איך את רוצה את הכדור שלך?

יזמתם, הגיתם, הפקתם, מיננתם, מימנתם, חטפתם, נחטפתם, תחזירו, תפציצו, לא תחזירו, תפציצו, וכמובן תפרשנו: גברים בין "אירוע החטיפה" למונדיאל

היי אחים שלי! לא האלה משובו אחים, אלה שכבר כאן, והיו כל העת.

כן, שוב מכתב פתוח  ממני אליכם (מס' 65975642210897 וממשיכה לספור), אבל הפעם אשת בשורה אנוכי. הפעם גמרתי לקטר ואני רוצה לומר תודה. תודה לכם שאתם מארחים אותנו בעולמכם! אחרי שנים, פתאום קלטתי מה מוטל לכם על הכתפיים. ואולי היתה זו צמידות האירועים שגרמה לי להבין:

נגיד, "אירוע החטיפה" כמו שאתם נוהגים לכנות אותו, משל היה הפסטיגל בשיתוף פעולה יוצא דופן עם תיאטרון עכו ואיגוד נגני הבוזוקי שגם יורקים אש, או לפחות שקול לחינה החיננית של טל וחן טלחן. האירוע הזה שאתם יזמתם, הגיתם, הפקתם, מיננתם, מימנתם, חטפתם, נחטפתם, תחזירו, תפציצו, לא תחזירו, תפציצו, וכמובן תפרשנו, כאילו יש מלה כזאת באמת.

אבל מילא זה היה רק האירוע עצמו, שהרי לא כך היא. זה לא התחיל באירוע. אתם לא פחות מהובלתם אליו, בניתם אותו, לחמתם, כבשתם, רוששתם, ביקששתם, חיבלתם, אימנתם, היממתם וחיממתם. ואז בפרוץ או בשוך אירוע כזה (זה סוג אירועים עם ציר זמן מתעתע, כך שלא יודעים באיזו נקודת זמן אנחנו, ואם הוא רק התחיל או כבר נגמר) מסתבר שבנוסף לשלל התחקירים הרגילים, הספין אופים, השימושים, הוועדות, המלחכים, הנשכרים, המפסידים ויצרני המרצ'נדייזינג, יצר האירוע הנוכחי תחום חדש: תחום תפילה. אני צופה בעיניים טרוטות בטקסים ההמוניים ורואה שגם אותם אתם מובילים בבטחה וביד רמה, מנהיגים רוחניים שכמותכם, בני כל הדתות, כולל כאלה שלא שמעתי עליהן. ריגשתם. וגם פה לא מדובר במעכשיו להרגע. תחום תפילה הוא משהו שאתם עובדים עליו ובו, ועלינו כבר אי אילו ככה וככה שנים. אי אפשר להגזים בחשיבותו.

tumblr_mbt4idf5uu1qjel6r

ואז כמו פצצת תאורה מעל עזה, נפלה עלי ההבנה שאת כל זה אתם מנהלים תוך כדי המונדיאל!!!!11!! ממה אתם עשויים? מפלדה?! ולא סתם המונדיאל, אלא קודם כל גילוח שכונת עוני לטובת העניין, ואז להביא מלא אחים מפה ומשם, ומכל מקום שעדיין נחשב העולם, לרכז אותם על חורבות חייהם של אלפי בני השכונה המרודים, שנלקחו מהמקום בעזרת אחים עם אלות. ואז השידור הגלובלי, בדיחות התועבה והטומאה על האחיות, שהן אנחנו, עם כל האחוקים באולפן ושוב הפירשון (אין דבר כזה לפרשן, אחים שלי. והפרשנים שלכם הם ההוכחה הניצחת לכך). ומאחורי כל זה, כמויות עתק של הכסף שהמצאתם, זז ומשתולל כאילו חבורה של נגני בוזוקי שיכורים בדיוק ירקה עליו אש.

95c5ee00-6c18-4c9f-8be8-5be1a40167b4אני מהלכת בעיר השאובה לתוך הבתים והברים ובכולה צורח צליל הגל הגואה של האצטדיון. וגול. במסעדות הים שומעים אותו במקום את הגלים המקוריים. אני מתקשה לנהל שיחה עם שאר הנשים בשולחן, כי אנחנו לא שומעות זו את זו. אנחנו חושבות על כדור הארץ והסיכוי שמשהו שאנחנו גודלנו לאהוב ולעסוק בו ישודר מחוף לחוף ויחריש את הגלובוס ברמה שאפילו מגרדת מעדנות את התופעה הזאת. דברים "של בנות" בווליום רוצח, מתח קולקטיבי וקימה של כולן באחת לאורגזמה משותפת של צרחות וחיכוכי גוף, בעוד הגברים נושאים בנטל וממלצרים סביבנו בסקסיות. מה יכול היה לתפוס ככה את 52% אחוז מהאנושות שאנחנו: קומדיה רומנטית? הוראות מקראמה? ריקי לייק? זה העניין איתנו הבנות, שאנחנו מתעסקות בהבלים. איפה זה ואיפה משחקי כדור בשידור חי? או משחקי כדורים חיים. ככל שאני מתבגרת, אני קולטת שהאחים אחראים על כל מה שחשוב, יורקים דם ומסובבים את הכדור, בעוד אנחנו יושבות לנו רגל על רגל. לעתים אף מורחות לק. נפתח לי הלב ורציתי לומר תודה.

תודה לכם שאתם מארחים אותנו ככה יפה ומרשים לנו לאכול (אופס, מוסרים לי פה שלאכול לא), לשתות, ופשוט להיות חלק מהיצירה המופלאה שרקחתם, בלי שאנחנו עושות כלום. חוץ מללדת את כולם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דנה

  הפרסומת לגלולה ליום שאחרי בצד, ענק. עוד כדור בעולם שכל כולו דואג לנשים.

 2. נעמית

  הפרסומת היא פרודיה שמצאנו ברשת, אבל בהחלט דוגמה מעירה לכיוון שאליו הכל מתמתג במהירות. אם יצאת מתוך גולת הזכוכית, הרי לך כדור שיאפשר למכונת הלידה שאת לא לפרוץ מעבר למתי שנצטרך אותה
  http://www.10gag.co.il/gag/5335

 3. ליכודניק

  בדיווחים שאני ראיתי על החטיפה, דווקא היה מקום נכבד לאמהות שלושת הנערים: לחשש שלהם ולאמונה שלהן.

  1. נעמית

   נו בטח. זה המעמד שלנו. היולדות

 4. אסף

  אבל מה לעשות… משאר פעילויות ה"ספורט" (כלומר ספורט הכורסה) די נגמלתי. עם השנים גם השמאלתי והתפמנסטתי קשות – אבל איכשהו המונדיאל תמיד תופס אותי כבר 40 שנה. זה לא משהו רציונלי, מצטער.

  על פסטיבלי החטופים, לעומת זאת, כולל הפסטיבל הקודם שנמשך כמה שנים טובות, וכולל תרגיל גרירת אימהות החטופים עד ז'נבה, אני מוותר בשמחה.

  אגב, אחרי מונדיאל הנשים האחרון דווקא עקבתי בשקיקה כמיטב יכולתי, ולמרות היותי אזרח אמריקני (גם) שאפילו גר בנמל הבית של הופ סולו*, שמחתי מאוד כשהיפניות ניצחו. אבל מן הסתם רוב הגלובוס המשיך כאילו כלום לא קרה, בלי לדעת אפילו שיש דבר כזה מונדיאל נשים. אי אפשר היה לראות את משחק הגמר בלי כבלים (שאין לנו).

  בכל מקרה נהניתי ומשתף.

  *אם את לא יודעת, הופ סולו היא הסוארס של כדורגל הנשים.

  1. נעמית

   תודה רבה. ואין בעיה עם המונדיאל כאליפות כדור.
   הוא רק טיפה פחות נעים כמניפיסטציה של השליטה שלכם בכדור. הארץ

 5. בעז

  לא כל כך הבנתי למי ממוען המכתב. לגברים באשר הם? לגברים שאוהבים כדורגל ו/או אירועי חטיפה? לגברים רעשניים מדי שלא נותנים לך לדבר עם החברות בשקט?

  ובעיקר לא הבנתי על מה התלונה.

  1. נעמית

   למי ששולט בעולם
   ומארח אותנו הנשים באמת יפה
   כל עוד לא נחרוג משטחנו שהוקצה לנו
   נשב בנימוס, נדבר רק על מה שמבינות בו
   וניתן לכם לעשות את מה שחשוב