כתבה של חזי מחלב על שואת יהודי לוב

עם יוסי סוכרי ואחרים
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אלי אמינוב

    הכתבה של חזי מחלב בהירה, רגישה ומתמצתת, ובעיקר מדייקת בסיפור המורכב של יהודים ערבים שנסחפו למכונת ההשמדה הנאצית אך זכרם סולק משם בידי העסקנים הציונים.לדעתי זה לא מקרה שלא רק עסקנים ממוצא אירופי ניסו להתעלם משואת יהודי בנגזי אלא גם כל אותם ארצישראלים, כלומר אותם יהודים שחיו כבר בפלסטין. הסיבה לכך היא כמובן מיתוס הגבורה הישראלי שאינו יכול להכניס לזיכרון ההיסטורי שמה שקרה בלוב יכול היה לקרות כאן. כל הסיפורים הפתטיים על התארגנות המתנחלים היהודים בפלסטין נגד הפלישה הגרמנית מסרבים להתייחס לעובדה שמה שהציל אותם זה שלרומל נגמר הדלק ולכן הובס במדבר המערבי..יוסי סוכרי נראה לי דובר מצוין ושגריר טוב של השאלה המזרחית ותודה לחזי שחשף אותו ואת ספרו לאלה שרוצים לדעת.