפחד"). לצערנו כנראה, מדובר בנערה שמתבטאת בשקט ובעדינות, גם אם דבריה ובעיקר הבמה שהיא מקבלת ("ראיון בלעדי"..) מחלחלים. מאין באה כל התפאורה הנלעגת והמזרחית במופגן? לכותבי הסאטירה פתרונים.

אז נכון שלעתים קל להיטפל לסאטירה, וטוב שהיא קיימת מאשר בכלל לא. ובכל זאת, חיים ומוות גם בידי חדי העט (אנחנו הרי מבינים איזה דבר וחצי דבר בקריקטורות שנאה), וטוב יעשו קברניטי "הארץ" אם יתנערו בכל לב ופה מהתועבה הזו.

עוד בנושא:

נניח ששמך נעם חודדה / מאיר עמור

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יואב

  אבל אשכנזים מעדיפים את עיתון הארץ על פי מזרחים….

 2. א

  תיאור שושלת היוחסין מא.ד.גורדון ומטה היה פשוט מפגר.

 3. עמי אשר

  כולה ילדה פשיסטית עם פה גדול שחיפשה לייקים בפייסבוק. סליחה, סליחה, היא מזרחית? אם כך יש כאן חומר מתאים למאמר דעה.

 4. נתן

  בהתחשב בזה שספיר סבח הספיקה להביע את רצונה "להרוג את הערבים"( דבר שהביא לפרץ הצחוק של ורטה שסופו הביא להתנצלותו) ומואחר יותר אמרה שלדעתה צריך להרוג "בוגדים" נראה לי שהקריקטורה הזאת היא אפילו צמחונית מידי.

  הצורך האובססיבי והאוטומטי של מה שמכונה אצלנו בטעות "השמאל הרדיקלי" להתייצב לצידם או אם לדייק ,ללקק את הישבן לאבירי הגזענות ושנאת הזרים בארץ מזילבר ועד סבח מרגב-כפיים ועד מאי גולן בנוי על 4 הרגליים האיתנות של השמאל הישראלי – הצדקנות הטהרנות, הפלצנות והחנפנות.

  1. מצויינת

   האוננות !

 5. נרקיס

  נותנים לו עדיין לכתוב מאמרים מאז גלובוס

  http://goo.gl/hyT1Tq

  ולהזכיר לכם

  http://cafe.themarker.com/post/3015713/

  הוא פרסם חמשיר שבמקרה הטוב, לדעתי, הוא השמצה, ממש ברמה הגזענית הגסה משנות ה-50 בישראל של המאה הקודמת, חשבנו שהתנהגות כזו לפחות דהתה אם לא הפכה למוקצה, במקומה כמובן ישנה התנשאות ואפליה הסמויה, אבל אצל אנשים שכביכול נחשבים משכילים, כמו הנ"ל זה מדאיג ביותר.
  תגובות העוקבים שלו, לא פחות ממחרידות, לדוגמא יוזרית בשם; "bonbonyetta" טוענת שאין מה להשוות בין אייל גולן, לאייל האמיתי, ציטוט: "שמלא חן הוד מהירות זריזות, בעל חיים שאהוב עלי מאד. אין שום מקום להשוות בין שניהם, אפילו לא בצחוק", מזכיר לכם משהוא? מהסרט "Ghosts of Mississippi" ("פסק דין", סרט על רצח וגזענות דרומית טיפוסית בארה"ב), ישנה סצנה מטרידה בחדר השירותים של הגברים שבו מר דלואגר שואל את מר בקוויט', איך אדם יכול לירות באדם אחר, כמו שהוא יורה באייל. תגובתו של בקקוויט' היא שאייל הוא אחד מיצוריו של אלוהים ואני לעולם לא צולף באיילים, פשוט תת רמה של המיץ של הזבל הבורגני שחי בישראל.

 6. ran

  יש דבר אחד שהשמאל הישראלי ההזוי אינו מסוגל לקבל וזה צפון אפריקאים שמדברים פוליטיקה ולא הולכים בתלם. וזה לא חשוב אם אתה דוקטור במדעי המדינה או תלמידה בת 17 בבית ספר אורט. הענין טבוע בדי.אן.אה של השמאל הישראלי. אז, הימין חיבק את סבח חיבוק אשכנזי מלאכותי והשמאל האשכנזי עכשיו קורא לה הפרח של כהנא (ראה מעריב). מה שכואב למורה ורטה זה לא מה היא אמרה (והיא לא אמרה משהו שניתן לסווגו כימין, ולא שהוא בכלל שמאל) אלא שהיא בכלל חושבת ועוד בכזו צלילות ותיחכום. מפליא אותי איך התלמידה לא קיבלה חיבוק בפורומים מסוג זה… לדעתי זהו מקרה קלאסי של איך ממשיכים להשתיק את קולם של יוצאי צפון אפריקה, במיוחד כשהם מוכשרים. כמו שאשכנזים לא יצביעו עבור מועמדים צפון אפריקאים כך הם לא יקבלו שיש צפון אפריקאים טובים מהם במקצוע זה או אחר, מוכשרים יותר. סבח פשוט חכמה יותר, צלולה יותר, דינאמית יותר (ואפילו צודקת ויפה יותר) מהמורה שלה וזה בידיוק מה שמפריע לו לורטה, לחבריו ולמנהל בית הספר. ואנו הרי יודעים מה היה התפקיד הפוליטי של בתי הספר אורט במשך עשרות שנים כלפינו… סבח שברה לבדה את כל המוסכמות באורט ובמפה הפוליטית הישראלית.

 7. רועי

  הנערה הזו רודפת פרסום בכל הכוח, אף אחד לא מבטיח לה פרסום חיובי דווקא וזה לא קשור למוצאה. פרט לזה ישראל מדינה חשוכה וגזענית באישור בתי המשפט והשלטון מה חדש? דווקא הגזענות שמופנית כנגד ספיר סבח מפתיעה אותך?

 8. מיקי

  אני מסכימה עם רוב מה שכתוב מלבד הביקורת על הקריקטורה. למה לדעתך
  "מדובר בהסתה מהסוג הנמוך ביותר. הכל בגבולות חופש ביטוי, אבל יש כאן כל כך הרבה קיצורי דרך למחשבה וכל כך הרבה מיזוגניות ושנאת אחר, שקשה לתאר"?
  אין בקריקטורה הזאת שום דבר גזעני או מיזוגני ועיתון הארץ מוצדק לחלוטין בפרסום הקריקטורה הזאת לאור התנהגותה ודבריה של ספיר סבח.
  נכון שהיא בת 17, אבל היא בת 17 שמשכה אליה המון אש עם השקרים והאלימות שלה.
  זה ממש לא פייר לחבר את הקריקטורה הזאת עם הזבל הגזעני ומיזוגני שארץ נהדרת עושה.
  אשמח להארה היכן הקריקטוריה היא גזענית או מיזוגנית? תודה.

 9. אוה חדד

  עומד לו מורה צעיר> חסון ובמלואו אונו> שהשתמט בשרות בצבא ומטיף מוסר ולועח לנערה מזרחית רהוטה ואסטריבית.זאת במקום לחבקה ולהסביר לה כי דעותיה הימניות הן בבחינת אסון> שסופו מי ישורנו!
  ואני שאולת> הכיצד זה מי שסבתו> "השדה הצהובה" מהפלמח שטבחה וגירשה ערבים בתשח> מטיף מוסר לנערה מזרחית תמימה> כשבני דורה של סבתו אחראים ליתירת הבעיה הפלשתינית. ואני שבה ושואלת במלוא הרצינות> כשלעמי אין תשובה חד משמעית> האם יש תוקף מוסרי למי שהשתמט מלשרת בצבא יש בכלל זכות לבקר את מעשי הצבא?
  כל זה מתרחש כש"השמאל" האכנזי מגן בחרוף נפש על המשתמטץ האם אין בכך משום איבוד עשתומות? שהרי לא סבתה וסבה של הנערה אחראים לעוול שנעשה לפלשתיניץ בא לי להקיא על ה"שמאל" הצבוע והנלוז הזהץ תמישיכו כך ותהיו עו חמישים שנה באופוזיציה
  זאת במקום להסביר לנערה בסבלנות ובאורך רוח כי מוטב לה שלהתרחק מחברתם של בני הבליעל מרזל בן גביר ובן ארי>
  כמה יפה>צודק>נכון וכמעט הייתי אומרת פואטימ יכול היה להיות אילו בן התפנוקים האשכנזי היה נפצע בהגנה על המזרחים בעוטף עזה למשל> ואפילו מקריב את חייו לשם כך!

  1. דרור

   ורטה שוחרר משירות צבאי בשל סיבות רפואיות.
   אדם שכנראה אינו חסון ואינו במלוא אונו.
   תקשיבי לו. תקשיבי להקלטה של השימוע שערכו לו. תקשיבי לראיון שהני זובידה עשה עמו. תקשיבי לשאר התלמידים שלו שחלקם מחזיקים באותן עמדות רעות של סבח. אולי אחרי שתקשיבי תביני שמדובר באיש חינוך למופת, באיש משכמו ומעלה.

   1. ran

    ואני עוד טוען שורטה לא שמאל ולא בטיח… אני אישית לא מאמין למילה שיוצאת לו מהפה כי אחרי הכל זה גם ענין של אופי וזה חסר אצלו. שמעתי את התלמידה מדברת בהגיון. היא צריכה להתגיס בקרוב והדברים של ורטה הם הסתה לשמה. את דעתי אמרתי למעלה: הילדה מוכשרת בצורה בלתי רגילה והיא לא ימנית על אף החיבוק מהימין. הייתי בכייף שם אותה כמועמדת ראויה לנשיאות מדינת ישראל. יש לנו את פרס הנשיא הזקן ביותר אז למה לא נשיאה צעירה ביותר. מעדיף אותה על שכטמן…

   2. אוה חדד

    מה צר שלא הבנת כלום מדברי. הפואנטה היא שלא מזרחים דוגמת משפחת סבח (בוקר בערבית) גרמה לחשיכה גמורה לפלשתינים> אל א מהגרים ממז. אירופה דוגמת ה"שדה הצהובה". ואולי בעצם בצדק> אין לי יכולת להכריע בסוגיה, שהרי גם היהודים צריכים אדמה לדרוך עליה.
    מה שחשוב בכל הסוגייה הוא היחסים העדתיים וכל השאר הוא בבחינת הבל ורעות רוח. עדיין איני מבינה מדוע אינך רואה צדק פיוטי עד כדי ליריות משתפכת אם הצאצא של מי שגירשו את הפלשתינים היה נפצע או מקריב את חייו למען המזרחים בגבול לבנון למשל? לא הבנתי מה פסול את מוצאת בכך

    1. דרור

     הפרקליט שייצג את אדם ורטה בשימוע שנערך לו ברשת אורט שואל מדוע חיצי הביקורת מופנים כלפי התלמידה ולא כלפי שר החינוך ורשת בתי הספר, שהפכו צ'יזבט בחדר המורים לפארסה

     http://news.walla.co.il/?w=%2F4996%2F2722654

 10. יפה

  הקריקטורה במהותה נכונה , רק שאינה מדוייקת. מי שיורה הם הפוליטיקאים הציניקנים. האמצעי היא הילדה ה"רכה" . היא הרובה והמטרות הם המורים או כל אחד אחר שאינו הולך בתלם הממסדי שכיום הינו קיצוני מאי פעם.

  1. דרור BDS

   שאלה במבוא להסתברות ולסטטיסטיקה, שנה א', תרגיל מס' 1 (מתרגל: ג'מאל זחאלקה): "שני תלמידי אורט גרינברג בקריית טבעון, ספיר סבח ואורי לבקוביץ', התראיינו לתוכניתו של הני זובידה. ספיר סבח אמרה מוות לערבים ואילו אורי לבקוביץ אמר הבאנו שלום עליכם. ספיר סבח תתגייס לצבא הציוני ותעשה מה שתעשה ואילו לבקוביץ – כך לטענתו – מתכוון ורוצה ללכת ליחידה הכי קרבית והכי מובחרת ולתרום הכי הרבה וכו' וכו'. למי משני התלמידים יש סיכוי גדול יותר לרצוח ילדים לצלילי מוסיקה קלאסית"?

   1. דרור BDSM

    אין אלא להסיק כי השאיפה לשלום, לשוויון, לרעות, היא היא אם כל הנציזם!

 11. ישראלי

  צריך להפריד בין דעותיה ודיבוריה של ספיר סבח לבין מוצאה העדתי. אם היא התבטאה באופן גזעני יש לגנות אותה בלי כל קשר למוצאה. יש גם גזענים אשכנזים, כהנא היה כזה ויש עוד.
  למכנה עצמו בשם ran: כאשכנזי עלי לומר כי צפון אפריקאים מדברים פוליטיקה כבר הרבה שנים וזה לא מפריע לי. וכך גם לגבי תימנים, רומנים, פולנים עיראקים, וכו'. אני שופט אותם לפי תוכן דבריהם ולא לפי מוצאם. וחוץ מזה, בזמנו הצבעתי בעד עמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה. לכן, תפסיק להמציא שדים כדי שתוכל לקטול אותם במחי מקלדת.

  1. דרור

   צריך להפסיק להתעסק עם סבח ולהתחיל להתעסק עם רשת אורט והעומד בראשה שמתנהל כמו צאר ועם שי פירון, שר החינוך, שמתנהג כמו נמושה

   1. ישראלי

    גם זה נכון

 12. ארנון

  אורטל ניצחה, כי אפילו איש רהוט, מנומק ובעל מחשבה מקורית כיריב מוהר נופל במלכודת שהיא טמנה.
  יריב, הסיפור כולו, מ-אלף ועד תו, נסוב סביב המאבק בין השאיפה לשלום והאמפתיה לאחר, לבין הגזענות ושנאת הזרים. גם אם היו קוראים לספיר סבח קרני אלדד או בנצי גופשטיין, הסיפור היה דומה.
  אבל אורטל אמרה שבגלל שספיר מזרחית וורטה אשכנזי לבנבן, אז הוא שקרן נאלח, והיא בסך הכל תלמידה צעירה ש"דוברת בשקט ובעדינות" (סליחה, אתה כנראה לא קראת את הגיגיה מאז פרוץ הפרשה וגם לפני כן).
  נכון, הקריקטורה מוגזמת, אבל זה טבען של קריקטורות. אפשר לבקר זאת. אבל אתה, כאורטל, בחרתם צד. בחרתם לתמוך בגזענית קיצונית.
  חבל.

 13. גדי

  אז נתעלם מכך שכינו אותה ״פרחה״ והזכירו את מוצאה? על מי אתם עובדים? אנחנו לא אנשים שקופים אתה יודע

  1. ישראלי

   פנייתי להפריד בין מוצאה של ספיר סבח לבין דעותיה כוונה למזרחים ואשכנזים ומעורבים, יהודים וערבים וכל השאר. אני שולל את הכינוי "פרחה, בדיוק כמו את דעותיה של ספיר.

 14. ג. אביבי

  ראשית ספיר, כל הכבוד על האומץ הציבורי. על שהעזת להיאבק במערכת ממסדית מתנשאת ומשומנת היטב לטובת מנהליה ומוריה ולאו דווקא לטובת תלמידיה. המורה מושא תלונתך ובעיקר תומכיו בתקשורת, לא הסתירו את הבוז שהם רוחשים לתלמידים ששם משפחתם נשמע כמו סבאח, חמאמי, מויאל, שרעבי וכו'. לפני כשבועיים צמד גזעני תקשורת בשכר – שי ודרור – עוד הגדילו לעשות כשבתוכניתם הרדיופונית זלזלו בך ובמוצאך ובעיקר בשם המשפחה המזרחי-ערבי שלך. לשיטתם, רק לאשכנזי מותר לחלוק על מנהלו/מורו האשכנזי. הללו לעיתים קרובות, כשמדובר במזרחים, מפיצים תעמולה גזענית חולנית שלא מביישת אף תועמלן ניאו-נאצי.
  ציפיתי לגינוי גורף מצד הימין הפוליטי בו את תומכת, נגד מסכת ההסתות הגזעניות האלה שבאה מה"שמאל" התקשורתי והפוליטי. אבל כלום. הימין הפוליטי בכנסת ובתקשורת – ממש כמו הסמול – לא גינה את ההתקפות הללו. מנתניהו, שבמדינה שעל ניהולה ותקינותה הוא מופקד ומאנשי שלומו, לא שמעתי גינוי אפילו מרומז (זאת חובתו/תם), כאילו מדובר בארץ אחרת. הגזענות האנטי מזרחית לא מפריעה להם בכלל – הם חלק מהמשטמה הגזענית הזאת בדיוק כמו ה"שמאל" הציוני בארץ.
  ציפיתי מח"כי הימין המזרחים שיעוטו על מסכת ההכפשות הגזעניות נגדך ונגד ציבור המזרחים בכלל – הרי זה משרת אותם, את הליכוד ושאר מפלגות הימין – אבל כלום. חוטובלי-רגב-דנון ושאר מזרחים שימושיים במוסדות השלטון לא יעזו להמרות פיהם נגד אף האשכנזי-גזעני – הם יודעים היטב מהו תפקידם האמיתי – משרתים נרצעים של הממסד הגזעני הלבן בישראל בהנצחת דיכוי המזרחים.
  לכן, מאי וספיר, כדאי שתתחילו לחשוב על התפקיד הציבורי שלכן, באם תמשיכו מכאן לפוליטיקה.
  מכן אני מצפה שתתחילו להיות פטריוטים של ציבור המזרחים המקופח במדינת ישראל הגזענית. הפטריוטיזם לימין אולי יסלול את דרככן לכנסת או לרשויות המקומיות בעתיד. אבל אם כל מאווייכן הוא להיות עוד חוליה/יות בשרשרת המזרחים השימושיים, כדאי לכן לשים לב למשהו. אתן הולכות להיות הדור הבא של מכסיי תחת לגזענים האמיתיים – הממסד האשכנזי הישראלי מ"שמאל"-מרצ ועד הימין המתנחל. התפקיד שמועידים בממסד הכל-אשכנזי של ישראל למזרחים בפוליטיקה הוא ליצור מצגת שווא כאילו כל הקיצוניות וחוסר ההגיון נמצאת אצל המזרחים הסוררים/פרימיטיבים. זאת, כאשר האשכנזים מסמול ועד ימין קיצוני, נתפשים כך בעולם כ"מתונים" ופרקטיים. כך ייקל עליהם להמשיך לנחשל את המזרחים, לקפח אותם כשהציבור האשכנזי ממשיך לשגשג על גבם עוד הרבה שנים.

  1. דרור BDS

   "גינוי גורף מצד הימין הפוליטי בו את תומכת".
   יש הבדל עצום בין הימין הפוליטי בהן תומכות מאי גולן וספיר סבח לבין מה שכינית חוטובלי-רגב-דנון ושאר מזרחים שימושיים. הראשונים הינם חברי עוצמה לישראל או איך שהם מכנים את עצמם ואילו השניים הם חברי ליכוד, אמנם מתנגדים (לפחות לכאורה) לנתניהו אבל עדיין חברי ליכוד. לזכותם ייאמר כי הם BDSים שימושיים.

   לאחר עיון מעמיק בדברי מאי גולן ובדברי מיכאל בן ארי ותומכיו, נראה לי כי מאי גולן לא הגיעה אל בן ארי רק בגלל שהוא היה היחיד שתמך במאבקה באופן יומיומי (למרות שדבר זה הוא בוודאי בעל משקל רב) אלא גם בגלל ביקורתם ואפילו תיעובם ממה שמכונה ימין ממלכתי (ליכוד, הבית היהודי, ליברמן) – חלק מהותי מהממסד הציוני-אשכנזי. גם בקרב המתנחלים ה"אידאולגים" ישנה הפרדה ברורה בין ה"ממלכתיים" (במלעיל) המשתפים פעולה עם המשטר הציוני לבין הפלג הקיצוני יותר המתנגד להם והמתאר אותם תוך שימוש באותם גינויים השמורים למגניו של אבו מאזן בקרב רוב הפלסטינים (משת"פ של הציונים, משטר ציוני וכו'). כפי שאמר עידן לנדו: "לרוב המצביעים אין מושג למי הם מצביעים. זה כולל גם את מצביעי [מה שמכונה] השמאל. היחידים שבאמת מבינים מה קורה כאן הם הימין הרדיקלי והשמאל הרדיקלי. הם [היחידים ש]מבינים איך הדברים מתנהלים באמת".

   מי שניצל עד תום את ה"הזדמנות" הזו ועט על מסכת ההכפשות הגזעניות נגדן ונגד ציבור המזרחים בכלל היה איתמר בן גביר במאמרו "ספיר סבח חשפה מי הגזען האמתי" http://news.walla.co.il/?w=/4996/2722347
   אני סבור שבנוסף לדבריך הנכונים כי "התפקיד שמועידים בממסד הכל-אשכנזי של ישראל למזרחים בפוליטיקה הוא ליצור מצגת שווא כאילו כל הקיצוניות וחוסר ההגיון נמצאת אצל המזרחים הסוררים/פרימיטיבים. זאת, כאשר האשכנזים מסמול ועד ימין קיצוני, נתפשים כך בעולם כ"מתונים" ופרקטיים", יש לשים לב גם לתפקיד שמועידים בממסד הכל-אשכנזי של ישראל ל"קיצוניים משני הצדדים" בפוליטיקה הוא ליצור מצגת שווא כאילו כל הקיצוניות וחוסר ההגיון נמצאת אצל הלאומנים כאשר האשכנזים והמזרחים השימושיים (מזדהים ומשתפי פעולה ע"פ סמי שלום שטרית) מסמול ועד ימין קיצוני, נתפשים כך – לא בעולם אלא במדינה הציונית-אשכנזית בלבד – כ"מתונים" ופרקטיים.

   דווקא עם אלו הקיצוניים יש לחפש קצוות חוט לשיתוף פעולה. להערכתי, הם לעולם לא יסכימו לעשות זאת בגלוי אבל מאידך מאי גולן לא חסמה אותי למרות תמיכתי המוצהרת בבל"ד, בניגוד לציונים תומכי מרצ החוסמים אותי בהמוניהם. (למען הסר ספק: מאי גולן הצטרפה לאחרונה לקבוצה בשם: לגרש את חנין זועבי מישראל). הצעה לקידום רעיונותיך החשובים: המצא לעצמך פרופיל בפייסבוק וכתוב שם (דף הבית של העיר העברית) את מה שאתה כותב כאן. הסגנון חייב להיות שונה כמובן, לפחות בהתחלה, אך אם תעשה זאת בצורה חכמה הדברים שלך לא יפלו על אזניים ערלות.

   אפשר להתחיל מכאן
   https://www.facebook.com/haeerhaivrit/posts/568309419898423

   1. ג. אביבי

    אכן איתמר בו גביר נשמע במאמר הדעה שלו הרבה יותר אמיץ ואנושי מכל עסקן ימין ובוודאי גם מכל הסמול הכל-אשכנזי על כתבלביו והפוליטיקאים שלו. הוא גם היחידי עד כה שתקף מעל אתר / תחנת רדיו ממוסד/ת את הופעות האימים השטירמריסטיות של נתן זהבי et 'שי ודרור'. ועם זאת נראה לי שהברית בין בן-גביר לבין מאי גולן היא על בסיס כדאיות. גביר יגן משפטית וציבורית על גולן ותוך כדי כך יחשוף את הפרצוף האמיתי והגזעני של הסמול הציוני. מאי מצידה תקדם את רעיונותיו האולטרה ימניים ברשת הקיברנטית.
    "דווקא עם אלו הקיצוניים [של הימין] יש לחפש קצוות חוט לשיתוף פעולה" – אני לא שולל את זה כמובן, אבל למזרחים פטריוטים אסור לזנוח כל אפיק אפשרי לברית עם הפלסטינים. כאשר הדיקטטור הפסבדו דמוקרטי, בן גוריון, רדף את תומכי חרות ובו זמנית את הפלסטינים ואת השמאל הרדיקלי, היה זה מנחם בגין שהושיט עזרה לח"כים קומוניסטים וערביים ואף לאורי אבנרי (לפחות מוסרית), כאשר אלה נרדפו ע"י הממסד הרודני של מפא"י. ברית ה"טמאים" של שנות ה50, אבל הימין של אז אינו הימין של היום – גם לא הימין הקיצוני.
    לגבי הימין בו תומכות גולן וסבח, אם לשפוט ע"פ האמירות שלו – מדובר בכלי שרת לדיכוי הפלסטינים שמייצר לימין הציוני (ליכוד-ליברמן-בנט) דימוי מתון ושפוי יחסית. אולם אם בשל אופיים העצמאי של בן גביר ובן ארי הם ישנו כיוון ויפסיקו להסית נגד הפלסטינים, העולם גדול.

 15. יעל

  ללא ספק אנו חיים בחברה צבועה!
  למה אנשים לא מתגייסים לצבא? הרי אם לא היה לנו את צהל לא היינו פה! חד משמעית! אז במקום לדבר יש לעשות שכוווולם יתגיסו לצה"ל כמו שאני עשיתי ואחיי וידברו הרבה פחות.
  כי פה יש לנו מדינה יהודית אחת שאם נמשיך כך אז לילדנו כבר לא תהיה מדינה!!!!!!!!