חושך

אם הוא לא יכבה את האור אין מצב שזה יקרה // ביקורת אינטימית – קטעים של סטודנטיות וסטודנטים מהמחלקה לכתיבה ב"מנשר" 
רעות ליברפרוינד

באנר-צר 

בחושך אני לא מרגישה בנוח.

זה נורא ללכת ברחוב חשוך. זה לא נעים אז אני מורידה את הראש וסומכת רק על חוש השמיעה, כי אני יודעת שכשתצוץ דמות כלשהי אתבלבל ואכנס לפאניקה לא נורמלית. זה לא שיש פחד ממשהו ספציפי, רק שלא רואים הכול ברור ויש דברים שלא נראים בחושך כמו ביום. אני רואה על כל גבר שחולף על פניי מה הוא חושב על החושך, ומה כל בחורה שעוברת מולי חושבת על החושך, אז אני הולכת מהר יותר. אם יש מולי חבורת בנים שיושבים על ספסל אני נוהגת לצלצל, לפני שאגיע אליהם, לפעמים באמת, לפעמים בכאילו, שלא ידעו שאני פוחדת מהם, בחושך.

בחושך אני מרגישה הכי בנוח.

אם הוא לא יכבה את האור אין מצב שזה יקרה, אז לפני שהוא מכניס את היד מתחת לחולצה או מוריד אותה לגמרי הוא צריך לדעת שאני צריכה חושך בשביל להרגיש בנוח. אני לא צריכה שיראה מה מתדלדל פה ומה לא הורדתי שם ואין לי בעיה שירגיש כי הוא לא; אבל אם הוא יראה אז אני אראה שהוא רואה. אם הוא רוצה שזה יקרה הלילה הוא חייב. שיהיה לי חשוך.

+   +   +

פרויקט סיום של הקורס לכתיבה ביקורתית – "בין ובתוך הגבולות", בהנחיית עדי שֹורק
הטקסטים שמובאים להלן נכתבו מתוך שיטוט של מחשבה והכרות עם טקסטים ביקורתיים בנושאים הקשורים בפמיניזמים, סוציולוגיה, פוסט-קולוניאליזם, וביקורת על תרבות הצריכה. קראנו מאמרים, טקסטים ז'ורנליסטיים, מסות, שירה וספרות. השיטוט החוּצה הוביל גם פנימה, אל ביקורת-תרבות אינטימית שהולידה את הדברים הבאים:  

המשיח / עמרי בר-אדם
חשופה / מרינה שורובה
הצ'וצ'יקים / יוסי יוסף
דלקת סימפונות, סימפוניית מדבקות / גל עזרן
אוטוריטה / תמר שילה
ילד אסור/ילד מותר / דניאל שפירא
משחקים בברביות / מירי אבשלום

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.